Legjobb újoncként kezdett Grosjean az IndyCar-ban

Alex Palou magabiztos győzelmével kezdődött az IndyCar 2021-es szezonja. A Chip Ganassi versenyzője Will Power és csapattársa, a címvédő Scott Dixon előtt nyerte meg a vasárnapi versenyt.

Romain Grosjean, Dale Coyne Racing with Rick Ware Racing

Fotót készítette: IndyCar

A rajtot követően rögtön egy hatalmas baleset történt az IndyCar szezonnyitóján: a nyolcadik helyről rajtoló Josef Newgarden túl szélesen próbált fordulni, aminek következtében megpördült a többiek előtt. Marco Andretti, Colton Herta, Ryan Hunter-Reay és Felix Rosenqvist a baleset következtében rögtön kiesett a versenyből, valamint Max Chilton is a bokszba kényszerült.

A Dale Coyne Racing versenyzője, Romain Grosjean a balesetbe keveredett versenyzők előtt autózott, és meg tudta tartani 7. helyét. A rajt nagy nyertesei Takuma Sato (19.-ről 12.) és James Hinchcliffe (24.-ről 15.) voltak.

Az élen O’Ward sikeresen verte vissza Alexander Rossi támadásait, a következő sárga zászló okozója pedig a NASCAR-legenda Jimmie Johnson volt: miután a mezőny végéről felzárkózó VeeKay megelőzte őt, Johnson megpördült, de folytatni tudta a küzdelmet.

A három kiállásos stratégiát választó Pagenaud a 90 körös verseny 16. körében állt ki kereket cserélni, és esett vissza kiállásukat követően az O’Ward-Rossi páros mögé. A korai kiállásokat követően Palou vette át a vezetést Power és Dixon előtt.

Palou az élen folyamatosan növelte az előnyét, 30 kör után már 6.6 másodperccel vezetett, amikor néhány körön belül az élmezőny tagjai is kereket cseréltek – a 33. körben bokszba hajtó Romain Grosjean egy ponton még a 2. helyen is állt.

Palou O’Ward elég érkezett vissza, a mexikói azonban az 5-ös kanyarnál megelőzte őt, és átvette a vezetést. Stratégiai előnye tudatában Palou nem forszírozta az előzést. A harmadik helyen Rossi állt, akit Power és Dixon követett. A korábbi F1-es versenyzők közül Marcus Ericsson a 6. helyen állt, míg Grosjean a 13. helyre esett vissza kerékcseréje után.

O’Ward második kerékcseréjére a 42. körben került sor. Miközben a hideg gumik felmelegítésével küzdött, többen is megelőzték, és a 8. helyre esett vissza.

Palou a verseny közepén magabiztosan vezetett a Power-Dixon-Ericsson trió előtt, akik közül először Ericsson cserélt kereket a 60. körben.

Rövid időre ismét O’Ward és Rossi álltak az élre, a 65. és 66. körben azonban harmadik cseréjükre is sor került. O’Ward Ericsson elé tért, vissza, a svéd azonban üzemmeleg gumijait kihasználva átvette a 4. helyet. O’Ward és Rossi közé ezúttal Bourdais, VeeKay és Rahal is beékelődött.

O’Ward a 74. körben megelőzte Ericssont, és visszaszerezte a 4. helyet. A svéd versenyzőt Bourdais és VeeKay is megelőzte, a verseny legvégén pedig Rahal is elment mellette.

A verseny végére a Daly által feltartott Palou előnye 1.2 másodpercre olvadt Powerrel szemben, akitől nem messze halad Dixon és a felzárkózó O’Ward.

Palou végül megőrizte nyugalmát, és 0.4 másodperccel Power előtt szelte át a célvonalat. Mögöttük Dixon, O’Ward, Bourdais, VeeKay és Rahal volt a sorrend.

A nyolcadik helyen végző Ericsson a levezető körön kifogyott az üzemanyagból, azonban így is megtarthatta pozícióját Rossi előtt.

A 10. helyen végző Romain Grosjean lett a legjobb újonc. McLaughlin a 14., míg Jimmie Johnson a 19. helyen végzett az év első versenyén.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Spain Alex Palou United States Chip Ganassi Racing 90 1:52'53.036     110.025 53
2 Australia Will Power United States Team Penske 90 1:52'53.437 0.401 0.401 110.018 41
3 New Zealand Scott Dixon United States Chip Ganassi Racing 90 1:52'56.024 2.988 2.586 109.976 35
4 Mexico Patricio O'Ward Arrow McLaren SP 90 1:52'57.010 3.974 0.986 109.960 34
5 France Sébastien Bourdais United States A.J. Foyt Enterprises 90 1:53'03.732 10.696 6.722 109.851 31
6 Netherlands Rinus van Kalmthout United States Ed Carpenter Racing 90 1:53'06.911 13.875 3.178 109.800 29
7 United States Graham Rahal United States Rahal Letterman Lanigan Racing 90 1:53'11.774 18.738 4.863 109.721 26
8 Sweden Marcus Ericsson United States Chip Ganassi Racing 90 1:53'13.106 20.070 1.331 109.699 24
9 United States Alexander Rossi United States Andretti Autosport 90 1:53'13.596 20.560 0.490 109.692 22
10 France Romain Grosjean Dale Coyne Racing with RWR 90 1:53'38.116 45.080 24.520 109.297 20