WTCR: Nagy Daninak eltört az ujja
Tassi Attila második!
Urrutia nyert, Michelisz negyedik, T
F2: Szoros harcban Sargeant-győzelem

A Team Penske versenyzője, Scott McLaughlin a 80 körből 45-öt vezetve tudta behúzni idei második futamgyőzelmét Alex Palou előtt, miközben a harmadik helyre a futam elején a mezőny végére visszaeső Will Power kapaszkodott fel.

A Zengő Motorsport versenyzője, Nagy Dániel ujjtörést szenvedett, miután a WTCR portugál fordulójának második versenyén a falba ütközött, majd Nathanael Berthon már nem tudta elkerülni a magyar pilótát.

Rob Huff, a Zengő Motorsport versenyzője első győzelmét szerezte meg a hétvége utolsó futamán a túraautó-világbajnokság vila real-i helyszínén. A versenyt Nagy Dani balesete miatt biztonsági autó mögött kellett befejezni.

Santiago Urrutia és Yann Ehrlacher vezetésével a Lynk & Co kettős győzelmet aratott Vila Real utcai pályáján, ahol Michelisz a negyedik, Tassi a kilencedik helyen végzett.

Ijesztő ütközéssel indult, Logan Sargeant győzelmével zárult a Forma-2 főfutama – előbbi esetében nagy szükség volt a halóra, ami megvédte Roy Nissany fejét.

F3: Leclerc nyert Silverstone-ban, 5 század döntött a második helyről!

Arthur Leclerc győzelmét hozta a Forma-3-as silverstone-i főfutam, a szoros versenyen pedig Zak O'Sullivan megszerezte első dobogós helyezését a sorozatban. Tóth László a 22. pozícióban ért célba a 30 fős mezőnyben.

F3: Hadjar győzött, Tóth kiesett a silverstone-i sprinten!

A Forma-3-as silverstone-i sprintversenyen kemény csatát vívott a győzelemért Victor Martins és Isack Hadjar, a csatából pedig utóbbi jött ki jobban. Tóth László kiesett, miután a csapattársa nekicsúszott, miközben csatáztak.

Amerikai pole az F2-ben, ezredre azonos idő a 3. és a 4. helyen!

A Forma-2 silverstone-i időmérőjén Logan Sargeant volt a leggyorsabb, Frederik Vesti a második lett, Felipe Drugovich és Theo Pourchaire pedig ezredre azonos idővel végzett a harmadik, illetve a negyedik pozícióban.

F3: 27 ezredmásodpercen múlt Arthur Leclerc pole-ja!

A Forma-3-asok silverstone-i időmérő edzésén Zak O’Sullivan szerezte meg a pole-t, és 1 tizeden belülre tudott kerülni Arthur Leclerc és Zane Maloney is. Tóth László a 29. lett.

29 magyar fiatal versenyző támogatásával alakult meg a HUMDA Academy

A tavalyi bejelentést és a felmérések elvégzése után 29 fiatal támogatásával alakult meg a Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség akadémiája, ahonnan a program vezetői szerint reményeik szerint kikerül majd „a következő” Michelisz Norbi és Talmácsi Gábor, akik maguk is részt vesznek a program menedzselésében.

Számára ismeretlen pályán próbálja elkapni a középmezőnyt Tóth László az F3 brit hétvégéjén

Tóth László még nem versenyzett az ikonikus silverstone-i pályán, de reménykedik benne, hogy egy felgyorsított tanulási fázist követően ismét közelebb kerül majd a pontszerzéshez az F3 30 fős mezőnyében.

A Mercedes pilótája a kirúgott Vips védelmére kelt

Az IMSA-ban a Mercedest erősítő Daniel Juncadella Jüri Vips védelmére kelt, aki elvesztette a helyét a Red Bull csapatánál, viszont a Forma-2-es ülését megtarthatta – a spanyol szerint helyesen.

Újabb, 1100 lóerős Red Bull hiperautón dolgozik Adrian Newey: íme az RB17

Ambiciózus projektbe kezd a Red Bull, és mindent megadnak ahhoz, hogy Adrian Newey mindenféle megkötés nélkül készíthesse el álmai hiperautóját, az RB17-et.

WTCR: Magnusé a főfutam, Huff a zengős Cuprával második, Norbi az ötödik lett!

Spanyolországban, a Motorland Aragónon folytatódott a WTCR idei szezonja, és remek futamokra volt kilátás a technikás pályán. A főversenyen Gilles Magnus indulhatott a pole-ból, Nagy Dani élete legjobb időmérője után a hetedik, Michelisz Norbi pedig a kilencedik pozícióból várhatta a rajtot.

Két privát csapat is lecsapott a Porsche LMDh autójára: szépen bővül az új királykategória

A többszörös LMP2-es Le Mans-győztes Jota Sport és a JDC-Miller Motorsport is lecsapott a Porsche új LMDh autójára, amely így nem csak gyári színekben fog részt venni a WEC és az IMSA versenyein 2023-tól.

WTCR: Két magyar a top 10-ben, Magnusé a pole Aragónban!

Két héttel a Hungaroringen rendezett forduló után ismét pályán a WTCR mezőnye, a ma délutáni időmérőn pedig Gilles Magnus szerezte meg a pole-t, Nagy Dániel és Michelisz Norbert pedig a Q2-ig jutott.

Hivatalosan is bemutatkozott a Porsche LMDh autója! Köszöntsétek a 963-at

A Porsche hivatalosan is bemutatta a 2023-as LMDh autóját, a 4,6 literes V8-as motorral ellátott 963-at, amelyet többek között a háromszoros Le Mans-győztes André Lotterer fog vezetni.

McLaren: Nagyon jó esélye van Hertának az F1-es ülésre!

A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown azt mondta, komoly esélye van Colton Hertának arra, hogy Forma-1-es ülést szerezzen, de ehhez a csillagok együttállására is szüksége van.

F2-es főnöke is reagált Vips botrányára

A Red Bull-junior Jüri Vipset az energiaitalos gyártó felfüggesztette a rasszista megjegyzése után, az esetre pedig reagált a Hitech csapattulajdonosa, Oliver Oakes is, aki viszont Vips jövőjéről egyelőre nem beszélt.

Michelisz ralira cseréli a túraautót!

A legmagasabban jegyzett magyar túraautó-pilóta korábban többször is beszélt arról, hogy szívesen kipróbálná magát valamelyik ralisorozatban, a Hyundai pedig lehetőséget ad neki Belgiumban, hogy tesztelje a márka hibrid terepkocsiját.

ETCR: Michelisz a harmadik lett a szuperdöntőben!

A hétvégén Jaramában versenyzett az elektromos túraautó-bajnokság, ahol Michelisz Norbert a harmadik helyen végzett a Pool Fastban, tehát jobban sikerült a hétvégéje, mint a Hungaroringen.

ETCR: Michelisz-siker az negyeddöntőben!

A WTCR-bajnok Michelisz Norbert az első helyen zárt a negyeddöntős futamában, így az első elődöntőben állhat majd rajthoz, közvetlenül a szuperdöntő előtt.

Érdekes pletyka röppent fel Fernando Alonso 2023-as jövőjének kapcsán

Egyelőre nincs hivatalos információ arról, hogy hol fog versenyezni Fernando Alonso jövőre, egy spanyol lap szerint pedig puhatolózó tárgyalásokat folytat a Ferrarival – de nem a Forma-1-ről van szó.

Kiss Norbi és Wéber Gábor is részt vesz a Mecsek Rallye-n!

Kontroll autókkal, a mezőny előtt haladva vesz részt Kiss Norbert és Wéber Gábor a jövő héten rendezendő Mecsek Rallye-n, amelyen egy-egy 260 lóerős Yaris GT-t vezethetnek.

Sikeres volt a gyűjtés, Tim Gábor ott lesz a Hungaroringen a Clio kupa mezőnyében!

A kétszeres Swift Cup Europe bajnok Tim Gábor a szurkolók segítségét kérte ahhoz, hogy a Hungaroringen rajthoz állhason a Renault Clio Cup-ban, a nagylelkű felajánlásoknak köszönhetően pedig ott is lehet majd a Hungaroringen a magyar versenyző.