Óriási bravúr: Grosjean a harmadik h
Grosjean: Boldogabb ember lettem
IndyCar: Dixon dominált Texasban
IndyCar: Herta dominált St. Pete

Bár Romain Grosjean nem tudta győzelemre váltani a pole-pozícióját, így is új győztest avatott az IndyCar: a holland Rinus VeeKay nyerte az Indianapolis GP-t, Grosjean pedig a második helyen ért célba.

A korábbi Forma-1-es versenyző Romain Grosjean pályafutása harmadik indycaros versenyhétvégéjén pole-t szerzett, tehát ő indulhat az első helyről az esti futamon. Grosjean mellett Newgarden és Harvey fért be a top 3-ba.

A korábbi Forma-1-es versenyző, most pedig az IndyCarban rajthoz álló Romain Grosjean arról nyilatkozott, hogy boldogabb lett a bahreini balesete után, illetve elmondta, hogy visszanézte a balesetét a családjával.

Az IndyCar mezőnye ezen a hétvégén a Texas Motor Speedwayre látogatott, ahol két egymást követő napon rendeznek futamot. Ezek közül az elsőt, a Genesys 300-as elnevezésű viadalt Scott Dixon, a hatszoros bajnok tudta behúzni, a 212 körből 206-ot vezetve.

Az Andretti Autosport 21 éves versenyzője, Colton Herta domináns teljesítménnyel nyerte az IndyCar 2021-es szezonjának második versenyét St. Petersburgban.

Ricciardo reméli, új autókat nyit meg számára a McLaren

Daniel Ricciardo idén már a McLaren csapatát erősíti, az ausztrál pilóta pedig elmondta, szívesen kipróbálná magát az IndyCarban és a bathursti pályán is, ebben pedig a csapat vezérigazgatója, Zak Brown lehet a segítségére.

Grosjean bánja az elszalasztott lehetőségeket, de a Haas már „nem volt valódi öröm”

Romain Grosjean most beismerte, hogy részben az ő hibája is, hogy sosem volt lehetősége arra, hogy egy bajnoki címre esélyes autóban ülhessen F1-es pályafutása során, de most már örömmel fókuszál az új kihívásokra.

Íme a 2021-es Emilia-Romagna Nagydíj menetrendje – ismét Imolában a Forma-1!

A hétvégén újra Imolában versenyez a Forma-1-es mezőny, tehát az ikonikus versenypályán csaphat össze idén másodszor a Red Bull és a Mercedes – íme a hétvége menetrendje!

Közelebb került Grosjean a „beígért” F1-es tesztjéhez

A tavaly a Haas F1-es csapatánál versenyző, majd a Bahreini Nagydíjon óriási balesetet elszenvedő Romain Grosjean a Drive to Survive ügyvezető producere szerint már az üléspróbán is túl van, így egyre közelebb kerül az utolsó F1-es tesztjéhez.

Grosjean megérti Haas szponzorációval kapcsolatos döntését

Gene Haas az utolsó pillanatban döntött úgy, hogy nem fogja támogatni Romain Grosjean indycaros debütálását 2021-ben, pedig korábban erről szóltak a hírek. A francia azonban megérti a döntést.

Az IndyCarban is ugyanaz lesz Grosjean helyettese, mint korábban az F1-ben

A Dale Coyne Racing csütörtökön hivatalosan is bejelentette, hogy Pietro Fittipaldi ugrik majd be Romain Grosjean helyére az IndyCar idei szezonjának 4 ovál versenyén, köztük az Indy 500-on is.

Látványos festéseket kapott az IndyCarban a két Arrow McLaren SP! (galéria)

Az Arrow McLaren SP pénteken mutatta meg a 2021-es autóinak a festését: Rosenqvist és O’Ward két különböző festést fog használni, előbbi narancssárga-kék, utóbbi narancssárga-fekete kocsit terelgethet az IndyCar 2021-es szezonjában.

Grosjean a balesete és a fájdalom ellenére is elégedett tesztjével

A korábbi Forma–1-es pilóta, Romain Grosjean elmondta, hogy „nagyon boldog” azzal, ahogyan az első indycaros tesztje zajlott, annak ellenére is, hogy már az elején kicsúszott, valamint enyhe fájdalmat érez a karjaiban és a még gyógyuló, megégett bal kezénél.

Grosjean: Korábban s*ggfej voltam a csapattársaimmal…

Romain Grosjean túl van az első IndyCaros tesztjén, amelyen az autóját is megtörte. A 35 éves pilóta elmondta, változtat a csapattársához való hozzáállásán, illetve azt is elmondta, miért csúszott ki a teszten.

Grosjean már az első IndyCar-teszten összetörte autóját

A francia a mai napon kezdhette meg az igazi ismerkedést az IndyCarral, mióta hivatalossá vált, hogy a Dale Coyne Racinghez igazolt. A korábbi Haas-pilóta azonban nem indította makulátlanul a bemutatkozást, mivel kissé összetörte az autóját.

Binotto: A Ferrari nem száll be az IndyCarba!

Bár tavaly májusban még azt nyilatkozta a Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto, hogy gondolkoznak az IndyCar-projekten, azonban most már arról beszélt, hogy rövid távon az F1-es projektre koncentrál a Ferrari, nem pedig az amerikai sorozatra.

HIVATALOS: Kiderült, hol folytatja a pályafutását Grosjean!

A korábbi Forma-1-es versenyző Romain Grosjean bejelentette, hogy 2021-ben az IndyCar road és utcai versenyein fog indulni a Dale Coyne Racinggel, az ovál versenyeken viszont nem fog rajthoz állni.

Az IndyCar-csapattulajdonos sokatmondó kijelentést tett Grosjeanról

Az IndyCar-csapattulajdonos Dale Coyne már bejelentette az egyik 2021-es pilótájukat, a második versenyző bejelentése viszont még várat magára. Azt viszont elmondta Coyne, hogy nagyon szívesen látná a soraiban a tavaly még a Haasnál versenyző Romain Grosjeant.

Grosjean elárulta, melyik sorozatban folytathatja

Romain Grosjean, a Haas versenyzője a szezon végén távozik az amerikai istállótól és minden bizonnyal a Forma-1-től is. A francia az imolai versenyhétvégén elárulta, hogy komoly opciót jelenthet számára az IndyCar.

Az IndyCar 2023-ra halasztotta a hibrid motorok érkezését

Az IndyCar hivatalosan is bejelentette, hogy csak 2023-ban érkeznek a hibrid erőforrások a sorozatba annak érdekében, hogy a fejlesztési költségeket eloszlassák a koronavírus-járványban érintett gyártók és csapatok számára.

A Liberty jó példa az IndyCar számára

Az IndyCar vezérigazgatója, Mark Miles a sportág jövőjét firtató kérdésekre válaszolt. A tervek közt szerepel egy harmadik konstruktőr bevonása, valamint a digitális tér felé nyitás is. Az már biztos, hogy 2021-ben egy izgalmasnak ígérkező utcai futammal bővül majd a sorozat, melynek helyszíne Nashville lesz.

Ezen a két idei versenyen lesz ott Alonso a Renault-val

A jövőre a Renault csapatával a Forma-1-be visszatérő Fernando Alonso elmondta, hogy melyik két 2020-as versenyen lesz ott a francia istállóval: az egyik nagy visszatérő helyszínén és a szezonzárón.

Sato elismerte, hogy „nagyon, nagyon közel” volt ahhoz, hogy kifogyjon az Indy 500 végén

Takuma Sato, a 104. Indy 500 győztese elmondta, hogy folyamatosan ugrálnia kellett az extrém motormódok között, hogy Scott Dixon előtt maradhasson, és legyen elég üzemanyaga a verseny végig.

Dixon szerint Satonak nem lett volna elég üzemanyaga, hogy befejezze az Indy 500-at

A 104. Indianapolis 500 második helyezettje, Scott Dixon szerint a futamgyőztes Takuma Satonak nem lett volna elég üzemanyaga a célba éréshez, ha a versenyt zöld zászlóval újraindítják.

Alonsot kuplunghiba hátráltatta az Indy 500 során

Fernando Alonsonak eseménydús Indy 500-a volt, de a kétszeres Forma-1-es világbajnok spanyol pilóta elmondhatja magáról, hogy most befejezte a versenyt, igaz, a győzelemre nem volt esélye.