Alonso: A 7-es autó érdemelte volna meg a győzelmet…
Sokáig a 7-es Toyota állt a legjobban, de Alonsóék nyertek Le Mans-ban!
Így vágta falnak Maldonado az autóját Le Mans-ban (videó)
Fernando Alonso utoljára száguld Le Mans-ban egy LMP1-es géppel?

A Red Bull versenyzője, Max Verstappen azt nyilatkozta, hogy szívesen részt venne a Le Mans-i 24 órás versenyen édesapjával, Jos Verstappennel. A fiatal holland nem gondolja, hogy ezzel meg kellene várnia forma-1-es pályafutása végét.

Fernando Alonso, Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima nyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt és a WEC idei szezonját. Viszont a verseny leintését követően a spanyol elmondta, Le Mans-ban jobb munkát végzett a 7-es Toyota, és ők érdemelték volna meg a győzelmet.

Minden jel arra mutatott, hogy a 7-es Toyota fog győzni Le Mans-ban, de körülbelül 1 órával a leintés előtt jött a dráma, így a Fernando Alonso, Kazuki Nakajima, Sebastien Buemi alkotta hármas és a 8-as Toyota nyerte meg a Le Mans-i 24 órás viadalt, és ezzel együtt a WEC 2018/19-es szezonját is.

Pastor Maldonado, a korábbi forma-1-es versenyző a hétvégén a Le Mans-i 24 órás versenyen állt rajthoz, azonban nem a tervei szerint alakultak az események: a venezuelai pilóta falnak vágta az autóját.

Lehetséges, hogy Fernando Alonso számára ez lesz az utolsó olyan 24 órás verseny Le Mans-ban, amit egy LMP1-es autóval fog megkezdeni. Képes összeállítás a spanyol világbajnok idei szerepléséről.

Alonsóék nem voltak szerencsések: forgalomba kerültek az első időmérőn

A 8-as számú Toyota TS050 versenyzőinek nem volt szerencséjük a forgalommal a Le Mans-i 24 órás verseny első időmérőjén. Erről Fernando Alonso és Sebastien Buemi is beszélt, így jelenleg a 7-es Toyota áll a legjobban.

Galéria: A legjobb képek a Le Mans-i tesztnapról

Június 2-án, vasárnap teszteltek Le Mans-ban a csapatok és a versenyzők. A legjobb képeket a tesztnapról pedig a Motorsport.com állította össze, a hosszú távú versenyzés szerelmesei számára pedig egészen biztosan hosszas programot biztosít a 69 kép.

Hartley szerint a következő szezonban 2 sorozatban is indulhat

Brendon Hartley, az ex-F1-es, WEC-bajnok versenyző Fernando Alonsót fogja helyettesíteni a Toyotánál, viszont még nem tudni, a következő szezonra kap-e ülést a Toyotától, illetve a Porsche számol-e vele a Formula E-ben. Az új-zélandi kivitelezhetőnek tartja, hogy mindkét sorozatban induljon.

Alonso újabb bajnoki címe: jöhet az Indy 500-győzelem?!

Egy nagyszerű képes összeállítás Fernando Alonso hétvégéjéről, ami különlegesre sikeredett számára Belgiumban, mivel nemcsak a 6 órás viadalt nyerték meg a Toyotával, hanem a konstruktőri címet is.

Sokk: leszakadt a hó Spa-Francorchampsban a 6 órás verseny előtt

Totálisan mások a körülmények a legendás belga aszfaltcsíkon, mint más európai helyszíneken, ami igencsak feladhatja a leckét a versenyzőknek.

Hivatalos: Alonso a szezon végén hátat fordít a WEC-nek

A Toyotával való kapcsolat azonban megmarad, de már új területen próbálja ki magát a spanyol.

Vélemény: Miért nem szabad kihagyni a sportautó-versenyzés óriási lehetőségét

Az FIA WEC 2020-as szabályai a sportautózás szerelmeseinek a nirvánáját hozhatják el. De mi van akkor, ha a nagy autógyártók, akik segítettek a szabályok megformálásában, tudván, hogy milyen előnyökkel járhat a csatlakozásuk, mégsem csatlakoznak?

Ez a Red Bull „B” terve, ha elhagyják a Forma-1-et

A Red Bull szinte biztosan a motorsportban marad, még abban az esetben is, ha távoznak a Forma-1-ből.

“Olyan, mintha ezer éve nyertünk volna utoljára”

Az Aston Martin idén állította versenybe az új Vantage GTE-t. Az első négy versenyen nem jöttek az eredmények, azonban a legutóbbi, Sanghajban rendezett WEC-futamon a GTE Pro kategóriában győzni tudtak Nicki Thiimel és Marco Sörensennel a volán mögött.

Alonso 2019-re "sokkal több" versenyt tervez

Fernando Alonso azt ígéri, 2019-re "sokkal több" verseny kerül még a naptárába, miután elhagyja a Forma-1-et. Sőt, hozzátette, "néhány ikonikus helyszín" is szóba jöhet.

Button: Újra élvezem a versenyzést

Jenson Button a hétvégén, Shanghaiban az első WEC-es dobogóját szerezte meg, melynek kapcsán elmondta, újra élvezi a versenyzést.

WEC: Shanghaiban is kettős győzelmet aratott a Toyota

A Toyota Kínában megszerezte a negyedik győzelmét a WEC 2018/19-es szezonjában, ahol ezúttal a 7-es számú autó ért célba elsőként.

WEC: Shanghaiban is a Toyotáé az első sor, de ezúttal megszorongatták Alonsóékat

A Toyota Kínában is meg tudta szerezni az első két pozíciót az időmérőn, azonban a Rebellion Racing kihívás elé állította a japán márkát.

A McLaren WEC-es indulása "nagyon valószínűtlen" az első hiperautós szezonban

A McLaren valószínűleg nem lesz ott a rajtrácson a 2020/21-es hiperautós szezonban - már ha elkötelezik magukat a WEC új top kategóriájában.

Alonso: A kettős győzelem után elégedetten távozunk

Bár Fernando Alonso a 8-as Toyotával „csak” a második helyen ért célba a WEC-ben, de azt mondta, hogy elégedettek a csapat kettős győzelme miatt.

A 7-es Toyota nyert Fujiban, Alonso csak második

Hiába indult a pole-ból Fernando Alonso 8-as Toyotája, a rajtrács végéről rajtolt 7-es LMP1-es gyári versenygép lett a befutó.

Kizárták a 7-es Toyotát, Alonso a pole-ban Fujiban!

Azzal, hogy szabályszegés miatt kizárták a 7-es rajtszámú Toyotát Fujiban az időmérőt követően, a másik LMP1-es japán gyári gép kapta meg az első helyet.

Alonso egy hajszállal maradt le a rajtelsőségről Fujiban: Toyota első sor

Fernando Alonso 8-as Toyotája egészen minimális különbséggel kapott ki a másik LMP1-es gyári versenygépétől. A gyártó szempontjából azonban az volt a legfontosabb, hogy a két autója a rajtrács legelején legyen.

Alonso száguldása Fujiból: LMP1-es kaland a WEC-ben

Fernando Alonso nem áll le, és ezen a hétvégén is rajthoz áll, szintén Japánban. A spanyol világbajnok újabb remek lehetősége a győzelemre.