Schumacher ütközött Fittipaldival, C
6 ezred döntött a pole-ról az F3-ban
Barcelonában mutatkozik be az F3-ban
Bereznay távozik az Alfa Romeótól, a

Ezen a hétvégén rajtolt el a TCR Europe sorozat idénye, méghozzá a szomszédos Slovakia Ringen. A magyarokat pedig a Zengő Motorsporttal Nagy Dániel képviselte, aki szép teljesítményt nyújtott mindkét futamon a Cupra volánjánál.

David Schumacher és Enzo Fittipaldi a győzelemért harcolva ütközött össze egymással, majd Nannini és Hauger is ütközött, így Caldwell nyert Martins előtt az F3 második sprintversenyén. Tóth László a 24. helyen ért célba.

Rendkívül szoros időmérőt hozott az FIA F3-as sorozat szezonnyitója: az első három helyezett egy tizedmásodpercen belül végzett, Arthur Leclerc szempontjából nem alakult fényesen a kvalifikáció, Tóth László pedig egy 27. hellyel nyitott újoncként.

A hétvégi Formula-1-es Spanyol Nagydíj betétfutamaként rendezik meg az FIA Formula-3-as bajnokság első fordulóját, melyen versenykörülmények között is bemutatkozik a sorozatban a Campos Racing magyar versenyzője, Tóth László.

Szerda délután jelentették be, hogy a 2021-es szezonban már nem az Alfa Romeóval fog rajthoz állni Bereznay Dániel az F1 Esports Pro Seriesben, a csapat pedig egy videóval búcsúzott a magyar versenyzőtől.

Íme a 2021-es Spanyol Nagydíj menetrendje – magyar pilóta is debütál a hétvégén!

A hétvégén Barcelonában folytatódik a Forma-1-es szezon, amely előtt 8 pont a különbség a pontverseny első két helyezettje között. Ne maradjatok le semmiről, íme a hétvége menetrendje, amelyen az F3-ban Tóth László személyében egy magyar pilóta debütál!

Idén is a Zengő Motorsporttal indul a WTCR-ben a magyar pilóta!

Ma délelőtt jelentették be, hogy a 2021-es szezonban is a Zengő Motorsport csapatát fogja erősíteni a WTCR-ben Boldizs Bence, aki tavaly a harmadik legeredményesebb újonc volt a sorozatban.

Magyar: Cél a bajnoki cím!

Hamarosan elkezdődik az FIA Közép-Európai Zónabajnokság, amelyet 2017-ben és 2019-ben Magyar János tudott megnyerni – bár 2020-ban csak egy versenyen tudott elindulni a 25 éves pilóta, a célja, hogy idén is megszerezze a bajnoki címet.

Produktív tesztnapokon van túl Tóth László a Campos Racinggel

A 20 éves Tóth László teljesítette az első tesztjét a 2021-es Formula 3-as bajnokság előtt, ahol a Campos Racing színeiben fog versenyezni. A spielbergi gyakorláson az ismerkedésé volt a főszerep, amit sajnálatosan egy motorhiba is akadályozott.

Bréking: magyar pilóta indul idén az F3-ban!

Nemrég elég nagy horderejű magyar vonatkozású bejelentésre került sor, hiszen Tóth László, a 20 éves tehetség 2021-ben a Formula 3-ban próbálhatja ki magát, ráadásul a komoly névvel bíró Campos Racingnél.

Íme a magyar MotoGP-pálya látványterve! (galéria)

Ma hozták nyilvánosságra, hogy a hajdúnánási MotoGP-pálya tervpályázatát a BORD Építész Stúdió nyerte, ezzel egyidőben pedig megjelentek a látványtervek is az aszfaltcsíkról, amely 2023-tól fog versenyeket rendezni a motorversenyzés királykategóriájában.

„A világ egyik legkarakteresebb” MotoGP-pályája épül Magyarországon

Nemrég került bejelentésre, hogy Magyarországon, egészen pontosan Hajdúnánás mellett egy új versenypálya épül, amely 2023-tól kezdve fogja fogadni a MotoGP mezőnyét. Ami magát a vonalvezetést illeti, az ígéretek szerint „izgalmas, de biztonságos” futamokra számíthatnak majd a pilóták és a rajongók is.

15 éves magyar fiatal indul idén az olasz F4-ben

Révész Levente révén ismét lesz magyar pilótája az olasz Formula 4-es bajnokságnak, aki egyúttal fellép a gokartoktól a formulaautókhoz.

Tassi Attila továbbra is a Honda színeiben folytathatja WTCR-pályafutását

A japán márka nemrég tette hivatalossá, hogy mely versenyzőkkel szeretne idén harcba indulni a Túraautó-világkupában. Komoly meglepetések nem történtek, hiszen mind a négy tavalyi pilótájuk maradhatott, köztük a fiatal magyar, Tassi Attila is.

Pontot szerzett a Formula Renault Eurocup második spái futamán Tóth László

A 20 éves versenyző roppant nehéz körülmények között küzdötte fel magát a 17. rajtpozícióból a 8. helyre a legendás belga pályán, folytatás jövő héten Imolában.

Kiss Norbi a második futamon már nem talált legyőzőre!

A kamion Eb második magyarországi futamát furcsamód meg kellett szakítani a program csúszása miatt, de a WTCR időmérője után aztán ismét megindulhattak Kiss Norbiék a Hungaroringen. A Révész Truck Racing Team versenyzője pedig a második helyről egy szép előzést bemutatva átvette a vezetést, majd mindenkit leiskolázva óriási előnnyel húzta be a győzelmet!

Esős futamon második hellyel kezdett Kiss Norbert a kamionos Európa-bajnokság magyar futamán

A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert óriási csatában a második helyen zárta a gyorsasági kamion Eb magyarországi állomásának első futamát, a Hungaroringen zárt kapuk mögött zajló Super Racing Festival szombati napján.

Guerrieri nyerte a WTCR magyarországi időmérőjét, Tassi a 2., Norbi viszont csak a 16. lett

A WTCR hungaroringi időmérő edzése kissé vizes pályán kezdődött meg. Előzetesen a Hondákat és a Cuprákat tartották a legnagyobb esélyesnek a szabadedzéseken futott időket látva. Végül ez be is igazolódott, hiszen Esteban Guerrieri végig uralta az időmérőt és be is húzta a pole-t. Mögötte azonban Tassi Attila zárt, ami hatalmas eredmény, Michelisz Norbi viszont csalódott lehet.

Zárt kapuk mögé szorul a Super Racing Festival

„Hosszasan kellett mérlegelnie” a Hungaroring Sport Zrt.-nek, mire meghozták azt a döntést, miszerint az október 16-18-a között megrendezésre kerülő Super Racing Festivalt zárt kapuk mögött tartják csak meg. Ezen az eseményen a túraautó-világkupa (WTCR), valamint a kamion Európa-bajnokság is tiszteletét teszi, így több magyar pilótának is lehet majd szorítani.

A Hyundai és ezzel Michelisz sem indul a WTCR németországi fordulóján!

A mai nap reggelén a Hyundai Motorsport egy rövid közleményben bejelentette, hogy nem fognak elindulni a most hétvégén sorra kerülő túraautó-világkupa németországi futamán. A csapatnak elege lett abból, ahogyan a sorozat bánik velük.

Szujó Zoltán ezúttal a WTCR-futamaikor lesz látható a képernyőkön

A Forma-1 közvetítésétől tavaly tavasszal elálló kommentátor Michelisz Norbert címvédésére tett kísérletét fogja követni a Sport TV-n , a WTCR küzdelmei a hétvégén kezdődnek Zolderben.

Nem kell Monzáig utazni egy-egy jó forma-1-es képért - egy magyar fotós megoldotta otthon

Bár a Forma-1 futamait hétvégente profi és (normál esetben) amatőr fotósok százai örökítik meg , nem mindenkinek adatik meg, hogy eljusson a futamokra. Egy magyar fotós így is megoldotta, hogy remek képeket lőjön az autókról.

Még egy világbajnokság látogathat a Hungaroringre

A Hungaroring is eséllyel pályázik arra, hogy futamot rendezzen a rallycross világbajnokságban, vagyis a World RX-ben. Ebben jelentős szerepet játszhat a World RX-ben versenyző magyar pilóta, Szabó Krisztián is.

Czollner Gyula: Nem szeretném megélni, hogy az F1 legyen a COVID első sport-áldozata – exkluzív

Czollner Gyula szerint jelenleg a Forma-1-nek sokkal nagyobb problémája van annál, mint hogy ki melyik csapatnál fog versenyezni jövőre. A korábbi F1-es kommentátor ezenkívül tippelt is a szezonnyitó verseny előtt: ekkor azt mondta, szerinte Charles Leclerc lehet a világbajnok.

Czollner Gyula: A kommentátori szék gyakorlatilag egy villamosszék – exkluzív interjú

A hosszú éveken keresztül Forma-1-et közvetítő, most pedig MotoGP-t kommentáló Czollner Gyula a megkeresésünkre felidézte a korábbi F1-es időszakát, illetve arra a kérdésre is választ adott, mennyire más szimulátorversenyeket kommentálni. Exkluzív interjú az egyik legismertebb magyar kommentátorral.