Ezzel még koránt sincs vége!
Kiss Norbert utolsó hétvégéje
Kiss Norbert a jaramai szezonzárón
Kiss Norbert csalódott

Az Opel Adam R2-vel versenyző Tim Gábor -Timár Tamás kettős számára csak egy nyitott kérdés maradt a Rallye2 szezonzáró Mecsek Rallye versenyére. Meg tudják-e tartani a bajnokság összetett és kategória második helyét, vagy az idén már oly sokszor hátráltató technika ezúttal is keresztül húzza a számításaikat. Azonban a mecseki verseny mást tartogatott az opeles párosnak.

A hétvégén megrendezésre kerülő TCR Europe szezonzáró futamán a M1RA Motorsport egy autóval vág neki a küzdelemnek, melyet a teljes szezont teljesítő Luca Engstler vezethet, Szabó Zsolt Dávid pedig már a 2020-as idény sikerességén munkálkodik.

Mindkét fordított rajtrácsos futamot megnyerte Kiss Norbert a kamion-Eb évadzáró jaramai hétvégéjén. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok kamionversenyzője összetettben hatodik helyen fejezte be a bajnokságot Mercedes versenykamionjával, ám a versenyszezon még nem ért véget számára.

Egy első és egy hatodik helyezést hozott a kamion-Eb utolsó hétvégéjének első napja Kiss Norbert számára. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője eseménydús hétvége után állhatott dobogóra a spanyolországi Jaramában.

Egy forduló van még hátra a kamion-Eb idei szezonjából, Kiss Norbert érthető csalódottsággal indult a spanyolországi Jaramába.

Egy újabb harmadik hely Kiss Norbi neve mellett

Ahogyan szombaton, úgy vasárnap is dobogóra állhatott a kamion-Eb belgiumi fordulóján Kiss Norbert. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője újabb harmadik helye mellé ráadásul egy negyedik helyezést is begyűjtött a második napon Zolderben.

Tassi Attila pontszerző helyeken végzett a küzdelmes kínai versenyhétvége versenyein

Elképesztő csatákkal tért vissza a nyári szünetből a WTCR Super Grid. A pihenő utáni első futamoknak a ningboi versenypálya adott otthont, ahol rendkívül kiélezett küzdelmeket láthattunk a pályán. Tassi Attila, a HELL-KCMG csapat versenyzője azonban elképesztő kitartásának és küzdőszellemének köszönhetően pontszerző helyeket szerzett a hétvége során.

Piros zászlókkal teli futamon Kiss Norbert harmadik lett Zolderben

Fontos helyezéssel fontos pontokat szerzett Kiss Norbert a kamion-Eb zolderi második futamán. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok magyar versenyzője harmadik helyezett lett a legendás belgiumi pályán a Mercedes kamionnal, ezzel megerősítette helyét a bajnokság éllovasai között.

Michelisz kiesett, de az élen maradt a pontversenyben

Az utolsó ningbói verseny Yvan Müller győzelmével zárult, míg a pontverseny első két helyezettje, Michelisz Norbert és Esteban Guerrieri is kiesett. Tassi Attila ismét jól versenyzett, 13. lett.

Michelisz nyert, és átvette a vezetést a pontversenyben!

A ningbói második futamon Michelisz Norbert a második helyről rajtolva tudott győzni, így átvette a vezetést a pontversenyben. A másik magyar versenyző, Tassi Attila is remek versenyt futott, ő a hatodik helyen végzett.

Michelisz 4. hellyel kezdett, és közelebb került a bajnoki éllovashoz

Yvan Müller győzelmével zárult az első ningbói verseny a WTCR-ben, míg Michelisz Norbert a 4. helyre ért oda, és mivel Guerrieri nem szerzett pontot, Michelisz 10 pontra megközelítette őt a pontversenyben.

Fantasztikus hír Magyarországról: magyarok az „autósport olimpián”

Magyar versenyzőknek is lesz lehetőségük rajthoz állni a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által indított Motorsport Games (motorsport játékok) elnevezésű “autósport olimpián”, amelyen a nemzetek képviseletében csapnak majd össze egymással a versenyzők november elején a Róma közelében található Vallelunga versenypályán.

1200 lóerős szörnyeteggel száguldott a magyar F1-es eSport-sztárversenyző

Bereznay Dánielnek egy fantasztikus élményben volt része, miközben Kiss Norbi kamion Európa-bajnok volt a segítségére.

24 órás versenyen indul Tassi Attila

Úgy tűnik a lehetőségek és a nagy bemutatkozások éve az idei Tassi Attila számára. A hétvégén kerül megrendezésre ugyanis a 24 órás „Super Taikyu Series” versenysorozat soron következő futama Ázsiában, melyen a HELL ENERGY által támogatott túraautó-versenyző is részt vesz.

Guerrieri nyerte a második futamot, Michelisz 7. lett

Magyar szempontból nem a legjobban alakult a második verseny, miközben Michelisz Norbertet a 7. helyen intették le a WTCR holland versenyhétvégéjének második futamán.

Michelisz egy harmadik hellyel nyitott Szlovákiában

Egy igen küzdelmes és izgalmas versenyen lett harmadik Michaelisz Norbert, addig a futamot Frederic Vervisch nyerte meg, közvetlen Ma Qing Hua előtt.

Ismét második lett Michelisz, Catsburg ezt is behúzta

3 órán belül Nicky Catsburg két rajtelsőséget is szerzett, miközben Michelisz Norbert a folytatásban is második lett.

Hajszálon múlt Michelisz szlovákiai pole-ja

Michelisz Norbert csak 28 ezreddel maradt le a pole-ról a Slovakia Ringen, az első rajthelyet márkatársa, Nicky Catsburg szerezte meg.

Néhány kieső és pár magyar pont a harmadik WTCR-futamon

Thed Björk szállította a Lynk & Co első sikerét a WTCR-ben, miután kiesett az élről csapattársa, Yvan Muller. Michelisz Norbert a nyolcadik helyen fejezte be a harmadik versenyt, Tassi Attila a 11. lett a hétvége záróakkordján.

Tarquini nyerte a második futamot Marrakeshben, Michelisz 12.

A WTCR-szezon második marrakeshi futamán Gabriele Tarquini nyert, Michelisz Norbertet a 12. helyen intették le, míg Tassi Attila a 20. helyen végzett.

Tassi: Ennél több van bennem

Tassi Attila a 25. helyről rajtolhatott az idei első WTCR-futamon, de ez sem tántorította el a versenyzőt a küzdelemtől, aki szebb debütálásban bízott Marrakeshben.

Sporttörténelmi pillanat: Szabó Krisztián negyedik hellyel debütált a WRX-ben

Először jutott be magyar versenyző a WRX döntőjébe, a legjobb hat közé, ráadásul pályafutása első hétvégéjén a szériában.

Guerrieri nyert szombaton, Michelisz pontot mentett

Esteban Guerrieri nyerte az első futamot a 2019-es WTCR-szezonban, akit Thed Björk és Jean-Karl Vernay kísért be a második és harmadik helyen, de utóbbi büntetés miatt bukta a dobogót, így Nestor Girolami állhatott fel helyette az emelvényre.

Guerrieri a pole-ban, Michelisz a 12. helyet szerezte meg az első időmérőn

Esteban Guerrieri futotta a legjobb kört a WTCR idei első időmérőjén Marrakeshben, megkaparintva a pole-t a szombati versenyre. Michelisz Norbert a 12., Tassi Attila az utolsó, vagyis 26. helyről rajtolhat.