Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa
216 cikk

További híreink

A meglepetések éve: Magyar János

Magyar János 2019-ben megnyerte az FIA Közép-Európai Zóna Bajnokságot. Ám ez nem volt ennyire egyszerű. Az őrbottyáni versenyző élete eddigi legnehezebb szezonján van túl.

Bessenyey Zoltán, és Szabó Krisztián az Extreme E versenyen!

Újabb nevezők névsorát közölte az Extreme E, melyben a számos világbajnok között két magyar pilóta neve is felbukkant; a HELL-szponzorált Bessenyey Zoltán, és Szabó Krisztián rallycross versenyző képviselheti hazánkat a klímaváltozás ellen fellépő, különleges off-road versenyen.

Így áll Michelisz a nagy WTCR-finálé előtt

Michelisz Norbert az első helyről várhatja a nagy finálét a WTCR-ben Sepangban. Szurkoljunk együtt Norbinak, aki bajnok lehet.

Michelisz vezeti a bajnokságot az utolsó versenyhétvége előtt, Muller megérkezett

Michelisz Norbert a WTCR makaói hétvégéjének második és harmadik futamán nem tudott ott lenni a legjobbak között, de így is vezeti a bajnokságot az argentin riválisa mögött, miközben Yvan Muller beszállt a játékba.

Muller nyert Makaóban, Michelisz vezeti a bajnokságot

Yvan Muller nyerte meg a makaói hétvége első futamát a WTCR-ben Michelisz Norbert előtt, aki átvette a vezetést a bajnokságban. A dobogó harmadik fokára Kevin Ceccon állhatott fel. Esteban Guerrieri nullázott, így Michelisz előnye már közel 20 pont.

Az MNASZ elnöke is büszke a magyar csapat részvételére

A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) elnöke büszke arra, hogy a magyar válogatott is részt tudott venni az első alkalommal megrendezett "autósport-olimpián", a Róma közelében elhelyezkedő Vallelunga versenypályán lebonyolított Motorsport Games-en.

Kiss Norbert 11. a túraautósok vasárnapi futamán Olaszországban

Kiss Norbert a 11. helyen ért célba a túraautósok hétvégi második, egyben utolsó futamán vasárnap, a Róma közelében elhelyezkedő Vallelunga versenypályán zajló Motorsport Games zárónapján.

Báder Benjamin 10. a szimulátorosok versenyében Olaszországban

Báder Benjámin tizedik lett a szimulátorosok döntőjében a Róma mellett elhelyezkedő Vallelunga versenypályán zajló Motorsport Games szombati napján.

Remekel a magyar versenyzői válogatott, Báder is az élmenők között Olaszországban

Szántó Zoltán a péntek esti kvalifikáción a legjobb 16 közé jutott driftben, míg Tóth László mindkét szabadedzésen harmadik lett a Formula-4-esek mezőnyében a Róma melletti Vallelunga versenypályán zajló Motorsport Games-en.

Nehéz hétvégét zárt Tassi Attila Szuzukában

A HELL-KCMG Hondás csapat „otthonába”, Japánba látogatott a WTCR mezőnye a hétvégén, ahol számos izgalmas percet okoztak a versenyzők a nézőknek a pénteki esőáztatta pályán és az azt követő futamokon. Erős kezdés után Tassi Attilának több technikai nehézsége is akadt, csapattársa, Tiago Monteiro viszont pole pozíciót szerzett és dobogóra is felállhatott.

Guerrieri-győzelem Szuzkában, Michelisz 13. lett

Összességében egy nem túl eseménydús első futamot láthattak a nézők a WTCR szuzukai hétvégéjén, amikor is Michael Norbert a a 13. helyen ért célba. Tassi Attila felzárkózása sajnos nem volt túl sikeres.

Tim Gábor a Rallye2 második helyén zárta az évet

Az Opel Adam R2-vel versenyző Tim Gábor -Timár Tamás kettős számára csak egy nyitott kérdés maradt a Rallye2 szezonzáró Mecsek Rallye versenyére. Meg tudják-e tartani a bajnokság összetett és kategória második helyét, vagy az idén már oly sokszor hátráltató technika ezúttal is keresztül húzza a számításaikat. Azonban a mecseki verseny mást tartogatott az opeles párosnak.

Szabó Zsolt – Cél, hogy jövőre is folytassuk

A hétvégén megrendezésre kerülő TCR Europe szezonzáró futamán a M1RA Motorsport egy autóval vág neki a küzdelemnek, melyet a teljes szezont teljesítő Luca Engstler vezethet, Szabó Zsolt Dávid pedig már a 2020-as idény sikerességén munkálkodik.

Győzelmekkel zárta a szezont Kiss Norbert

Mindkét fordított rajtrácsos futamot megnyerte Kiss Norbert a kamion-Eb évadzáró jaramai hétvégéjén. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok kamionversenyzője összetettben hatodik helyen fejezte be a bajnokságot Mercedes versenykamionjával, ám a versenyszezon még nem ért véget számára.

Győzelemmel kezdett Kiss Norbert a jaramai szezonzárón

Egy első és egy hatodik helyezést hozott a kamion-Eb utolsó hétvégéjének első napja Kiss Norbert számára. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője eseménydús hétvége után állhatott dobogóra a spanyolországi Jaramában.

Csalódottan készül a szezonzáróra Kiss Norbert

Egy forduló van még hátra a kamion-Eb idei szezonjából, Kiss Norbert érthető csalódottsággal indult a spanyolországi Jaramába.

Sajnos pont nélkül zárt Le Mans-ban Kiss Norbert

Csalódottan búcsúzott Franciaországtól Kiss Norbert. A kamion-Eb-n szereplő magyar versenyzőnek a műszaki hibák miatt katasztrofálisan sikerült a szombati napja Le Mans-ban, de vasárnap sem tudott javítani a Tankpool24 Mercedes kamionjával.

Le Mans-ban elúsztak Kiss Norbert bajnoki dobogós esélyei

Rosszul kezdődött a kamion Európa-bajnokság utolsó előtti hétvégéje Kiss Norbert számára. A német Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője nem tudott pontokat szerezni Le Mans-ban, így kevés esélye maradt az összetett dobogó elérése. A szombathelyi versenyző Mercedes kamionjával egész nap gondok voltak, és még egy szerencsétlen ütközés is tetézte a bajt.

Kiss Norbert hibátlan teljesítményre készül Le Mans-ban

Célegyenesbe érkezik a kamion-Eb; utolsó előtti állomásához érkezik a sorozat. A Tankpool24 csapat versenyzője, Kiss Norbert Le Mans-ban közelebb kerülhet az összetett harmadik helyhez, és a kétszeres Európa-bajnok szombathelyi versenyző mindent meg is tesz azért, hogy odaérjen a bajnoki dobogóra a Mercedes kamionnal.

Szabó Zsolt barcelonai kalandja következik a TCR Europe-ban

Szeptember 20-i hétvégén Spanyolországban, a Circuit de Barcelona-Catalunya aszfaltján rendezik meg a TCR Europe hatodik versenyhétvégéjét. Szabó Zsolt, a M1RA motorsport pilótája izgatottan várja, hogy újra versenybe szállhasson az értékes pontokért.

Nagy Norbi újra dobogón a hegyi Európa-bajnokságon!

Dobsina után a horvátországi Buzetban is dobogóra állhatott Nagy Norbi, a hegyi Európa-bajnokság záróhétvégéjén, Buzetban.

Egy újabb harmadik hely Kiss Norbi neve mellett

Ahogyan szombaton, úgy vasárnap is dobogóra állhatott a kamion-Eb belgiumi fordulóján Kiss Norbert. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok versenyzője újabb harmadik helye mellé ráadásul egy negyedik helyezést is begyűjtött a második napon Zolderben.

Tassi Attila pontszerző helyeken végzett a küzdelmes kínai versenyhétvége versenyein

Elképesztő csatákkal tért vissza a nyári szünetből a WTCR Super Grid. A pihenő utáni első futamoknak a ningboi versenypálya adott otthont, ahol rendkívül kiélezett küzdelmeket láthattunk a pályán. Tassi Attila, a HELL-KCMG csapat versenyzője azonban elképesztő kitartásának és küzdőszellemének köszönhetően pontszerző helyeket szerzett a hétvége során.

Piros zászlókkal teli futamon Kiss Norbert harmadik lett Zolderben

Fontos helyezéssel fontos pontokat szerzett Kiss Norbert a kamion-Eb zolderi második futamán. A Tankpool24 csapat kétszeres Európa-bajnok magyar versenyzője harmadik helyezett lett a legendás belgiumi pályán a Mercedes kamionnal, ezzel megerősítette helyét a bajnokság éllovasai között.