Hihetetlen: Vips ismét eldobta a győ
Vesti-győzelem, 3 biztonsági autó
Ivasza az élről csapta a falnak az

A Red Bull-junior Jüri Vipset az energiaitalos gyártó felfüggesztette a rasszista megjegyzése után, az esetre pedig reagált a Hitech csapattulajdonosa, Oliver Oakes is, aki viszont Vips jövőjéről egyelőre nem beszélt.

Miután összegyűlt a 12 büntetőpontja, egy fordulóra szóló eltiltást kapott a sorozatban idén debütáló Amaury Cordeel, aki Mahaveer Raghunathan óta az első F2-es, akit eltiltanak.

Az F3-as bajnok Dennis Hauger kiváló versenyzéssel hibába kergette Jüri Vipset, és megszerezte az első vasárnapi főfutamgyőzelmét a kaotikus bakui Formula 2-es versenyen.

Az ART Mercedes-junior versenyzője Frederik Vesti remekül használta ki a futamot vezető Jehan Daruvala egyetlen nagyobb hibáját, és behúzta a kaotikus F2-es bakui sprintfutamot.

Furcsa véghajrával záródott az F2-esek kvalifikációja Bakuban, ugyanis Ajumu Ivasza úgy törte össze az autóját, hogy az élen állt. A piros zászló után Jüri Vips volt a leggyorsabb.

F2: Drugovich nyerte a biztonsági autóval tarkított főfutamot Monacóban!

Megrendezték a Forma-2 monacói futamát, ahol Felipe Drugovich a pole-ból megnyerte a futamot, igaz Pourchaire óriási nyomást gyakorolt rá a futam hajrájában. A biztonsági autó kétszer is pályára ment, ugyanakkor viszonylag kevés balesettel megúsztuk a futamot.

F2: Domináns győzelem a Red Bull-juniortól, nullázott az éllovas a monacói sprinten!

A rajttól és egy ütközéstől eltekintve meglehetősen nyugodt mederben teltek a körök a Forma-2 monacói sprintversenyén, ahol Dennis Hauger domináns győzelmet aratott Jehan Daruvala előtt.

Frissítés: Káosz az F2-esek monacói kvalifikációján, elvették Lawsontól a pole-t!

A világbajnoki pontversenyt vezető Felipe Drugovich összetörte az autót a Forma-2 monte-carlói kvalifikációján, ezzel jó eséllyel megfosztotta versenytársait legjobb köreiktől. Jack Hughes hatalmas balesetet úszott meg, Theo Pourchaire valószínűleg első soros.

Felipe Drugovich a tizedik helyről rajtolva megnyerte F2 főfutamát is Barcelonában!

Felipe Drugovich egy tökéletes futamot teljesítve, a tizedik rajtkockából szerezte meg a Formula 2 barcelonai főfutamának első helyét. A brazil pilóta egy elnyújtott első etapnak köszönhetően győzött.

Egyetlen büntetőpontra van az eltiltástól a belga F2-es pilóta

A Van Amersfoort Racing belga pilótája, Amaury Cordeel már csak egyetlen büntetőpontra van attól, hogy megkapja az egy futamos eltiltását az F2-ben.

F2: Domináns Drugovich-győzelem, ismét eldobta a Red Bull juniorja!

A brazil Felipe Drugovich tudott győzni a spanyol F2-es sprintfutamon, míg a Red Bull-junior Jüri Vips Imolához hasonlóan ismét senkitől sem zavartatva hibázott és esett ki a versenyből.

F2: Doohan a pole-ban a Red Bull és a Mercedes juniorja előtt, 23 ezred döntött!

Nagyon szorosan alakult a barcelonai Forma-2-es időmérő: Jack Doohan 23 ezredmásodperccel volt gyorsabb a második helyen végző, délelőtt még F1-es kilométereket gyűjtő Jüri Vipsnél.

Pourchaire nyerte a kaotikus, biztonsági autó mögött véget ért F2-es főfutamot

Vasárnap délelőtt rendezték a Formula 2-es mezőny főfutamát Imolában, ahol Jüri Vips várhatta az élről a lámpák kialvását, mellőle pedig a japán tehetség, Ivasza Ajumu indult. A bajnokságot vezető Felipe Drugovics csupán a 12. pozíciót tudta megszerezni az időmérőn.

Armstrong nyerte az imolai F2-es sprintfutamot, Hauger először a dobogón

Marcus Armstrong kiváló rajttal és védekezéssel nyerte meg a Formula 2 imolai sprintversenyét a két Prema, Jehan Daruvala, és a sérült autóval is első F2-es dobogós helyezését szerző Dennis Hauger előtt.

Rajt-cél győzelmet aratott Drugovich az F2 fő futamán Dzsiddában

Az MP Motorsport pilótája sikerével át is vette a vezetést összetettben, de stabil versenyt teljesített Richard Verschoor is. A harmadik helyre Jehan Daruvala érkezett be, az indiai a 14. helyről rajtolva állhatott fel a dobogóra.

A Red Bull-akadémiás Lawson nyerte a botrányos szaúdi sprintfutamot az F2-ben (frissítve)

A Carlin versenyzője pályafutása második Forma-2-es győzelmét aratta, a futam azonban nem erről marad emlékezetes. Az élről rajtoló Dennis Haugert tulajdonképpen önhibáján kívül fosztották meg a futamgyőzelemtől.

Pourchaire alatt megállt az autó, Drugovich nyerte az F2 kvalifikációját

A Bahreini szezonnyitó után immáron Szaúd-Arábiában jár az F2 mezőnye is, ahol a piros zászlókkal tarkított kvalifikáción Felipe Drugovich volt a leggyorsabb.

F2: Pourchaire győzött, repülő kerekek a bokszutcában

Théo Pourschaire nyerte az F2 szezonnyitójának főfutamát, de a véghajrában jött az igazi dráma, amikor két autóról is leesett a kerék a bokszutcában egy safety car-os időszak alatt.

Verschoor nyerte az F2 sprintfutamát, új japán csodagyerek a Red Bullnál?

Richard Verschoor, a Trident versenyzője nyerte az F2 nyitófutamát, ahol a legnagyobb meglepetést a Red Bull juniorja, a japán Ivasza Ajumu okozta, aki az utolsó helyről egészen a nyolcadik pozícióig kapaszkodott fel.

Jack Doohané az év első F2-es pole-pozíciója!

A Red Bull akadémiájától az Alpine-hoz igazoló Jack Doohan szerezte meg a 2022-es Formula 2-es szezon első pole-pozícióját Bahreinben Théo Pourchaire előtt.

Mazepin korábbi csapata is szerződést bontott az Uralkalival

A Forma-2-es Hitech GP megerősítette, hogy felbontották szponzori együttműködésüket az Uralkalival, miután a tulajdonjogot már korábban visszavásárolták.

Megvan, mikor debütál az F2-esek dokusorozatának harmadik évada

Ugyan a legtöbben minden bizonnyal a Drive to Survive-ra figyelnek, de a Formula One Management az utóbbi években az F2-es szériáról is hasonló sorozatot készít, hogy bepillantást nyerhessünk az F1-be vágyó tehetségek világába.

„Marko egyszerűbb ember, mint azt sokan gondolják“

Helmut Marko az F1-es paddockban úgy ismert, mint aki nem kegyelmez senkinek és egy apróbb hiba után utat mutat a pilótáknak, azonban vannak olyanok is, akik megértik az osztrák nézetét.

A Mercedes juniorja aláírta élete első F2-es szeződését

A Mercedes Forma–1-es juniorja, Frederik Vesti 2022-ben a Forma-2-ben folytatja a dán Theo Pourchaire csapattársaként az ART-nál.

„Ez igazságtalanság lenne a kisebb kategóriákra nézve”

Callum Ilott úgy véli, hogy „igazságtalanság” lenne, ha a tavalyi Formula 2-es bajnok, Oscar Piastri 2023-ban sem találna magának ülést a Forma–1-ben.