A Haas bejelentette, kik lesznek idé
A vezetékneved nem számít az F1-ben
Teljessé vált az F2 2020-as mezőnye!
Elkészült az FIA részletes elemzése

A korábbi Forma-1-es versenyző Ralf Schumacher úgy véli, unokaöccsének, Mick Schumachernek jó esélye van elfoglalni Sebastian Vettel üresen maradó helyét a Ferrarinál.

A Haas csapata csütörtök délután bejelentette, hogy Pietro Fittipaldi és Louis Deletraz lesz 2020-ban a két hivatalos teszt- és tartalékpilótájuk, és mindkét versenyző kiváló lehetőségnek tartja ezt a szerepet.

Mick Schumacher, a hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia a második idényére készül a Formula-2-ben, és célja továbbra is a Forma-1-be való bekerülés, ahol már tesztelt az Alfa Romeonál és a Ferrarinál is.

Azzal, hogy Roy Nissanyt és Marino Satót is bemutatták az új csapatuknál, teljessé vált az F2 2020-as mezőnye. Mick Schumacher továbbra is a mezőnyben, és csatlakozott az F3 tavalyi bajnoka, Robert Shwartzman is.

Az FIA elkészítette a részletes elemzését és vizsgálatát a tavalyi tragikus F2-es spái balesetről, amely balesetben Anthoine Hubert életét vesztette, Juan Manuel Correa pedig nagyon súlyos sérüléseket szenvedett. A jelentés konklúziója szerint a baleset minden résztvevője megfelelően reagált a történtekre, nem emelhető ki specifikus ok vagy személy.

Correa az FIA-ról: Senki nem érdeklődött utánam!

A belgiumi tragikus F2-es balesetben súlyos sérülést szenvedő Juan Manuel Correa azt nyilatkozta, hogy az FIA nem érdeklődött utána a baleset után 4 nappal, amikor majdnem meghalt. Az amerikai versenyző jelenleg a rehabilitációs programját végzi.

Pirelli: Az F1 nem lesz lassabb 2021-től, mint az F2

Mario Isola, a Pirelli F1-es részlegének vezetője szerint nem lesz lassabb a Forma-1 2021-től, mint a Formula 2, és szerinte megéri pár másodperccel lassabbnak lenni körönként, ha cserébe izgalmasabb versenyeket láthatunk.

Gasly, Wolff: Hubert esete emlékeztető: a motorsport még mindig veszélyes!

A belga nagydíjhétvégén az F2-es horrorisztikus balesetben elhunyt Anthoine Hubert, Juan Manuel Correa pedig komoly sérüléseket szerzett. Ennek kapcsán a motorsport veszélyes voltáról beszélt Lando Norris, Pierre Gasly és Toto Wolff.

Hivatalos: Elmarad a holnapi F2-es verseny

A ma történtekre való tekintettel a Formula 2 szervezői gárdája úgy döntött, nem kerül megrendezésre a vasárnapi Formula 2-es második futam.

Így emlékezik meg a motorsport világa Anthoine Hubert-ről

Nemrég érkezett a tragikus hír, hogy a Formula 2 spái főfutamán szerzett sérüléseibe belehalt az Arden versenyzője, Anthoine Hubert. A motorsport világa pedig megemlékezett a tehetséges pilótáról.

A horrorisztikus F2-es baleset után többen is lemondták a sajtótájékoztatójukat

Óriási baleset történt a Formula 2 spái főfutamán, amely után többen lemondták a sajtótájékoztatójukat. Az ütközésben Anthoine Hubert, Juan Manuel Correa és Marino Sato volt érintett.

Videón, ahogy Mick Schumachert kiüti a csapattársa az F2-es versenyen

Nem éppen úgy alakult Mick Schumacher első versenye a francia hétvégén, mint azt eltervezte, aminek ráadásul a csapattársa vetett véget, így esélye sem volt a pontszerzésre. Egy nehéz év a német neve mellett.

Ez történt a hétvégén a motorsport világában (F1, F2, Indy 500, Formula E)

A hétvége a motorsportok szempontjából rendkívül eseménydúsan telt, ugyanis rendeztek futamot a Forma-1-ben, az F2-ben és a Formula E-ben is, míg az USA-ban megrendezték az Indy 500-at. Ebben a cikkben ezeknek a rövid összefoglalója található.

Schumacher ott okozott káoszt, ahol korábban az apja - fotó/videó

Mick Schumacher felöklelte ellenfelét a monacói F2-es futamon, amit emiatt félbe is kellett szakítani.

Egykori F1-es pilóta védi Mick Schumachert

A hétszeres F1-világbajnok fia tavaly kiemelkedően szerepelt az F3-ban, ám idén egy osztállyal feljebb már nem tudja megismételni a remeklést.

Schumacher nem akarja, hogy az F1 sztárjaihoz hasonlítsák

A fiatal Mick Schumacher már a Forma-2-ben bizonyít, és nem akarja, hogy a száguldó cirkusz sztárjaival mérjék össze.

Schumacher a biztonsági autó nélkül is letarolta volna a mezőnyt Bakuban

Az F2 vasárnapi futamán Mick Schumacher 14 helyet javítva az ötödik helyen ért célba, és szerinte ezt Bakuban a biztonsági autó segítsége nélkül is megtette volna.

Latifi nyert, de Schumacher remekelt Bakuban

A Williams tesztpilótája, Nicholas Latifi nyerte a vasárnapi F2-es futamot Bakuban, Mick Schumacher a 19. helyről rajtolva ötödik helyen ért célba.

Mick Schumacher zárta az élen az F2 harmadik jerezi tesztnapját

A Ferrari kötelékébe tartozó Mick Schumacher futotta meg a leggyorsabb kört a Formula 2 harmadik jerezi tesztnapján. A német legenda fia mögött Jack Aitken és Louis Deletraz végzett.

Makino szerint életmentő volt a Halo jelenléte az F2-balesetben

A Honda támogatását élvező Tadasuke Makino már érti, miért vezették be a Halót, és úgy gondolja, kulcsfontosságú volt az eszköz abban a balesetben, ami Nirei Fukuzumi és közte történt Barcelonában.

Bár nem lett bajnok a GP3-ban, Aitkent továbbra is támogatja a Renault

A Renault csapatfőnöke, Cyril Abiteboul szerint bár Jack Aitken elbukta a bajnoki címet a GP3-ban, továbbra is megérdemli, hogy támogassa őt a francia istálló.

Az F2 „kötelezően ajánlott” lett az F1-es debütáláshoz

A Forma-1-es szuperlicenc rendszer úgy alakult át, hogy a Forma-2-es részvétel szinte kötelezővé vált a junior versenyzők számára - tudhattuk meg az F2-es technikai igazgatótól, Didier Perrintől.

2018-tól turbómotorral és Halóval folytatja az F2

Monzában bemutatták az utánpótlás széria új versenyautóját, amit 2018-tól vetnek be a szervezők. Ahogy azt beharangozták, az F2 is megkapja a fejvédelemre szolgáló glóriát.

A Forma-1 új utánpótláskategóriája: a GP2 ezentúl Forma-2 néven fut

A Világ Motorsport Tanácsa a mai genfi meetingen jóváhagyta az FIA Forma-2-es bajnokságot a 2017-es szezontól. Az FIA megegyezett a FOM-mal, hogy a GP2 szériát ezentúl FIA Forma-2 néven futtatják.

A GP2 új néven, F2-ként folytathatja

Jól halad a GP2 azon az úton, hogy a Liberty Media hatalomátvétele után új brandként, az FIA új Formula-2-es bajnokságaként folytathassa, már a 2017-es szezontól kezdődően.