Így emlékeznek meg Hubert-ről
A horrorisztikus F2-es baleset ut...
Videón, ahogy Mick Schumachert kiüti a csapattársa az F2-es versenyen

A belga nagydíjhétvégén az F2-es horrorisztikus balesetben elhunyt Anthoine Hubert, Juan Manuel Correa pedig komoly sérüléseket szerzett. Ennek kapcsán a motorsport veszélyes voltáról beszélt Lando Norris, Pierre Gasly és Toto Wolff.

A ma történtekre való tekintettel a Formula 2 szervezői gárdája úgy döntött, nem kerül megrendezésre a vasárnapi Formula 2-es második futam.

Nemrég érkezett a tragikus hír, hogy a Formula 2 spái főfutamán szerzett sérüléseibe belehalt az Arden versenyzője, Anthoine Hubert. A motorsport világa pedig megemlékezett a tehetséges pilótáról.

Óriási baleset történt a Formula 2 spái főfutamán, amely után többen lemondták a sajtótájékoztatójukat. Az ütközésben Anthoine Hubert, Juan Manuel Correa és Marino Sato volt érintett.

Nem éppen úgy alakult Mick Schumacher első versenye a francia hétvégén, mint azt eltervezte, aminek ráadásul a csapattársa vetett véget, így esélye sem volt a pontszerzésre. Egy nehéz év a német neve mellett.

Ez történt a hétvégén a motorsport világában (F1, F2, Indy 500, Formula E)

A hétvége a motorsportok szempontjából rendkívül eseménydúsan telt, ugyanis rendeztek futamot a Forma-1-ben, az F2-ben és a Formula E-ben is, míg az USA-ban megrendezték az Indy 500-at. Ebben a cikkben ezeknek a rövid összefoglalója található.

Schumacher ott okozott káoszt, ahol korábban az apja - fotó/videó

Mick Schumacher felöklelte ellenfelét a monacói F2-es futamon, amit emiatt félbe is kellett szakítani.

Egykori F1-es pilóta védi Mick Schumachert

A hétszeres F1-világbajnok fia tavaly kiemelkedően szerepelt az F3-ban, ám idén egy osztállyal feljebb már nem tudja megismételni a remeklést.

Schumacher nem akarja, hogy az F1 sztárjaihoz hasonlítsák

A fiatal Mick Schumacher már a Forma-2-ben bizonyít, és nem akarja, hogy a száguldó cirkusz sztárjaival mérjék össze.

Schumacher a biztonsági autó nélkül is letarolta volna a mezőnyt Bakuban

Az F2 vasárnapi futamán Mick Schumacher 14 helyet javítva az ötödik helyen ért célba, és szerinte ezt Bakuban a biztonsági autó segítsége nélkül is megtette volna.

Latifi nyert, de Schumacher remekelt Bakuban

A Williams tesztpilótája, Nicholas Latifi nyerte a vasárnapi F2-es futamot Bakuban, Mick Schumacher a 19. helyről rajtolva ötödik helyen ért célba.

Mick Schumacher zárta az élen az F2 harmadik jerezi tesztnapját

A Ferrari kötelékébe tartozó Mick Schumacher futotta meg a leggyorsabb kört a Formula 2 harmadik jerezi tesztnapján. A német legenda fia mögött Jack Aitken és Louis Deletraz végzett.

Makino szerint életmentő volt a Halo jelenléte az F2-balesetben

A Honda támogatását élvező Tadasuke Makino már érti, miért vezették be a Halót, és úgy gondolja, kulcsfontosságú volt az eszköz abban a balesetben, ami Nirei Fukuzumi és közte történt Barcelonában.

Bár nem lett bajnok a GP3-ban, Aitkent továbbra is támogatja a Renault

A Renault csapatfőnöke, Cyril Abiteboul szerint bár Jack Aitken elbukta a bajnoki címet a GP3-ban, továbbra is megérdemli, hogy támogassa őt a francia istálló.

Az F2 „kötelezően ajánlott” lett az F1-es debütáláshoz

A Forma-1-es szuperlicenc rendszer úgy alakult át, hogy a Forma-2-es részvétel szinte kötelezővé vált a junior versenyzők számára - tudhattuk meg az F2-es technikai igazgatótól, Didier Perrintől.

2018-tól turbómotorral és Halóval folytatja az F2

Monzában bemutatták az utánpótlás széria új versenyautóját, amit 2018-tól vetnek be a szervezők. Ahogy azt beharangozták, az F2 is megkapja a fejvédelemre szolgáló glóriát.

A Forma-1 új utánpótláskategóriája: a GP2 ezentúl Forma-2 néven fut

A Világ Motorsport Tanácsa a mai genfi meetingen jóváhagyta az FIA Forma-2-es bajnokságot a 2017-es szezontól. Az FIA megegyezett a FOM-mal, hogy a GP2 szériát ezentúl FIA Forma-2 néven futtatják.

A GP2 új néven, F2-ként folytathatja

Jól halad a GP2 azon az úton, hogy a Liberty Media hatalomátvétele után új brandként, az FIA új Formula-2-es bajnokságaként folytathassa, már a 2017-es szezontól kezdődően.

Az "ovis Forma-1" a GP2 jövőjét fenyegeti

A Russian Time GP2-es csapat főnöke, Szvetlana Sztrelnyikova szerint káros a sorozatra, hogy sokan úgy próbálnak eljutni a Forma-1-be, hogy ezt a lépcsőfokot kihagynák az oda vezető úton.

Legyen a GP2 is olyan, mint a Moto2!

Jamie Klein véleménycikkében arra tér ki, mennyi mindent tanulhatna a Forma-1 a MotoGP-től. Az egyik legfontosabb a nevelőszériákkal való bánásmód lehetne.

A Carlin távozik a GP2-ből - irány Amerika?

A Carlin visszalépett a GP2-es versenyzéstől, hogy a többi sorozatra koncentrálhasson, amiben még részt vesz. Irány az IndyCar?

Abu Dhabi GP2: Gasly a bajnok, Lynn nyerte a futamot

A Red Bull pártfogoltja, Pierre Gasly nyerte a 2016-os GP2-es bajnokságot, aminek utolsó futamát a 8. helyen fejezte be, míg a győzelmet a DAMS versenyzője, Alex Lynn szerezte meg.

Vicces baleset a GP2-ben: Sean Galeal nekiment a falnak a boxutca kijáratában

Ritkán láthatunk hasonló balesetet, de ez most megtörtént Abu Dhabiban. Nehéz rá szavakat találni. Inkább nézzétek csak meg a videót az esetről.

Horrorisztikus baleset a belga GP2-futamon: de Jong nagyot szállt

Daniel de Yong és Pierre Gasly akadt össze az első belga versenyen a pálya egyik gyors szakaszán, és a kívül haladó de Jong a gumifalba szállt. Az eset a 9. körben történt, először SC volt, majd piros zászló. De Jong jól van, de azért természetesen kivizsgálják.

Lewis Hamilton élete egyik legkomolyabb versenye: Dőlj hátra, és élvezd! Hihetetlen!

2008 és 2014 Forma-1 világbajnoka 2006-ban Isztambulban egy olyan versenyt futott a GP2 mezőnyében, amire nincsenek szavak…