Azcona nyert, Nagy Dani negyedik, Mi
WTCR: Magnusé a főfutam, Huff a zeng
WTCR: Két magyar a top 10-ben, Magnu
WTCR: Dobogón a Zengő Motorsport, Mi

Szombaton rendezték a túraautó-világkupa portugáliai kvalifikációját, ahol a Lynk&Co versenyzője, Santiago Urrutia volt a leggyorsabb.

Megrendezték a WTCR második spanyolországi futamát is, ahol sajnálatos módon Michelisz Norbert a fantasztikus rajtja után kiesett, míg Nagy Dani nagyot harcolva az elképesztő negyedik helyen végzett.

Spanyolországban, a Motorland Aragónon folytatódott a WTCR idei szezonja, és remek futamokra volt kilátás a technikás pályán. A főversenyen Gilles Magnus indulhatott a pole-ból, Nagy Dani élete legjobb időmérője után a hetedik, Michelisz Norbi pedig a kilencedik pozícióból várhatta a rajtot.

Két héttel a Hungaroringen rendezett forduló után ismét pályán a WTCR mezőnye, a ma délutáni időmérőn pedig Gilles Magnus szerezte meg a pole-t, Nagy Dániel és Michelisz Norbert pedig a Q2-ig jutott.

A hétvége második WTCR-futamát Santiago Urrutia nyerte a Zengő Motorsport pilótája, Rob Huff előtt, míg a magyarok közül Michelisz Norbert végzett a legelőkelőbb helyen: a negyedik lett.

WTCR: Michelisz a 12. lett az első futamon, Azcona győzött!

A WTCR hétvégéjének első futamán a Hyundai-pilóta Mikel Azcona tudott győzni, Michelisz Norbert a 12. pozícióban ért célba, Tassi Attila 14. lett, Nagy Danit pedig Coronel kilökte, így a 17. helyen végzett.

Ezért törte össze az autóját Nagy Dani a WTCR hungaroringi időmérőjén

A Zengő Motorsport pilótája, Nagy Dani elárulta, mi vezetett ahhoz, hogy az első kanyarban összetörte az autóját a WTCR hungaroringi Magyar Nagydíjának időmérő edzésén.

WTCR: Michelisz 7. lett, Azconáé a pole az időmérőn a Hungaroringen!

A Túraautó-világkupa magyarországi állomásán Mikel Azcona szerezte meg a pole-pozíciót, a magyarok közül pedig ketten jutottak a Q2-be: Michelisz Norbert a 7. lett, Nagy Dani pedig vélhetően technikai meghibásodás miatt megtörte a kocsiját, ami a kvalifikációjának a végét jelentette.

WTCR: Michelisz a második az FP2-n, Tassi is a top 10-ben!

Két magyar pilóta is az élmezőnyben zárta a WTCR magyar fordulójának második szabadedzését, Michelisz pedig alig több mint 2 tizedre volt a leggyorsabb köridőtől.

WTCR: nem rendezik meg Micheliszék versenyeit a Nürburgringen!

Biztonsági okokra hivatkozva mindkét szombatra tervezett túraautó-világkupa futamot törölték, így legközelebb a Hungaroringen száll harcba a mezőny a pontokért.

WTCR: Michelisz a top 10-ben az időmérőn, Bennani-pole a Nürburgringen!

Az Audival versenyző Mehdi Bennani szerezte meg a pole-t a WTCR Nürburgringen rendezett fordulójában, a magyarok közül pedig Michelisz Norbert végzett a legelőrébb.

Girolami nyerte a francia versenyhétvége első futamát

Az élről rajtoló Néstor Girolami nyerte a túraautó-világbajnokság első franciaországi versenyét. A második helyre csapattársa, Esteban Guerrieri futott be, Michelisz Norbert 9., Nagy Dániel 13. helyen, Tassi Attila a bokszutcában zárt.

Michelisz és Tassi az első sorból indulhat a fordított rajtrácsos futamon Pau-ban!

Néstor Girolami csapattársát, Esteban Guerrierit megelőzve szerezte meg az első futam pole pozícióját a Pau-Ville utcáin rendezett eseménydús kvalifikáción, míg Michelisz Norbert és Tassi Attila az első sorból indulhat a második futamon.

Hivatalos: Nagy Dani visszatér a WTCR-be a Zengővel!

Nagy Dániel, aki tavaly az ETCR legelső szezonjában versenyzett a Zengővel és a Cuprával, 2022-ben visszatér a Túraautó Világkupába a spanyol márka és a magyar csapat színeiben.

Bemutatták Michelisz Norbi autójának idei festését (galéria)

A mai napon a Hyundai lerántotta a leplet Michelisz Norbi és újdonsült csapattársa, Mikel Azcona idei versenygépének kinézetéről. Emellett az is kiderült, hogy fogják hivatalosan hívni az istállót az idei WTCR-szezonban.

Megvan, hol folytatja Michelisz Norbert a 2022-es szezonban

A Túraautó-világkupa 2019-es bajnoka hivatalosan is megerősítette, hogy a 2022-es szezonban is a Hyundai WTCR-csapatában folytatja.

Tassi Attila új csapatnál folytatja a WTCR-ben

A pénteki napon jelentette be a Honda, hogy új partnercsapattal folytatják tovább a WTCR-ben, és ennél az istállónál fog versenyezni a fiatal magyar tehetség, Tassi Ati is. A Hyundai-tól távozik az Engstler Motorsport és átnyargal a japánokhoz.

Norbi elképesztő reflexmozdulattal kerülte el a még nagyobb balesetet (videó)

Michelisz Norbinak nem alakult a legsikeresebben a WTCR idényzáró oroszországi fordulója, de az első futamon ettől függetlenül volt egy nagy jelenete, méghozzá Esteban Guerrieri baleseténél.

WTCR: Huff történelmi zengős sikert aratott, Tassi majdnem a dobogón

Miután a Szocsiban rendezett első futamon Yann Ehrlacher már megnyerte az idei bajnoki címet, így a főversenyen már mindenki mindent beleadhatott, már nem kellett vigyázni a technikára. A futam pedig ennek fényében nem is okozott csalódást.

WTCR: Zengő-győzelem, Ehrlacher a világkupagyőztes Szocsiban!

A WTCR utolsó fordulójának első futamát rendezték Szocsiban, ahol a világkupa-győzelem volt a tét. Az esős futam végén a Zengő Motorsport a futamgyőzelemnek, Yann Ehrlacher és a Lynk&Co a bajnoki címnek örülhetett!

Michelisz a Q2-ig jutott, Muller volt a leggyorsabb Szocsiban

Az idei WTCR-bajnokság is elérkezett az utolsó hétvégéjéhez, ahol még nyitott a bajnoki cím kérdése. A sorozat történetében Yann Ehrlacher először védheti meg bajnoki címét.

Megvan a WTCR 2022-es előzetes versenynaptára – ezúttal is lesz magyar futam!

Az FIA a mai napon nyilvánosságra hozta a túraautó-világkupa, vagyis a WTCR 2022-es előzetes versenynaptárát, amelyben az idei 8-ról 10-re nőtt a fordulók száma, a Hungaroringre pedig ezúttal is el fog látogatni a sorozat.

Ehrlacher nyerte a WTCR olaszországi időmérőjét, Norbi a hetedik

A WTCR idei szezonja az utolsó előtti fordulójához érkezett, amelyet az Adria International Racewayen rendeznek. A szombati időmérőt Michelisz Norbi elég jó helyzetből várhatta, hiszen a második edzésen ő volt a leggyorsabb.

WTCR: Vervisch rajt-cél győzelmet aratott, Norbi csapatutasítást követően 7.

Frederic Vervisch nyerte a WTCR paui fordulójának első versenyét, ahol Thed Björköt leszámítva katasztrofálisan szerepeltek a Lynk & Co-k, Tiago Monteiro nagy balesetet szenvedett, Michelisz Norbert pedig csapatjátékos volt.

WTCR: Michelisz a harmadik helyről indulhat Franciaországban

A múlt hétvége örömittas percei után nem áll meg az élet a WTCR pilótái számára. Csehország után, ahol Michelisz Norbert 2019 óta először állhatott a dobogó legfelső fokára, már Franciaországban jár a mezőny, méghozzá a Pau-Arnos pályán.