Idén bioüzemanyagot használ a WTCR
A túraautó-vb a koronavírus ellen
Zengő-győzelem, Michelisz-pech
Guerrieri újabb futamgyőzelme

Ma délelőtt jelentették be, hogy a 2021-es szezonban is a Zengő Motorsport csapatát fogja erősíteni a WTCR-ben Boldizs Bence, aki tavaly a harmadik legeredményesebb újonc volt a sorozatban.

Az FIA World Touring Car Cup, röviden WTCR bejelentette, hogy a 2021-es szezonban már megújuló forrásból származó üzemanyagokat használnak az autóik.

A #RaceToCare kampány keretein belül a túraautó-világbajnokság szereplői hatmillió forinttal támogatták a Bajcsy Zsilinszky kórházat többek között.

A Zengő Motorsport spanyol versenyzője, Mikel Azcona mahabiztosan győzött a WTCR második hétvégi futamán. A második spanyolországi futamot Michelisz Norbert a bokszutcából volt kénytelen kezdeni, míg Boldizs Bence technikai hiba miatt nem tudott rajthoz állni.

Esteban Guerrieri sikerével zárult a WTCR harmadik hungaroringi versenye, és ezzel jelentősen csökkenteni tudta hátrányát a bajnoki pontversenyben. Mögötte két másik hondás pilóta, Tiago Monteiro és Nestor Girolami zárt, a magyaroknak most azonban nem igazán jött ki a lépés. Tassi Attila a hatodik lett, Michelisz pedig a tizedik helyen zárt.

Ehrlacher húzta be a 2. hungaroringi futamot, jól mentek a magyarok

Nem sokkal 12 óra után vette kezdetét a WTCR második hungaroringi versenye, és egészen jó időjárási körülmények fogadták a mezőnyt. A pole-ból a büntetések miatt a Zengő Motorsportnál versenyző Boldizs Bence indulhatott. Melőle pedig a négyszeres bajnok, Yvan Müller, míg Michelisz Norbi a 15. helyről próbált felzárkózni.

Guerrieri nyert a WTCR 1. hungaroringi futamán, Micheliszt továbbra is motorporblémák hátráltatták

Nem tartogatott földöntúli izgalmakat a WTCR 1. hungaroringi futama, amelyet zárt kapuk mögöttt tartanak meg a hétvégén. Guerrieri az élről nyert, Michelisz Norbert hétvégéje továbbra sem alakult zökkenőmentesen.

Hatalmas bukás a WTCR szlovák futamán, Michelisz egy 7. és 10. helyet szerzett eddig

A WTCR mezőnye a hétvégén Szlovákiában versenyez, ezúttal már a vb-címvédő Michelisz Norberttel együtt, a hétvégi három futamból pedig kettő már le is zajlott.

Michelisz a 2. helyről rajtolhat holnap, Tassi autót tört!

Michelisz Norbert az idei eddig legjobb teljesítményét nyújtotta a WTCR Sloviakia ring-i időmérő edzésén, ahol a második rajthelyet szerezte meg. A Q2-ben a piros zászló is előkerült, sajnos Tassi Attila miatt.

Újabb Lynk & Co 1-2, Tassi ismét dobogós a WTCR 2. nürburgringi futamán

Yann Ehrlacher vezetésével újabb Lynk & Co siker született a WTCR második nürburgingi futamán, ahol Tassi Attila szerezte meg a dobogó legalsó fokát Girolami büntetése után.

Tassi a 3. lett a WTCR zolderi szezonnyitóján, Michelisz a legjobb Hyundaiosként a 11.

Nestor Girolami győzelmével, és Tassi Attila 3. helyével remekül kezdte a Honda a WTCR 5 hónapot csúszott 2020-as szezonját a belgiumi Zolderben. Michelisz Norbert a mezőny közepén harcolva értékes pontokat szerzett a Hyundainak.

Az Alfa Romeo még 2020-ban visszatérhet a WTCR-be!

Hiába jelentette be az Alfa Romeo, hogy 2019 végén elhagyják a túraautó-sorozatot, idén mégis visszatérhet az olasz autómárka a WTCR-be, mivel a koronavírus-járvány miatt megváltoztak a versenyzés költségei és rövidebb lett a versenynaptár.

Egy hétvégén fog versenyezni Michelisz és Kiss Norbert a Hungaroringen!

Azzal, hogy bejelentették a WTCR 2020-as versenynaptárát, hivatalossá vált, hogy egy hétvégére fog esni a kamion Európa-bajnokság és a WTCR hungaroringi programja, így ugyanazon a hétvégén, ugyanazon a helyszínen versenyezhet Michelisz Norbert és Kiss Norbert.

Hivatalos a WTCR 2020-as naptára, ősszel jön a sorozat a Hungaroringre!

A WTCR kiadta a frissített 2020-as versenynaptárát, amelyből kiderül, hogy a sorozat 2020-ban csak európai helyszínekre fog látogatni, Magyarországra pedig októberben látogat a WTCR, amelynek Michelisz Norbert a címvédője.

Micheliszt az ETCR is érdekli, legjobb esetben szeptemberben indulhat a WTCR

A tavaly WTCR-világkupát nyerő Michelisz Norbert arról beszélt a DIGI Sportnak, hogy szerinte legjobb esetben szeptember-október környékén indulhat újra a WTCR, míg az ETCR-indulás sem hagyná hidegen.

WTCR új naptárat ígér, miután a portugál versenyt is lefújták

A WTCR azt ígérte, hogy egy új, átdolgozott 2020-as versenynaptárral fognak előállni, miután a portugál versenyt is lefújták – korábban a magyar és a német verseny is erre a sorsra jutott.

Hivatalos: a WTCR német hétvégéjét is elhalasztották a koronavírus miatt

Hivatalosan is megerősítésre került, hogy a WTCR német hétvégéjét is elhalasztották, noha nemrég úgy tűnt, hogy ott kezdődik a szezon. Egy újabb rossz hír a motorsport számára.

Michelisz 4. hellyel kezdett, és közelebb került a bajnoki éllovashoz

Yvan Müller győzelmével zárult az első ningbói verseny a WTCR-ben, míg Michelisz Norbert a 4. helyre ért oda, és mivel Guerrieri nem szerzett pontot, Michelisz 10 pontra megközelítette őt a pontversenyben.

Tassi 11., Michelisz kiesett a második futamon a WTCR portugál hétvégéjén

Egy viszonylag eseménytelen futamon a vb másodikja egy elmért féktáv miatt csúszott bele Kevin Cecconba, míg Tassi, aki a harmadik futamot az első rajtkockából kezdheti majd, csak egy helyet rontott.

Michelisz 100 százalékig nyomta, de holnapig nem ünnepel

Michelisz Norbert körrekorddal szerezte a pole pozíciót a Vila Real-i WTCR-hétvége első viadala előtt, majd futamgyőzelmével jelentősen faragott Esteban Guerrierivel szemben az összetettben fennálló hátrányából.

Michelisz nyerte az első portugál futamot, Guerrieri egyre közelebb

A WTCR portugál hétvégéjének első versenyét Michelisz Norbert nyerte, a magyar versenyző a pole-ból indulva győzött, márkatársa hathatós segítségével, és már karnyújtásnyira van a vb-tabella éllovasa.

Michelisz már az első körben kiesett, Leuchter nyerte a 3. futamot

Michelisz Norbert számára nagyon szerencsétlenül zárult a WTCR nürburgringi hétvégéjének záró futama, a magyar versenyző már az első kör elején kiesett egy ütközés miatt. Benjamin Leuchtert intették le elsőként.

Kristoffersson nyerte a második futamot a „Zöld pokolban”, Tassi 5., Michelisz 8.

Johan Kristoffersson nyerte a második versenyt a Nordschleife-versenypályán, ahol a tegnapi nap győztese, Michelisz Norbert 8. lett. Tassi Attila pedig akár a dobogóért is harcban lehetett volna.

Michelisz fantasztikus rajttal nyert a Zöld Pokolban

Michelisz Norbert egy remek rajttal, majd remek versenyzéssel nyerte az első nürburgringi WTCR-futamot, mögötte a két Honda végzett a dobogón. A magyar versenyző a győzelemmel második helyre lépett előre az egyéni vb-tabellán.

Michelisz az utolsó pillanatban lépett fel a zandvoorti dobogóra

Hatalmas kavarás után Thed Björk győzött Yann Ehrlacher előtt a hollandiai harmadik futamon, Michelisz Norbert a célegyenesben előzött a harmadik helyért.