Hadjar domináns győzelmet szerzett az esős F3-as főfutamon

Isack Hadjar esélyt sem adott Victor Martinsnak arra, hogy az első helyért támadhasson, és a menetrendszerűen érkezett biztonsági autó ellenére is nagy előnnyel nyerte az F3-as osztrák főfutamot.

Isack Hadjar, Hitech GP

Fotót készítette: FIA F3

A Red Bull Ringet az éjszaka elérő, és reggel is folytatódó eső teljesen feláztatta, ezért álló helyett gurulórajttal indult meg az F3-asok főfutama, Isack Hadjar pedig meg is tartotta a vezetését.

Hadjar hiába számít újoncnak az F3-as mezőnyben, esős tapasztalat nélkül remekül tartotta az Alpine-junior Victor Martins korai támadásait, és az 5. körtől kezdve kényelmes előnyt autózott ki magának.

A futam közepénél azonban az elálló eső és a száradó pálya komoly stratégiai fejtörés elé tett állította a csapatokat.