Crawford-siker, Leclerc-show, Correa-dráma az F3-asok spielbergi sprintjén

A Red Bull-junior Jak Crawford első győzelmét szerezte meg a 2022-es Forma-3-s szezon kilencedik versenyén. Arthur Leclerc újfent hatalmasat ment, Juan Manuel Correa technikai probléma miatt esett ki.

Jak Crawford, Prema Racing

Fotót készítette: Red Bull Content Pool

A fordított rajtrácsnak köszönhetően Caio Collett indulhatott az élről a Forma-3-as kategória Osztrák Nagydíjának első, sprintversenyén, mellőle Juan Manuel Correa, mögüle pedig Jak Crawford rajtolhatott.

A mezőny eleje viszonylag simán eljött a rajtrácsról, Rafael Villagomez azonban gyorsan feladni kényszerült a versenyt, az autójának a hátsó futóműve szakadt ki a helyéről és állt meg rossz helyen, így jöhetett a biztonsági autó.

A safety car a harmadik kör végén tért vissza a bokszba, az újraindításnál pedig három tridentes pilóta folytatott vérre menő küzdelmet, Stanek, Maloney és Edgar hozták a szívbajt a csapatra.

Correa mindeközben átvette a vezetést Collett-től, ám az ötödik kör végén érkezett az első dráma: az ART-pilótája a célegyenesre ráfordító kanyarban hirtelen lelassult és technikai probléma miatt az élről kényszerült feladni a versenyt.

A kilencedik pozícióból rajtoló Arthur Leclerc ezúttal is megmutatta mennyire erős és agresszív a versenyeken, sikerült megfutnia a futam leggyorsabb körét és szisztematikusan lépkedett előre.

Nem sokkal később William Alatalo kiesése miatt virtuális biztonsági autós szakaszt kellett elrendelni, ám gyorsan folytatódott a futam, Crawford pedig meg is támadta Colapintót a második pozícióért - és vette el tőle.

Néhány hellyel hátrébb hatalmas, négy szereplős csata alakult ki, négy autó gyakorlatilag egymás mellett fordult be egy kanyarba, az akció során pedig Maloney húzta a legrövidebbet, akinek Oliver Bearman ütközött neki.

Maloney-nak fel kellett adnia a versenyt, miközben ismét pályára gurult a biztonsági autó, Bearman viszont hosszú percekig zsörtölődött, amiért csapattársa, Arthur Leclerc nem hagyott neki elegendő helyet, de az esetet nem vizsgálta a versenyirányítás.

A monacói ekkor már az ötödik helyen haladt és nem sokkal később agresszívan lépte át Edgart, akárcsak Crawford Collett-et a futamgyőzelemért. A Red Bull amerikai juniorja idei első győzelmét szerezte meg, miközben Leclerc az összetettben felzárkózott Martins-re.

A Forma-3-as Osztrák Nagydíj sprintversenyének végeredménye

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Jak Crawford Italy Prema Powerteam 21 -       10
2 Brazil Caio Collet Netherlands MP Motorsport 21 0.6 0.600 0.600   9
3 Argentina Franco Colapinto Netherlands Van Amersfoort Racing 21 1.0 1.000 0.400   8

Nézzétek meg milyen egy virtuális kör a Forma-1-es Osztrák Nagydíj helyszínén!

Előző cikk F2: 35 ezred döntött a Mercedes-junior javára, Vips második!
Következő cikk Domináns teljesítménnyel nyerte az F2-es sprintfutamot Ausztriában Marcus Armstrong