Bajnokság Versenyző Csapat Esemény Helyszín Cikk típusa Dátum
8 cikk
Szűrők törlése
Dátum

Legfrissebb: NIO Formula E Team

A kegyvesztetté vált Abt veszi át Ma Qinghua helyét a hátralévő versenyeken a NIO 333 csapatnál

Hivatalosan is bejelentésre került, hogy Daniel Abt kapja meg a lehetőséget arra, hogy a Formula E 2019-2020-as bajnokságának hátralévő versenyein elfoglalja Ma Qinghua helyét az autóban a NIO 333 csapatnál.

Új versenyzői felállás a Formula E-ben

A NIO hivatalosan is bejelentette a névadó szponzorát és az új felállását a hamarosan kezdődő Formula E szezonra. Két tapasztalt pilóta a privát csapatnál, ahol a „333” névadó szponzorként van jelen.

Di Grassi nyerte a drámai mexikói versenyt a Formula E-ben, Piquet hatalmasat bukott, a Nissanok lemerültek

Lucas di Grassi a Formula E történetének legszorosabb és legdrámaibb versenyét nyerte meg, miközben a Nissanok a dobogó torkából merültek le, és szálltak el, amivel rengeteg pontot vesztettek. Pascal Wehrlein gépe pedig az utolsó métereken kapitulált az energiahiány miatt.

BMW-győzelem a Formula E-ben Szaúd-Arábiában Vergne előtt, Massa 14.

Antonio Felix Da Costa egy eseménydús és izgalmas verseny végén megszerezte a BMW első győzelmét a Formula E-ben, rögtön a bajorok debütáló futamán. Másodikként és harmadikként két ex-F1-es pilóta ért célba.

Turvey és Dillmann a NIO Formula E Team új felállásában

A kínai gyökerekkel rendelkező csapat Londonban mutatta be az ötödik szezonra szánt Gen2-es kocsit, valamint azt is bejelentették, hogy Oliver Turvey és Tom Dillmann lesznek a versenyzőik.

Párizsi ePrix: Vergne újabb futamot nyert, a közvetlen rivális Bird három keréken lett 3.

A bajnoki éllovas Jean-Éric Vergne megint nyerni tudott a Formula E-ben, ráadásul hazai versenyét, a párizsi ePrix-t behúzva. A közvetlen rivális Sam Bird úgy lett harmadik, hogy a befutó előtt belerohant Lottererbe, és kitört az egyik kereke.

Daniel Abt első győzelmét aratta a mexikói ePrix-n

Az Abt Audi versenyzője, Daniel Abt pályafutása első győzelmét aratta az elektromos formaautó-világbajnokságon, műszaki hiba miatt kiesett viszont a pole-ból induló bajnokaspiráns svéd, Felix Rosenqvist.

Rosenqvist jókora előnnyel nyerte a Formula E mexikói időmérőjét

A svéd bajnokaspiráns Felix Rosenqvist végzett az élen a mexikóvárosi ePrix-n, ráadásul a pálya hosszához képest tetemes, több, mint két tizedes előnnyel.