Michelisz 4. hellyel kezdett, és közelebb került a bajnoki éllovashoz

Yvan Müller győzelmével zárult az első ningbói verseny a WTCR-ben, míg Michelisz Norbert a 4. helyre ért oda, és mivel Guerrieri nem szerzett pontot, Michelisz 10 pontra megközelítette őt a pontversenyben.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse Hyundai i30 N TCR

WTCR

Yvan Müller kezdhette meg az élről az első ningbói versenyt, amely magyar idő szerint szombat délelőtt került megrendezésre. Michelisz Norbert a negyedik, Tassi Attila pedig 24. lett az időmérőn, míg Michelisz bajnoki riválisa, Esteban Guerrieri a bokszutcából rajtolt, így nagy esély volt a magyar versenyző előtt.

A futamon az első és a harmadik helyért folyt parázs csata: az első helyért Yvan Müller és a hazai pályán versenyző Ma Qing Hua küzdött, amelyből végül a francia került ki győztesen, így körülbelül 1 éves kihagyás után újra győzelmet ünnepelhetett a sorozatban.

A harmadik helyet Mikel Azcona szerezte meg, majd mögötte Michelisz Norbert és csapattársa, Nick Catsburg következett, a top-6-ot pedig Aurelien Panis zárta. Guerrieri végül a 19. helyig tudta felverekedni magát, így pont nélkül maradt, Tassi Attila pedig a 23. helyen végzett.

Az eredményeknek köszönhetően Micheliszt már csak 10 pont választja el bajnoki riválisától, Esteban Guerrieritől, tehát teljes mértékben nyitott a bajnoki párharc. A hátralevő két versenyt vasárnap rendezik, magyar idő szerint 8:30-kor, illetve 9:50-kor.

Szenzációs versenygokartos élmény és csapatás, amire nehéz szavakat találni, mert ez olyasvalami, amit egyszer mindenkinek át kellene élnie.