Jelentés az időmérőről

WTCR: Michelisz a főfutamon, Tassi a fordított rajtrácsos versenyen első rajtsoros, Azcona már bajnok!

A Hyundai-versenyző Mikel Azcona az időmérő edzésen szerezte meg a WTCR 2022-es bajnoki címét, míg Michelisz Norbert a második helyen végzett a kvalifikáción Dzsiddában.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

Fotót készítette: WTCR

A hétvégén rendezik a WTCR történetének utolsó fordulóját, hiszen 2022 végén ebben a formájában megszűnik a túraautó-világkupa. A mezőnyben újra ott volt a Zengő Motorsporttal Rob Huff, míg Mehdi Bennani ezúttal hiányzott.

A dzsiddai kvalifikáció elején a bajnoki favorit Azcona állt az élen, míg a csapattársa, Michelisz a harmadik helyen állt, de sok változásra lehetett még számítani, hiszen ezek a köridők még messze voltak a „versenyképes” jelzőtől.

A következő percekben már jóval erősebb köröket is láthattunk az F1-es vonalvezetés átalakított, rövidített másán, és Magnus vette át a vezetést, őt Girolami és Berthon követte, míg Nagy Dani ekkor a 13., kieső helyen állt.

Természetesen az utolsó percek voltak a legzsúfoltabbak, Azcona bizonyult a leggyorsabbnak az első szakaszban, többek között a dupla hyundaios szélárnyéknak köszönhetően. Michelisz a 7., Huff a 11., Tassi a 12. helyen jutott tovább, míg Nagy Dani a 13. lett, így nem jutott be a Q2-be.

A Q2-t is Magnus kezdte a legjobban, míg a magyar pilóták és a Zengő Motorsport-os Huff is aggódhatott, mivel mindhárman kieső pozícióban álltak a nagy hajrá előtt, az Audi-pilóták viszont jól álltak.

A második szakasz végén Tassi a 10. helyen búcsúzott, így a fordított rajtrácsos versenyen az övé lesz a pole. Rob Huff a 11. pozícióban esett ki, Berthon nyerte a Q2-t, rajta kívül Azcona, Magnus, Michelisz és Coronal jutott a Q3-ba, Azcona pedig ezzel bebiztosította a bajnoki címét, hiszen a WTCR-ben az időmérős szereplésért is osztanak pontokat.

A Q3-at Coronel kezdte, aki egy 1:16.5-ös időt rakott össze, Azcona pedig 52 ezreddel verte meg a hollandot. Michelisz volt a harmadik a sorban, és átvette a vezetést, ő 43 ezreddel előzte meg Azconát, tehát nagyon szoros volt az állás.

Magnus 1:16.6-tal csak a negyedik helyre volt jó, Berthon viszont megverte a magyar pilótát, és 107 ezreddel megszerezte a pole-t. Így a főfutamon Berthon, Michelisz, Azcona, Coronel, Magnus lesz a sorrend a rajtrácson.

A WTCR történetének utolsó két futamát vasárnap rendezik, az első verseny 17:45-kor, a második pedig 20:15-kor kezdődik, előbbit az Eurosport 1, utóbbit az Eurosport 2 közvetíti.

Előző cikk WTCR: Michelisz a 7. helyről rajtolva nyert Bahreinben!
Következő cikk WTCR: Michelisz a dobogón a sorozat utolsó főfutamán!