WTCR: Michelisz a dobogón a sorozat utolsó főfutamán!

A WTCR történetének utolsó főfutamán és összességében utolsó előtti futamán Nathanael Berthon győzött Michelisz Norbert előtt, Tassi Attila számára pedig pechesen alakult a verseny.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

WTCR

A hétvégén rendezik a WTCR utolsó versenyhétvégéjét, a helyszín pedig a szaúd-arábiai Dzsidda. A főfutamon Berthon rajtolhatott az élről, Michelisz a második, a már bajnok Azcona a harmadik pozícióból indult, Tassi a 9., Huff a 11., Nagy Dani a 12. rajthelyet foglalhatta el.

A rajtnál Berthon megtartotta a vezetést, Michelisz pedig a második helyet. Azcona nem rajtolt jól, a hatodik helyre esett vissza, a két Hyundai-versenyző közé bejött Coronel, Franco Girolami és Magnus.

Tassi a rajtrácson ragadt, ezért a 2. körben bejött a safety car, a Zengő Motorsport versenyzői a 10., illetve a 12. pozícióban haladtak, Huff, Nagy Dani sorrendben várták az újraindítást.

Az újraindítás nyugodt mederben zajlott, pár kör múlva viszont már jöttek az előzési próbálkozások: Huff Guerrierit előzte meg a 9. helyért, Franco Girolami pedig Coronel mellett ment el, és a harmadik helyre jött fel. Tassi eközben 4 kör hátrányban visszaállt a versenybe.

Berthon és Michelisz folyamatosan egy másodpercen belül volt egymáshoz képest, míg Nagy Daninak defekt miatt kellett bokszba hajtania bő 10 perccel a főfutam vége előtt, és fel is adta a versenyt.

Az utolsó körökben már hárman küzdöttek a győzelemért, hiszen Franco Girolami is megérkezett a Berthon-Michelisz párosra.

Girolami kicsit össze is ért a 2019-es WTCR-bajnokkal, Azcona pedig Magnusnak ment neki. Az utolsó körben már egyértelmű volt Berthon győzelme, Norbi pedig a második hely megtartásáért küzdött, ami össze is jött neki.

Girolami a csapatutasításnak megfelelően visszaengedte maga elé Coronelt, így a veterán hollandé a dobogó legalsó foka. Magnus az 5., Azcona a 6. lett, Huff a 11. helyen futott be, Tassi pedig a 14. lett.

A fordított rajtrácsos versenyt is ma este rendezik, magyar idő szerint 20 órától közvetíti az Eurosport 2, a futamon pedig Tassi Attila az első helyről indulhat, Michelisz pedig a kilencedikről.

Előző cikk WTCR: Michelisz a főfutamon, Tassi a fordított rajtrácsos versenyen első rajtsoros, Azcona már bajnok!
Következő cikk WTCR: Véget ért a széria, Tassit az élről ütötték ki!