Ausztriában kapcsolódik ki Marquez és Nyck de Vries

A Honda motoros kiválósága és a Forma-1 újonca Kitzbühelben nézték meg az alpesi sí-világkupa lesiklóversenyét, amit Aamodt Kilde nyert. A Dorna főnöke, Carmelo Ezpeleta is velük tartott.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Míg a Forma-1 és a MotoGP-bajnokság kezdetére várnak, Nyck de Vries és Marc Marquez érdekes elfoglaltságot találtak maguknak: A nyolcszoros világbajnok motoros és a Formula E 2021-es győztese az alpesi sí világkupa aktuális lesiklóversenyét nézte meg Kitzbühelben testközelből.

A pálya már 1967 óta a versenysorozat része és az egyik legnépszerűbb a sportág rajongói között. A két versenyző a közös szponzoruknak, a Red Bullnak köszönhetően tekinthette meg a helyszínen a futamot, legalábbis Marquez tweetje erről árulkodik.

A pénteki futamon a helyiek ikonja, Vincent Kriechmayr bizonyult a legjobbnak, míg szombaton a legjobb időt a norvég Aleksander Aamodt Kilde érte el, aki amúgy a világkupa összetettjében is az élen áll.

Marquez a rajtbódé környékén ólálkodott és közösségi médiában közzétett képei alapján nagyon jól érezte magát és sok ismerőssel találkozott, de Vries mellett például ott volt Fabio Wibmer bringás, aki amúgy szintén a Red Bull kötelékébe tartozik.

A verseny után egy fogadást is rendeztek a síparadicsomban, ahol Marquez szintén tiszteletét tette és találkozott a Dorna és a MotoGP első emberével, Carmelo Ezpeletával és a fiával, Carlosszal, akik szintén ott voltak a nézők között a versenyen.

Érdekes részletről rántotta le a leplet Ecclestone Hamilton mercedeses szerződése kapcsán

Előző cikk A Ferrari korábbi csapatfőnöke kétéves felfüggesztést kapott a futball világában
Következő cikk Hamilton pontosan tíz éve kezdte meg a munkát a Mercedesnél (videó)