Információk a tesztről

Mick Schumacher zárta az élen az F2 harmadik jerezi tesztnapját

A Ferrari kötelékébe tartozó Mick Schumacher futotta meg a leggyorsabb kört a Formula 2 harmadik jerezi tesztnapján. A német legenda fia mögött Jack Aitken és Louis Deletraz végzett.

Mick Schumacher, Prema Racing

James Gasperotti

A hétszeres világbajnok, Michael Schumacher fia, Mick Schumacher zárta az élen a harmadik jerezi F2-es tesztnapot. A Prema versenyzőjének 1:24.028-as köridejénél senki sem tudott gyorsabb időt futni a csütörtöki napon.

Az előző két tesztnaphoz hasonlóan ismét a délelőtt második fele és a délután is a hosszú etapokra volt kihegyezve, emiatt pedig nem sokat változott az állás a reggeli eredményekhez képest.

Schumacher mögött a nemrégiben a Renault tesztpilótájaként bejelentett Jack Aitken végzett, aki a Campos színeiben autózva 218 ezredmásodperccel maradt el a német leggyorsabb körétől.

Őket a Carlin pilótája, Louis Deletraz követte, aki a tesztnap legelején még az első helyen állt, viszont Mick Schumacher és Jack Aitken is tudott még javítani az idején.

A top-5-öt a Williams tartalékversenyzője, Nicholas Latifi (DAMS) és Nyck de Vries (ART) zárta, majd Aitken csapattársa, Dorian Boccolacci következett. Sokat elárul arról, hogy milyen szoros az F1 mezőnye, hogy a top-10-et összesen mindössze 6 tizedmásodperc választotta el egymástól.

A hetedik helyen Jean Alesi fia, Giuliano Alesi végzett a Trident autójában, rajta kívül Ghiotto, Gelael és Verschoor fért még be a top-10-be.

Jordan King a szerdai mechanikai problémája után újra pályára tudott gurulni, ő a 17. leggyorsabb időt futotta. A mezőnyt a BWT Arden két versenyzője, a GP3-as bajnok, Anthoine Hubert, illetve a mezőny egyetlen női versenyzője, Tatiana Calderon zárta.