Verstappen: a leggyorsabb autók lesznek az új formátum nyertesei

A Red Bull Forma-1-es pilótája, Max Verstappen szerint az idén kipróbálásra kerülő időmérős sprintversenyekből ugyanúgy a leggyorsabb csapatok profitálnak majd.

Valtteri Bottas, Mercedes W12, Lewis Hamilton, Mercedes W12, and Max Verstappen, Red Bull Racing RB16B

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A Forma-1 április végén jelentette be, hogy kísérleti jelleggel két európai versenyen, a Brit és az Olasz Nagydíjon is kipróbálják a szombati sprintkvalifikációs versenyeket. A hagyományos időmérőt péntekre tolják, és a szombati verseny eredménye alakítja majd ki a rajtrácsot a vasárnapi főfutamon.

Az F1-ben szereplő csapatok és pilóták eltérően reagáltak a hírre, Günther Steiner szerint remek, hogy kipróbálnak egy új formátumot is, míg Christian Horner még nagyobb jelentőséget adna a szombati versenynek azzal, hogy több pontot osztana.

Verstappen a holland sajtónak adott sajtótájékoztatóján – amelyen részt vett a Motorsport.com is mondta el, mi a véleménye az új formátumról:

„Nos, általában ezek a változtatások csak a leggyorsabb autóknak kedveznek, akik még több pontot szereznek így. Természetesen ezekből a versenyekből is megpróbáljuk majd a legtöbbet kihozni.”

„Jelenleg se nem pozitív, se nem negatív a hozzáállásom a tervhez. Majd meglátjuk, milyen versenyeket hoznak, és persze remélhetőleg nekünk kedveznek majd.”

Az F1 sportszakmai igazgatója, Ross Brawn szerint nem az a céljuk az új formátummal, hogy a vasárnapi versenynek, a Grand Prixnak csökkentsék az értékét, hanem az, hogy a hétvége izgalmi fokát kiterjesszék a szombati és a pénteki napokra is, ezért lett végül a tervezettnél (fordított rajtrács, majd 15 pontos győztes) kisebb jelentőségű a szombati sprintkvalifikáció.

„Szerintem izgalmasabbá akarják tenni a hétvégéket, vagy legalábbis ezzel próbálkoznak” – mondta Verstappen arra a kérdésre, hogy pozitív-e az F1 kísérletezési kedve.

„Amikor kicsi voltam, mindig felkeltem vasárnaponként azért, hogy megnézzem a versenyt. Ez volt az igazán különleges az F1-ben. Lehet, hogy majd mindenki azt fogja mondani, hogy „azta, ez tényleg remek ötlet volt”, de majd meglátjuk, hogyan alakul a helyzet.”

McLaren: csak idő kérdése, mikor látjuk újra az igazi Ricciardót

Előző cikk Gasly: az Alpine olyan volt, mint a Ducati a MotoGP-ben
Következő cikk Mi történt Cunodával az elmúlt két futamon? A japán fél percet kapott Gaslytól...