A Marinelli Snipers Team a vártnak megfelelően felbontotta Romano Fenati szerződését a Moto2-ben, teljesen jogosan.

Romano Fenati, Marinelli Snipers Moto2

Romano Fenati, Marinelli Snipers
Remy Gardner, Tech 3 Racing, Stefano Manzi, Forward Racing Romano Fenati, Marinelli Snipers

A 22 esztendős versenyző 2012 óta versenyez profi szinten. Az olasz a Moto3 kategóriában debütált, ahol a 6. helyen fejezte be az idényt. 2013 és 2017 között az FTR Honda, a KTM és a Honda színeiben indult a kisebb kategóriában, de nagy eredményt, bajnoki címet nem ért el. A legjobb szezonja 2015-ben volt a KTM-mel, amikor 4. lett.

Idén már a Moto2-ben versenyez, ahol nemrég két versenyre tiltották el. Sokakat meglepett a büntetés mértéke, mert amit Fenati tett, az valóban életveszélyes volt.

A Moto2 misanói futamán Fenati és Stefano Manzi csatázott egymás ellen. Manzi szabálytalanul támadta Fenatit a 12. helyért, azonban mindketten kimentek a pályáról, és pozíciókat vesztettek. Pár körrel később egy egyenesben, nagy tempónál, Fenati átnyúlt honfitársa motorjára, és meghúzta a fék-kart, ami után Manzi nehezen, de visszanyerte motorja egyensúlyát.

És nem ez volt Romano első agresszív húzása a pályafutása során, így ennek tudatában a 2 versenyre szóló eltiltás nagyon kevésnek tűnik. A MotoGP-ben többen egy életre eltiltanák a motorost, akivel a Marinelli Snipers Team szerződést is bontott.

A Marinelli Snipers Team hivatalos tájékoztatása szerint a vezetőség semmilyen hasonló veszélyes manővert nem tolerál. A menedzsment szintén azt mondta, hogy a korábbi versenyzőjük ezzel egy másik motoros életét veszélyeztette, és emiatt semmilyen módon nem lehet bocsánatot kérni.

A csapat, a szponzorok és mindazok, akik támogatták a versenyzőt, bocsánatot kértek a világbajnokság rajongóitól a történtek miatt.

Az incidens előtt már hivatalos volt, hogy Fenati csatlakozik az új MV Agusta Moto2 projekthez a következő szezonban a Forward Racing istállóval, de az MV Agusta főnöke, Giovanni Castiglioni szerint ez nem fog megtörténni, amit egy hivatalos Instagram posztban erősített meg.

A cég nem fog egy ilyen versenyzőt képviselni, aki szándékosan okoz életveszélyt a társának, így könnyen lehet, hogy az olasz karrierje ezen a ponton véget is ért a profi motoros világban.

Előző cikk Crutchlow: Fenatit egy éltre el kellene tiltani