Dakar: az egyik főesélyes elbúcsúzott egy baleset után

A GasGas versenyzője, Daniel Sanders, aki második Dakarján indult, balesetet szenvedett a 7. szakasz etapján, és nem folytatja a versenyt.

#4 Gasgas Factory Racing: Daniel Sanders

Fotót készítette: Red Bull Content Pool

Daniel Sanders nem folytatja a 2022-es Dakart, miután a Rijádból a rali hetedik különleges szakaszának rajtjához vezető 209 km-es etapon, az Ad Dawadimi felé vezető úton balesetet szenvedett. A GasGas versenyzője a motoros kategória harmadik helyén állt, 5 perc35 másodperccel lemaradva csapattársa, Sam Sunderland mögött.

A fiatal ausztrál versenyzőnek vasárnap délután kellett volna rajthoz állnia, de még a rajtellenőrző pontig sem tudott eljutni. Az ausztrál elnézett egy lépcsőfokot az úton, és a földre zuhant, több sérülést szenvedve.

Miután ellátták, kórházba szállították, ahol több vizsgálat is vár a motorosra, hogy megállapítsák sérülései mértékét. Kezdetben a bal karjában jelentett fájdalmat. Sanders a győzelem egyik fő esélyese volt a motorosok között. A KTM-csoport így elvesztette a Dakar-győzelem megszerzéséhez használt egyik fő fegyverhordozóját.

Marko: a Honda új motorja még nincs olyan erős, mint a 2021-es

Előző cikk Loeb újabb szakaszgyőzelemmel zárkózik, de Sainz is az első háromban végzett
Következő cikk Dakar: Ekström győzött, Loeb tovább csökkentette a hátrányát a nyolcadik szakaszon