Utolsó körös ütközéssel dőlt el a dobogó sorsa az F3-as imolai sprinten

Franco Colapinto az élről rajtolva nyerte meg a Formula-3-asok sprintversenyét Imolában, amelyet ütközések és biztonsági autós fázisok tarkítottak. Az utolsó körben aztán jött a dráma, két remekül versenyző pilóta futama landolt a kukában.

Franco Colapinto, Van Amersfoort Racing

Fotót készítette: Carl Bingham / Motorsport Images

A Van Amersfoort csapat pilótája még sosem nyert a Formula-3-ban, de a fordított rajtrácsos sprintfutam jó esélyt kínált az argentin számára, hiszen az élről vághatott neki a 20 körös futamnak.

Colapinto kiválóan kapta el a startot, miközben a második pozícióból induló Ido Cohen beragadt, ezt pedig a negyedik helyről induló Caio Collet használta ki és lépett elő az éllovas üldözőjévé.

Bár mindenki igyekezett pozíciót fogni, szerencsére komolyabb ütközés nélkül sikerült eljönni a célegyenesből. Cohen hamarosan újabb pozíciókat bukott, miközben Isack Hadjar mutatott be fantasztikus versenyzést.

A Red Bull-akadémia ifjonca egészen a harmadik helyig egerészte magát előre, Cohent a Rivazzában úgy előzte meg, hogy félig-meddig raliznia kellett a sóderágyban, de remekül előzte meg a komolyabb baleset kialakulását.

Miközben Hadjar Kush Mainit is lenyomta, az élen Colett az első alkalommal átvette a vezetést Colapintótól, amint lehetett nyitni a hátsó szárnyakat. A kilencedik körben aztán először akadt dolga a biztonsági autónak, amikor Josep Maria Marti és Zak O'Sullivan akadtak össze.

Az újraindítás után Colapinto és Hadjar küzdött a második helyért, ami jól jött az élen haladó Colletnek, de egy újabb baleset miatt hamarosan ismét be kellett küldeni a safety cart a pályára.

A pénteki nap drámája egyértelműen Arthur Leclerc-é volt, akit Enzo Trulli ütött ki a kvalifikáción, így a monacói csupán a 21. helyről rajtolhatott, ám a sprinten egészen a 11. helyig kapaszkodott fel, amikor eltalálta az egyik távolságjelző táblát így elesett a pontszerzés lehetőségétől.

Az utolsó körben aztán jött a dráma, Colapintónak sikerült visszavennie Collettől az első helyet, akire megérkezett Hadjar. A Red Bull-akadémista agresszívan próbálta megszerezni a dobogó második fokát a braziltól, ám ennek a manővernek ütközés lett a vége, így mindkettőjük számára csúf véget ért a verseny.

Collet és Hadjar incidensének Victor Martins és Jak Crawford örülhetett, akik így megörökölték a második és harmadik helyet. Tóth László a 19. helyen fejezte be a versenyt.