Két hétvégén a Mercedes F1-es csapatánál kap lehetőséget a Forma-2-es bajnok

A 2019-es Forma-2-es bajnok, Nyck de Vries múlt hétvégén vehetett részt először Forma-1-es szabadedzésen, és a holland versenyző kétszer a Mercedest is vezetheti majd pénteken.

George Russell, Mercedes-AMG, Nyck de Vries (NLD), Mercedes Benz EQ, EQ Silver Arrow 02 in paddock

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

A Mercedes kötelékébe tartozó Nyck de Vries már vezethette az F1-es Mercedest a fiatal versenyzők tesztjén Abu-Dzabiban, azonban a hivatalos Forma-1-es debütálását csak a múlt hétvégi Spanyol Nagydíjon ejthette meg: az első szabadedzésen a Williamst vezethette.

A grove-i istálló nagyon elégedett volt De Vries teljesítményével, aki gyorsabb kört is futott az FP1-en, mint Latifi. A Formula E regnáló világbajnoka egyes sajtóhírek szerint esélyes is lehet a Williams ülésére, ő azonban tagadja, hogy idejekorán átvenné Latifi helyét.

Az viszont biztos, hogy múlt pénteken nem ért véget De Vries F1-es szerepvállalása, ugyanis a RacingNews365 kérdésére a Mercedes megerősítette, hogy két szabadedzésen a W13-ast is vezetheti majd a 27 éves pilóta.

De Vries idén tele van tennivalókkal, ugyanis a Formula E-ben idén is rajthoz áll, és jelenleg 2 győzelemmel a hatodik helyen áll, emellett a Mercedes teszt- és tartalékpilótájaként a Forma-1-ben is kap feladatokat.

Alonso a 20.-ról a 9. helyig jutott: „Ez a motorsport varázsa!”

Előző cikk Új sorozatba invitálják Sebastian Vettelt
Következő cikk Formula E: Az utolsó körig folyt a csata a győzelemért Jakartában, De Vries kiesett!