A Red Bullnak ma nagyon kellett volna a Vettel, Leclerc, Bottas, vagy Gasly...

Christian Horner csapatfőnök csalódott nyilatkozott Max Verstappen második, és Pierre Gasly 6. helyét követően, mivel szerintük eredményesebb hétvégét kellett volna zárniuk, és nem értik, mi lehetett a gond.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB15 leads Valtteri Bottas, Mercedes AMG W10 and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10 at the start of the race

Steven Tee / Motorsport Images

A Red Bull szombaton, ha egy hajszálnyival is, de megszerezte a rajtelsőséget Valtteri Bottas előtt, míg a harmadik Lewis Hamilton lett a két Ferrari előtt, akik azonban az esélytelenek nyugalmával várhatták a folytatást, mivel a Hungaroring nem feküdt az SF90-nek, ami a futamon is jól látszott, bár Charles Leclerc nem értette, hogy Sebastian Vettel miért tudta jobban kezelni a gumikat.

Max Verstappen a futam legnagyobb részében az élen haladt, majd jött a Mercedes taktikai trükkje, amire már semmilyen módon nem tudott volna válaszolni a Red Bull, így csak idő kérdése volt, hogy Lewis Hamilton mikor az áll az élre, bár ez nem tűnt annyira egyértelműnek. A Red Bull-Honda csapatfőnöke csalódott, elsősorban amiatt, hogy a Mercedes ennyivel gyorsabb volt náluk, amit nem teljesen értenek.

„Hogy őszinte legyek, nem tudom, hogy miért volt gyorsabb a Mercedes... Ezt még ki kell elemeznünk, hogy megkapjuk rá a választ. Ha megnézzük a versenyt, végig igen közel tudtak követni bennünket, és meglehetősen keményen nyomhatták. Ez a két autó kiemelkedett a mezőnyből, és sokkal gyorsabb volt, mint a többiek, de a mai napnak van már tanulsága, és ezekkel most foglalkoznunk kell.”

„Nem gondolom, hogy a kétkiállásos stratégiával más lett volna a helyzet. Szerintem akkor mindent egyértelműen elvesztettünk volna. Ha kiállunk, és az ellenkezőjét tesszük annak, mint amit eredetileg terveztek, akkor kapnak egy kis tempóelőnyt. 6 körrel volt frissebb az abroncsuk, és nem hiszem, hogy Lewist képesek lettünk volna elkapni, legalábbis úgy, ahogyan ő tette azt velünk, így bosszantó, hogy nem voltak más versenyzők a pályán körülöttünk, mert ha egy Ferrari mögé esik vissza, vagy a csapattársa mögé, akkor az egy opció lehetett volna számunkra. Néha azonban így alakul a helyzet, mint itt 2014-ben Ricciardóval.”

Ezek után mondhatjuk azt, hogy a Red Bull számára egyre nagyobb problémát jelent, hogy kvázi egy autóval versenyez? „De még akkor is ott lehetett volna Bottas, vagy a Ferrarik. Egy kicsit közelebb is lehettek volna... Amikor ez a helyzet, akkor az fájó tud lenni, különösen a konstruktőri bajnokságban, ahol szerintem ma ugyanannyi pontot szereztünk, mint a Ferrari, egy olyan pályán, ahol eredményesebbnek kellett volna lennünk.” - élt a kritika lehetőségével Horner, miután Gasly csupán a 6. helyen ért célba.

38 éves lett Fernando Alonso, aki két világbajnoki címet is szerzett a Forma-1-ben, de sokak szerint sokkal többre volt hivatott. Videón a spanyol versenyző motorsportos pályafutása, és kitekintése az egyéb más szériákba.