Canceled
13 nov.
Canceled

Újabb motorgondok a Renault-nál, a Magyar Nagydíjon is

A Renault F1 Team egyre nehezebb helyzetbe kerül, miközben a McLaren nagyon könnyedén veri őket ugyanazzal a motorral, amivel a Hungaroringen is gondjuk akadtak. Nico Hülkenberg és Daniel Ricciardo ugyan célba értek, a TOP-10-en kívül végeztek.

A McLaren több mint magabiztosan vezeti a középmezőnyt a 4. helyen 82 ponttal a neve mellett, míg az 5. Toro Rosso 43 egységet számol a mindössze 39 pontos Renault előtt, akik tavaly negyedikek lettek. A gyári alakulat célja az volt, hogy idén közelebb kerülnek a TOP-3-hoz, de egyelőre nem jártak sikerrel, miközben már a többi istálló is gondot okoz.

A Renault a Magyar Nagydíj ideje alatt is technikai gonddal szembesült, ami miatt Hülkenberg egy biztonságos üzemmódot volt kénytelen használni, amivel nyilvánvalóan tempót és időt veszített. Ezelőtt Németországban ment el alattuk a technika, amit Daniel Ricciardo bánt, így most egy újabb nehéz délutánt kellett megélniük.

Nico Hulkenberg elárulta, hogy a verseny eleje óta egy motorvezérléssel kapcsolatos problémával találták szembe magukat, amivel következetesen körönként 0.3 másodpercet veszítettek. Ez pedig igencsak nehézzé tette a német helyzetét, mert nem tudtak elég gyorsak lenni ahhoz, hogy pontokat szerezzenek, addig Ricciardo, aki a futam előtt egy taktikai motorcserét abszolvált, a 20. helyről rajtolt.

Cyril Abiteboul csapatfőnök úgy tervezte, hogy Hülkenberg pontokért fog menni, de a probléma miatt egy biztonságos üzemmódra váltottak, ami pedig erősen felborította a terveiket, és tehetetlenek voltak. A csapat egyszerűen nem tudta kihozni a maximumot a gumikból a visszafogott motormód miatt, így a stratégiájuk nem működött a lágy gumikon, amikkel rajtoltak.

A Mercedes egy átalakított csomaggal utazott el a Német Nagydíjra, de arról nem sok információt szerezhetett a vasárnapi káosz miatt. Ezeket vesszük most közelebbről szemügyre.