Megvan Marquez első győzelme visszatérése óta!

Az ötödik helyről rajtoló Marc Marquez győzött a MotoGP hétvégi futamán, a Német Nagydíjon. A Repsol Honda nyolcszoros világbajnoka már a futam korai szakaszában átvette a vezetést, és folytatta elképesztő sorozatát, 2013 óta ugyanis minden királykategóriás futamot megnyert a Sachsenringen.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A Német Nagydíjon Johann Zarco indulhatott az élről, megelőzve a világbajnokságot vezető Fabio Quartararót, aki a legutóbbi öt futamot a pole-ból kezdhette.

A rajtot követően Aleix Espargaro tört az élre, míg az 5. helyről induló Marc Marquez feljött a második helyre. Mögöttük Zarco és Quartararo következett.

Az első körökben a mezőny gyakorlatilag egybefüggően motorozott. Az élen Marquez diktálta a tempót, míg testvére a Danilo Petruccival történő ütközés miatt volt kénytelen feladni a futamot.

A pálya fölötti felhők vészjóslóan közeledtek, 22 körrel a verseny vége előtt pedig a versenyirányítás a motorcserét engedélyező fehér zászló alkalmazása mellett döntött. Az eső érkezésével Marquez az élen ellépett a többiektől, mögé Miguel Oliveira és Jack Miller jöttek fel.

Az időjárás nem fordult rosszabbra, Marquez a verseny középső részében magabiztosan őrizte nagyjából két másodperces előnyét Oliveira előtt, míg a Yamahával egyedül versenyképes Quartararo felkapaszkodott a 3. helyre.

A verseny utolsó szakaszára fordulva Oliveira elkezdte megközelíteni Marquezt. Az élen álló duó magabiztos előnyt tudott kiépíteni a Quartararo vezette bolyhoz képest.

A verseny végén Marquez még újítani tudott, így viszonylag magabiztosan szerezte meg első futamgyőzelmét visszatérése óta azon a pályán, ahol 2010 óta verhetetlen. A spanyol mellett Oliveira és Quartararo állhatott még fel a dobogóra.