Marquez 2015-ről: Nem érzem magam vétkesnek Rossi miatt...

Marc Marquez továbbra sem érzi magát vétkesnek a 2015-ös bajnoki küzdelemben történt incidensek miatt, melyek miatt Valentino Rossi végül elbukta a címet.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Fotót készítette: Srinivasa Krishnan

Marc Marquez a MotoGP történetének egyik legsikeresebb versenyzője. A teljes pályafutását tekintve 8 világbajnoki címet és 85 futamgyőzelmet ünnepelhetett, de számos olyan bajnoki versengésben is része volt, melyekben végül nem tudott odaérni a csúcsra.

2015-ben a MotoGP egyik legizgalmasabb szezonjának lehettek szemtanúi a nézők, mely a Yamaha házi csatáját hozta Rossi és Lorenzo között. Mivel a pontverseny nagyon kiélezett volt kettejük között, ezért a Honda pilótáinak is sorsdöntő szerep jutott a küzdelemben.

Mint ismert, Rossi kijelentette a szezon utolsó harmadában, hogy Marquez minden erejével azon van, hogy Lorenzót segítse bajnoki címhez, amit nem tartott korrektnek, majd a pályán összeütköztek, amely miatt megbüntették a szezonzáróra. Az olasz végül a 4. helyen ért célba, míg Lorenzo nyert, ezzel pedig elbukta a bajnoki címet.

„Nem vallom ezt be” – jelentette ki Marquez a GQ interjújában. „Nem mondom azt, hogy nem akartam megelőzni őt, de a manőver nagyon kockázatos volt. Az emberek gyakran arról faggatnak, hogy mit változtatnék meg annak a szezonnak a végén, és azt hiszem, azon módosítanék, ahogy Valentino kezelt az idény végét.”

„Ha nem te vagy a leggyorsabb a pályán, akkor megpróbálsz mindent összemixelni, amid van, és meglátod, hogy mi sül ki belőle…”

Előző cikk Íme a Pramac Racing 2023-as motorja (galéria)
Következő cikk Megtartotta 2023-as bemutatóját a KTM gyári MotoGP-csapata!