Nosztalgia

A 10 legváratlanabb pole-pozíció az F1-ben

A váltakozó körülmények, egy éppen jól beállított autó, vagy egészen fantasztikus egyéni teljesítmények gyakran vezettek váratlan eredményekhez az időmérők során, most pedig az F1 gyűjtötte össze a 10 legváratlanabb első rajtkockát.

Pastor Maldonado, Williams FW34

Fotót készítette: Sutton Images

Ralf Schumacher

Fotó készítője: Toyota Racing

10: Ralf Schumacher, Japán, 2005

Az esős időmérőn Ralf Schumacher a Toyota első pole-pozícióját szerezte meg, ráadásul a hazai nagydíjnak számító Suzukában. A nagy csapatok pilótái bukdácsoltak az esőben, Alonso a 16., Raikkönen a 17, Montoya a 18. lett.

Giancarlo Fisichella, Benetton Playlife B198

Fotó készítője: Sutton Images

9: Giancarlo Fisichella, Ausztria, 1998

1998 közepes év volt a Benettonnak, és bár Fisichella két második helyet is szerzett, év végén csak az 5. lettek a konstruktőri bajnokságban. Fisichella a pole-ból kiesett a futam során.

Rubens Barrichello, Stewart Grand Prix

Fotó készítője: Motorsport Images

8: Rubens Barrichello, Franciaország, 1999

Az esős időmérőn Barrichello a Stewart első és utolsó pole-pozícióját szerezte, a versenyen a 3. helyet szerezte meg.

Race winner Pastor Maldonado, Williams FW34 celebrate

Fotó készítője: Andrew Hone / Motorsport Images

7: Pastor Maldonado, Spanyolország, 2012

A venezuelai fenegyerek Hamilton kizárását követően szerezte meg a pole-pozíciót, és elképesztő versenyzéssel megnyerte a futamot a Williams számára.

6: Andrea de Cesaris, Nyugat-Amerikai Nagydíj, 1982

Cesaris a pole megszerzése után sokáig a legfiatalabb pole szerzőnek mondhatta magát, 22 év és 308 napos korában szerezte meg az Alfa Romeoval, a versenyen kiesett.

5: Rubens Barrichello, Belgium, 1994

A változó körülmények között slick gumival szerezte meg a Jordan, és saját maga első pole-pozícióját is, és elvette Cesaristól a legfiatalabb első rajtkockás rekordot is, mert csak 22 éves és 97 napos volt. A versenyen ő is kiesett.

4: Teo Fabi, Németország, 1985

A Toleman csapatának egyetlen pole-pozícióját szerezte, a versenyen kiesett.

Nico Hulkenberg, Williams FW32

Fotó készítője: Steven Tee / Motorsport Images

3: Nico Hülkenberg, Brazília, 2010

A német pilóta használta ki a legjobban a száradó körülményeket a nem éppen acélos Williamsszel, majd a versenyen a 8. helyig csúszott vissza.

Sebastian Vettel, Scuderia Toro Rosso STR03 crosses the line to win his first GP

2: Sebastian Vettel, Olaszország, 2008

A 2008-as esős Olasz Nagydíjon Vettel alatt mágikusan mozgott a Toro Rosso, és a pole megszerzése után a versenyt is megnyerte Vettel. Továbbra is ő tartja a legfiatalabb pole-pozíciót szerző pilóta rekordját, 21 év és 72 nappal.

Giancarlo Fisichella, Force India F1 VJM02 finishes in 2nd place

1: Giancarlo Fisichella, Belgium, 2009

A Force India második évében még nem volt versenyképes, mindössze kétszer szereztek pontot az évben, de a Belga Nagydíjon szárnyalt Fisichella, és ha nincs a KERS Kimi Raikkönen autójában, akkora pole megszerzése után a futamgyőzelmet is meg tudta volna szerezni az olasz pilóta.

A Mercedes-AMG GT sorozat legvadabb tagja is megérkezett a Nürburgringre, ahol a gyártó szakemberei a modell padlógáz melletti viselkedését is szemügyre vették.

Előző cikk Nézd vissza különböző nézetekből a fantasztikus virtuális F1-es Kínai Nagydíjat (videó)
Következő cikk Verstappen és Norris ütközik, majd „versenybírónak áll” (videó)