Alonso megállíthatatlan: ezúttal a 19. helyről nyert a legendák fordított rajtrácsos versenyén!

Fernando Alonso ezen a hétvégén is duplázni tudott: a főfutamon a pole-ból nyert a spanyol, a fordított rajtrácsos versenyen pedig a 19. helyről tudott ismét győzni – Button is nagyot ment, de végül nem fért be a top-10-be.

#314 Toyota Gazoo Racing Toyota Hilux: Fernando Alonso

Toyota Racing

A The Race által rendezett legendák fordított rajtrácsos versenyén Fernando Alonso, Button és Jan Magnussen indulhatott az utolsó helyekről, az elsőről pedig Plato a virtuális silverstone-i aszfaltcsíkon.

Alonso rajtja nagyon jól sikerült, és a 19. pozícióból rajtolva az első kör végére már az ötödik helyen haladt. Az élen ekkor Jourdain, Franchitti és Coronel állt, Alonso pedig még egyet előzött, és már a negyedik volt, miközben Jenson Button is a top-10-be zárkózott a 18. helyről.

Nem kellett sok idő ahhoz, hogy Alonso már a top-3-ig zárkózzon, és Magnussen is remekül haladt, aki a harmadik körben már a 6. volt a 17. helyről indulva. Amíg Jourdain és Franchitti az első helyért csatázott, hátulról megérkezett Alonso, aki megelőzte Franchittit.

Amikor viszont a spanyol Jourdaint akarta megelőzni, a két autó összeért, Jourdain megpördült, Alonso pedig lecsúszott az ívről, így nevető harmadikként Franchitti állt az élre. Eközben Button sem tétlenkedett, és már a negyedik helyen haladt a brit, aki a Legends Trophy bajnoki címét szerezte meg az előző versenyen.

A 6. körben aztán Alonso sikeresen megelőzte Franchittit, így már az élen állt. Button az utolsó előtti körben már a harmadik helyen állt, Montoya az ötödik volt ekkor, míg Magnussen a 12. pozícióba csúszott vissza, Jourdain a hatodik helyen állt.

Fernando Alonso, Toyota Gazoo Racing

Fotó készítője: Marc Fleury

A verseny végére Alonso még egy 3 másodperces előnyt is kiépített, így a kétszeres F1-es világbajnok nyert Franchitti és Montoya előtt, míg Button az utolsó körben a 3. helyről visszaesett a 12. pozícióba – a visszajátszásból kiderült, hogy nagyon lassan ment az utolsó körben.

A negyedik Servia lett, rajta kívül Jourdain, Brabham, Salo, Solberg, Liuzzi és Magnussen fért még be a legjobb 10-be a fordított rajtrácsos futamon.

A Legends Trophy bajnoka – ahogy már az előző versenyen kiderült – Jenson Button lett, aki a verseny után elmondta, azért vesztett ennyi pozíciót az utolsó körben, mert az első körben eltalálta Pirrót, ezért vissza akarta adni a pozícióját.

Az alábbi videós összeállításban megnézhetjük, hogy milyen autókat vezetett a legendás, tragikus körülmények között elhunyt Gilles Villeneuve, aki így „csak” 1977 és 1982 között tudott versenyezni a királykategóriában.

Előző cikk Button a Legends Trophy bajnoka, de Alonso nyerte a legendák legutóbbi versenyét!
Következő cikk A motorsport és az esport sztárjai készen állnak a virtuális Le Mans-i 24 órásra