Button a Legends Trophy bajnoka, de Alonso nyerte a legendák legutóbbi versenyét!

Fernando Alonso tudta megnyerni a legendák legutóbbi online versenyét, a Legends Trophy bajnoka viszont Jenson Button lett, aki egy második hellyel tudott behozhatatlan pontelőnyre szert tenni.

Brawn GP group picture, Jenson Button, Brawn GP

Hazrin Yeob Men Shah

A The Race ezen a hétvégén sem maradt adós a legendák versenyével, ezúttal pedig a többek között Jenson Button, Fernando Alonso és Juan Pablo Montoya fémjelezte mezőny a Brabham BT44B-vel csaphatott össze egymás ellen.

Az időmérőn Alonso hat tizedmásodpercet vert Jenson Buttonre, majd Jan Magnussen, Solberg, Montoya, Brabham, Pirro és Liuzzi következett az első nyolc helyen.

A rajtnál Alonso tudott elöl maradni, hiába volt közel hozzá Button, és az élmezőnyben nem volt sok pozíciócsere sem, a top-5-ben semmi sem változott. Aztán viszont káosz következett, és Montoya és Solberg is több pozíciót vesztett, ezzel Servia a negyedik, Herta az ötödik helyre jött fel.

Nem sokkal később Montoya nagyot küzdött a Herta, Pirro párossal, amiből győztesen jött ki, így pedig visszaszerezte az ötödik helyezését, és a többiek után eredt. Alonso ekkor 2 másodperccel vezetett Button előtt, majd Magnussen következett.

Az ötödik körre Alonso előnye már majdnem 5 másodperc volt Button előtt, míg Magnussen közel tudott maradni 2009 világbajnokához, Montoya pedig utolérte Serviát. A kolumbiai nem sokkal később már a 4. helyen állt, azonban az izgalmak nem értek véget számára, hiszen Pirro nagyon közel volt hozzá.

#310 Toyota Gazoo Racing: Fernando Alonso

Fotó készítője: Red Bull Content Pool

Alonso a verseny hetedik körében hibázott, így másfél másodpercre csökkent az előnye Button előtt, majd következett az utolsó kör. A versenyt végül Alonso tudta megnyerni Button és Magnussen előtt, ezzel az eredménnyel pedig Button lett a Legends Trophy bajnoka.

A negyedik Montoya, az ötödik Pirro, a hatodik Solberg lett, majd Turner, Liuzzi, Herta és Plato következett a top-10-ben.

Viszont annak ellenére, hogy eldőlt, hogy Button nyerte a Legends Trophyt, egy versenyen még izgulhatunk: magyar idő szerint 20:15-kor fog indulni a fordított rajtrácsos verseny, ahol tehát Alonso és Button fogja elfoglalni az utolsó két rajtpozíciót.

A Codemasters kiadta az F1 2020 első gameplay trailerét, benne természetesen az ismert főcímdallal. Remek jeleneteket válogattak a játékból, ami július 10-én fog megjelenni PC-re, PS4-re, és Xbox One-ra.

Előző cikk ÉLŐBEN a legendák nagy döntője: ALONSO, Button, Solberg, Montoya... (19:05)
Következő cikk Alonso megállíthatatlan: ezúttal a 19. helyről nyert a legendák fordított rajtrácsos versenyén!