MotoGP: Brad Binder-siker a piros zászlóval tarkított jerezi sprinten

Piros zászlóval indult, kettős Brad Binder-sikerrel zárult a MotoGP Spanyol Nagydíjának sprintje, amelyen a pole-ból rajtoló Aleix Espargaro kiesett, Pecco Bagnaia pedig újra a top 3-ban zárt.

Brad Binder, Red Bull KTM Factory Racing

Fotót készítette: Miquel Liso

Szombat délután rendezték a Spanyol Nagydíj sprintjét a jerezi pályán. A pole-ból Aleix Espargaro várhatta a rajtot, mellőle Miller és Martin, a második sorból pedig Brad Binder, Bagnaia és Dani Pedrosa indult. Bezzecchi mindössze a 13., Quartararo pedig a 16. helyen végzett az időmérő edzésen.

A rajtnál Miller vette át a vezetést, őt Binder és Bagnaia követte, Aleix Espargaro pedig a negyedik helyre esett vissza. Kicsit hátrébb négyen ütköztek össze és estek ki a versenyből: Alex Marquez, Bezzecchi, Morbidelli és Augusto Fernandez – bár ijesztőnek tűnt a baleset, szerencsére minden pilóta a saját lábán távozott a baleset helyszínéről.

A baleset miatt piros zászlóval megszakították a versenyt, ami 11 körre indult újra az eredeti rajtfelállással. Espargaro ezúttal sem tudta megtartani a vezetést, Binder állt az élre, őt Miller, Martin, Bagnaia és Espargaro követte, majd Martin Miller megelőzésével feljött a második helyre.

Martint a következő körben Miller és Bagnaia is megelőzte, majd Miller Binder mellett is el tudott menni, így 8 körrel a leintés előtt átvette a vezetést. A középmezőnyben előbb Alex Marquez, majd Nakagami csúszott ki.

6 körrel a futam vége előtt Aleix Espargaro is kicsúszott, ezzel Oliveira jött fel az 5. helyre. Mir is kicsúszott, a mezőny elejében pedig továbbra is nagy kérdés volt a végső sorrend, közel voltak egymáshoz a pilóták.

3 körrel a leintés előtt Brad Binder egy bátor manőverrel próbálta átvenni a vezetést, de nem járt sikerrel. 1 körrel később ismét próbálkozott a dél-afrikai, most már összejött neki az előzés.

Az utolsó körben Binder kicsit el is tudott lógni az üldözőitől, Millernek inkább hátrafelé kellett nézelődnie. Bagnaia meg is előzte az ausztrált, így ő lett a második, Miller a harmadik, Martin a negyedik.

Rajtuk kívül pontot szerzett még Oliveira, Pedrosa, Vinales, Zarco és Bezzecchi. A MotoGP hétvégi programja a Spanyol Nagydíjjal fog folytatódni vasárnap 15 órától, a futamot élőben közvetíti a Match4.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó Pont
1 South Africa Brad Binder 11 -
2 Italy Francesco Bagnaia 11 0.428 0.428 0.428
3 Australia Jack Miller 11 0.680 0.680 0.252

Előző cikk MotoGP: Aleix Espargaro a pole-ban Jerezben, Quartararo csak a 16.!
Következő cikk MotoGP: Bagnaia nyerte Binder előtt a piros zászlóval megszakított főfutamot Jerezben