MotoGP Thaiföldi Nagydíj

Elképesztő befutó a Thai Nagydíjon, Jorge Martin győzött!

Rendkívül feszült utolsó köröket követően Jorge Martin tudott győzni a Thai Nagydíjon, a második helyen befutó Brad Binder pedig pályaelhagyás miatt csak a harmadik lett, így Francesco Bagnaia örökölte meg a második helyet.

Jorge Martin, Pramac Racing

A Thai Nagydíjon Jorge Martin indulhatott az első helyről, az első sorból még Marini és Aleix Espargaro rajtolhatott, a második sort pedig Bezzecchi, Brad Binder és az ekkor 18 pontos előnnyel vezető Bagnaia alkotta.

Martin rajtja nem sikerült tökéletesen, de meg tudta tartani a vezetést a z első körben, mögé Aleix Espargaro jött fel, majd Marini következett. Bagnaia a rajt után feljött a negyedik helyre, de aztán Brad Binder és Alex Marquez is meg tudta előzni a gyári Ducati versenyzőjét.

Bezzecchi a 4. helyről a 9. helyre csúszott vissza, míg Mir 6 pozíciót javítva rövid idő alatt a 13. helyre jött előre.

Brad Binder aztán előbb Marinit, aztán Aleix Espargarót vadászta el, Espargaro pedig sorra bukta a pozíciókat, egészen a hatodik helyig csúszott vissza. Bagnaia Marc Marquezzel csatázott hosszú időn keresztül, míg Alex Marquez feljött a harmadik helyre.

Marc Marquez ezt követően Aleix Espargaróval keveredett hosszú csatába, míg Bagnaia Marinit előzte, ezzel a negyedik helyre jött fel. A 10. körben az állás Martin, Binder, Alex Marquez, Bagnaia, Marini, Aleix Espargaro, Bezzecchi, Marc Marquez, Quartararo, Vinales volt.

Bezzecchi elkezdett felzárkózni, megelőzte Aleix Espargarót, így a hatodik helyen állt, míg az élmezőny eléggé egyben volt, Martin előnye sem volt jelentős Binder előtt. A futam felénél aztán Alex Marquez csúszott ki a 10-es kanyarban, így Bagnaia már a harmadik helyen állt.

9 körrel a leintés előtt Marini csatázott keményen Bezzecchivel a negyedik helyért, de nem változott a sorrend kettejük között, Marc Marquez pedig a nyolcadik helyre esett vissza, miután Quartararo megelőzte.

Bezzecchi két körrel később már sikerrel járt és feljött a negyedik helyre, az élen pedig Binder támadta az első helyért Martint, ezt kihasználva pedig Bagnaia is nagyon közel került a kettőshöz.

Binder 5 körrel a futam vége előtt vette át a vezetést Martintól, akit Bagnaia kezdett el támadni. 2 körrel a leintés előtt aztán nagy fordulat jött: Martin vissza tudta előzni Bindert, akit kis híján még Bagnaia is megelőzött.

Az első hármas centikre volt egymástól, amikor megkezdték az utolsó kört, Martinnak végül sikerült visszavernie a támadásokat, Brad Binder pedig pályaelhagyás miatt bukta a második helyet, amit Bagnaia örökölt meg.

Mögöttük Bezzecchi, Marini, Aleix Espargaro, Quartararo, Marc Marquez, Marini, Di Giannantonio és Zarco végzett, Vinales pedig kiesett a versenyből.

A MotoGP szezonja két hét múlva Malajziában folytatódik, még három versenyhétvége van hátra a 2023-as szezonból. A pontversenyben Bagnaia 13 pontos előnnyel vezet Martin előtt.