Formula E: Fél másodperc választotta el a top 3-at a brazil futamon, Evans a győztes!

Óriási csatát vívott a Mitch Evans, Nick Cassidy, Sam Bird hármas a Sao Paulo ePrix győzelméért, végül fél másodperc döntött hármuk között. A pole-ból induló Stoffel Vandoorne csak a hatodik lett.

Mitch Evans, Jaguar Racing , Jaguar I-TYPE 6

Fotót készítette: Sam Bloxham / Motorsport Images

A hétvégén Brazíliába utazott a Formula E mezőnye, ahol a pole-t Vandoorne szerezte meg Da Costa előtt, majd Evans, Mortara és Bird következett. A pontverseny éllovasa, Pascal Wehrlein ezúttal csak a 15. lett az időmérőn.

Az első körös kavarodásban több kocsi is megsérült, Nato az egyik McLarent találta el, rajta kívül Mortara és Lotterer esett vissza a mezőny végére. Vandoorne meg tudta tartani a vezető helyét, mögötte Da Vosta, Evans, Cassidy és a két helyet javító Vergne jött.

A 2. körben Buemi ment neki Günthernek, a svájci pilóta a mezőny végére esett vissza. Bird több pozíciót is vesztett a futam elején, de gyorsan felzárkózott a hatodik helyre a rutinos brit.

Vandoorne a támadómód felvétele után a második helyre esett vissza, viszont nem sokkal később visszaelőzte Da Costát, majd a portugál több pozíciót is vesztett, és a negyedik helyen haladt a 8. körben.

A 9. körben Fenestraz kiesése miatt küldték be a safety cart, ekkor Vandoorne, Evans, Cassidy, Da Costa, Vergne, Bird, Hughes, Rast volt az élmezőny sorrendje, Wehrlein a 10. pozícióban haladt.

Cassidy számára nagyon jól sikerült az újraindítás, és átvette a vezetést, mögötte Da Costa, Vandoorne, Evans és Vergne jött, miközben Dennis kiesett azt követően, hogy eltalálta Wehrlein kocsijának hátulját – emiatt újra bejött a biztonsági autó.

Az újabb újraindításnál sokan felvették a támadómódot, ami miatt kissé megkavarodott a sorrend, a kavarodásban Evans került az élre, őt Cassidy, Da Costa, Vandoorne és Wehrlein követte.

Amikor Evans is felvette a támadómódot, Cassidy állt az élre, Da Costa pedig egy elmért féktáv után a 3.-ról a 7. pozícióba esett vissza. Wehrlein is felvette a támadómódot, ő a 7. helyre állt vissza a 27. körben.

Bird a 3. helyre jött előre, miközben Evans az első helyért támadta Cassidyt, és a 32. körben sikerrel is járt a támadása. Az utolsó körben az Evans, Cassidy, Bird hármas vívott óriási csatát a győzelemért, a befutónál ezredmásodpercek döntöttek, de nem változott a sorrend.

Mögöttük Da Costa, Vergne, Vandoorne, Wehrlein, Hughes, Rast és Buemi végzett pontszerző helyeken, és végül 17-en értek célba a 22 fős mezőnyben.

A Formula E következő futamát Berlinben fogják rendezni április 22-én, vagyis közel egyhónapos pihenő vár a teljesen elektromos sorozatra.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó Pont
1 New Zealand Mitch Evans United Kingdom Jaguar Racing 35 53'25.536
2 New Zealand Nick Cassidy United Kingdom Virgin Racing 35 53'25.820 0.284 0.284
3 United Kingdom Sam Bird United Kingdom Jaguar Racing 35 53'26.043 0.507 0.223

Előző cikk Gyönyörű előzés után Felix da Costa nyerte a fokvárosi E-Prix-t Vergne előtt!
Következő cikk A Red Bull volt utánpótlása szerint van, aki nem érdemel helyet az F1-ben