Sargeanté az F2-es győzelem Verschoor és Daruvala büntetése után!

Richard Verschoort megfosztották az F2 főfutamának győzelmétől, mert nem maradt elég üzemanyag az autójában, így Logan Sargeant örökölte a győzelmet.

Logan Sargeant, Carlin

Fotót készítette: FIA Formula 2

A Trident pilótája, Verschoor uralta a vasárnapi futamot, a Campos versenyzője, Roberto Merhi a második helyen végzett, de a spanyol öt másodperces büntetést, így az ideiglenes értékelésben Daruvala, Sargeant és Enzo Fittipaldi mögött az ötödik helyre szorult vissza.

A kockás zászlót követő lassító körben azonban Verschoor autója megállt, mielőtt vissza tudott volna menni a bokszba. Az FIA technikai delegáltja szerint az autó nem tudott legalább 0,8 kg üzemanyagmintát szolgáltatni, és csak 31,3 g maradt a tankban.

Ezért kizárták, ami a Prema Racing versenyzőjét, Daruvalának jelentett volna győzelmet. Az indiai azonban ezután 20 másodperces büntetést kapott, miután csapata „a rajt előtti rajtpozíciójuknál megpróbálta felszárítani a pálya felületét úgy, hogy a motor hűtésére általában használt ventilátorokat közvetlenül a hátsó kerekek előtt a talajra helyezte" az FIA közleménye szerint.

Az FIA közölte, hogy áthajtásos büntetést kapott, amelyet - mivel a verseny alatt nem lehetett kiszabni - 20 másodperces időbüntetéssé alakítottak át, amivel a 12. helyen végzett a végső értékelésben.

A büntetések miatt a Carlin versenyzője, Sargeant, aki negyedikként ért célba, az első helyre kerül Fittipaldi és Merhi elé.

Frederik Vesti öt másodperces büntetést kapott, miután a 3-as kanyarban letért a pályáról és tartós előnyre tett szert, miközben Olli Caldwell-lel csatázott. A dán szintén egy büntetőpontot kapott, amivel idei eddigi összesített büntetése háromra emelkedett.

A Prema Racinget szintén 1000 eurós büntetéssel sújtották Dennis Hauger bokszkiállás közbeni szabálytalanságáért.A stewardok megállapították, hogy a bal hátsó gumija nem az előírt módon került fel, és egy rövid ideig elgurult a szerelőtől, mielőtt visszahozták volna.

Carlos Sainz óriási balesetet élt át az Extreme E-versenyen:

Előző cikk Óriási stratégiai húzás után nyerte Richard Verschoor az F2-es főfutamot