Abu Dhabi GP2: Gasly a bajnok, Lynn nyerte a futamot

A Red Bull pártfogoltja, Pierre Gasly nyerte a 2016-os GP2-es bajnokságot, aminek utolsó futamát a 8. helyen fejezte be, míg a győzelmet a DAMS versenyzője, Alex Lynn szerezte meg.

Pierre Gasly, PREMA Racing

GP2 Series Media Service

Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver
(L to R): Frederic Vasseur, Renault Sport F1 Team Racing Director with  Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver
(L to R): Max Verstappen, Red Bull Racing with Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver
Pierre Gasly, Red Bull Racing, Max Verstappen, Red Bull Racing
Pierre Gasly, Red Bull Racing

Gasly 12 pontos előnnyel vághatott neki az utolsó, Abu Dhabiban megrendezésre kerülő  vasárnapi futamnak, ami egyben azt is jelentette számára, hogy egy dobogós helyezéssel behúzhatja a hőn áhított bajnoki címet, amit persze a tabellán mögötte álló Antonio Giovinazzi szeretett volna megakadályozni.

Ehhez képest nem indult jól az olasz versenyző futama, ugyanis a rajtnál rögtön két helyet veszítve, a negyedik pozícióból a hatodikra esett vissza, és mivel képtelen volt innen előretörni, a hátralévő néhány körben is inkább a védekezés volt rá a jellemző, egy ponton még Pierre Gasly is felbukkant a visszapillantóban, aki azonban semmit sem kockáztatva nyugodtan haladt mögötte.

Gasly nyilvánvalóan végig figyelemmel követte Giovinazzi teljesítményét és futamát, így semmit sem kockáztatva sokáig a nyolcadik helyen haladt, ám mivel ez még bőven belefért számára, a futam végeztével a második legfiatalabb GP-es bajnok címét is magáénak tudhatta.

Nagy izgalmakra nem csak a középmezőnyben, de az élen sem került sor, ugyanis a pole pozícióból rajtoló Alex Lynn meglehetősen sima versenyt produkálva szerezte meg harmadik győzelmét a bajnokságban, miközben a második helyen Johnny Cecotto közel 5 másodperces lemaradással ért be a célba, míg a dobogó legalsó fokára a 6.6 másodperces hátrányt felhalmozó Sergey Sirotkin állhatott fel.

A GP-es bajnoki cím tehát már eldőlt, így nincs más hátra, mint megnézni, hogy a szintén 12 pontos lemaradásban lévő Hamilton nagyobb sikerrel jár-e Giovinazzinál.