BRÉKING

Vettel nyerte a drámai 30. Magyar Nagydíjat a Ferrarival Kvyat és Ricciardo előtt! Verstappen 4., Alonso 5., Hamilton 6., Rosbe

Már a start is elképesztő volt, és az első körben az élre állt a négyszeres német világbajnok a Ferrarival. Sebastian Vettel mellett Kimi Räikkönen is nagyszerű ütemben kapta el a rajtot, de többek között az ERS problémája miatt nem tudta megtartani a második helyét, és szép lassan visszaesett, lecsúszván a dobogóról. Ez volt Vettel pályafutása 41. győzelme a Forma-1-ben és a második a szezonban az olaszok színeiben, valamint az első a Hungaroringen.

Nem elég, hogy Lewis Hamilton szinte azonnal elvesztette az első helyét a rajtnál, nem sokkal később egy elmért féktávot követően majdnem belerohant a csapattársába. A kétszeres bajnok félrerántotta a kormányt, és átszánkázott a sóderágyon, amivel több pozíciót is bukott.

Ezt követően a címvédő brutális tempóra kapcsolt, és elkezdte ledolgozni a hátrányát. A verseny utolsó részében megtörtént az, ami a lehető legjobban jött Hamilton számára, amikor is beküldték a pályára  biztonsági autót. Nicolas Hülkenberg Force Indiájának első szárnya vált le magától a célegyenes végén. Először csak a virtuális biztonsági fázis volt érvényben, de a sok törmelék miatt érkeznie kellett a valódi biztonsági autónak Bernd Mayländerrel.

Az újraindítást követően Hamiltont ketten is megelőzték. Daniel Ricciardo rendkívül kemény volt a Mercedes pilótája ellen, akinek megsérült az autója. Nem sokkal később Valtteri Bottas defektet kapott, noha ő is elment a bajnok mellett, akinek ugyancsak ki kellett állni a bokszba egy új első szárnyért, majd jött a bokszutca áthajtásos büntetés a Ricciardóval való ütközés miatt,  így minden esélye elszállt a győzelemre, valamint a dobogóra.

Később beindult a dominó... Kvyat a 10 másodperces büntetése ellenére meg tudta tartani a második helyét. Az 5. helyre Max Verstappen ért oda a Toro Rossóval, 17 évesen, úgy hogy ő is büntetést kapott, de nagy volt az előnye, így ez most belefért.

És a két McLaren? Fernando Alonso 5., Jenson Button 9. Hihetetlen egy verseny volt ez...

Versenytáv: 306.63 km

Körrekord: Michael Schumacher - 1:19.071 (2004)

2014: Közepes, lágy

Előző cikk Hamilton: Én minden évben leszerződök a Ferrarival!
Következő cikk Alonso, mintha futamot nyert volna a McLaren-Hondával a Magyar Nagydíjon