Ricciardo körrekorddal nyerte meg az első edzést Szingapúrban Vettel és Verstappen előtt

Daniel Ricciardo rögtön egy körrekorddal köszönt be az élen Szingapúrban az első szabadedzésen, közvetlen a Ferrari és a holland csapattársa előtt.

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

Az első szabadedzés előtt sokat esett az eső, de a zöld jelzésig elállt és a versenyzők sokkal jobb körülmények között gurulhattak pályára. Csakúgy, mint a korábbi nagydíjakon, a 2018-ban bevezetésre kerülő Halo most is helyet kapott néhány versenyző autóján.

A zöld jelzés előtt 29°C volt a levegő hőmérséklete, addig a pálya 33°C-os. A legtöbb helyszínen minden bizonnyal vizes maradt volna a pálya, de a szingapúri magas páratartalom miatt csak itt-ott volt nedves az aszfaltcsík, így rögtön a slick gumikon kezdhették meg a munkát a versenyzők.

A tesztpilóták közül a Toro Rossónál Gelael, a Haas istállónál pedig Giovinazzi kapott lehetőséget a 2017-es autó vezetésére. Ez egyúttal azt is jelentette, hogy Sainz és Magnussen csak a bokszutca faláról figyelhette az eseményeket.

A Mercedes szokásához híven elsőként kezdte meg a gyorsabb körök autózását, szuper-lágy gumikon. A csapat brit és finn versenyzője is rögtön magasabb sebességi fokozatra kapcsolt.

Ezzel szemben a Mercedes az utolsók között tette fel a hétvége és a Forma-1 leglágyabb keverékét. Az ultra-lágyakon Hamilton volt a gyorsabb, és nem kevéssel, de még ez is kevés volt ahhoz, hogy a legjobb három között végezzen. Bottas csak a hatodik időt rakta össze. A finn kissé küszködött a lila oldalfalú gumikon, és ha ez így folytatódik tovább, végérvényesen kiszállhat a világbajnoki küzdelemből. Igen, ez csak egy szabadedzés volt, és abból is az első, de hetek óta hasonló problémákat vélhetünk felfedezni a nemrég 2018-ig szerződést hosszabbított pilótánál.

A két Mercedes közé a Force India mexikói versenyzője vetődött be. Pérez azonban csak minimális különbséggel volt gyorsabb a lassabb Mercedesnél. A francia csapattársa ezúttal még a legjobb 10-ben sem tudott ott lenni. A legjobb 10-ben találjuk még a Toro Rossóval Kvyatot, Hülkenberget a Renault-val és Alonsót a McLarennel. A spanyol világbajnok így is dühös volt a Honda motorproblémája miatt, és nem egyszer visszautasította azt, hogy kint maradjon a pályán a küszködő csomaggal.

Gelael nagyon sokat kapott a másik „kisbikával”, de az indonéz nem sok tapasztalattal rendelkezik, így valahol ez várható volt. Vandoorne és Palmer is sokkal lassabb volt, ami ugyancsak nem okozhat meglepetést az eddig látottak alapján, bár mostanában a belga és a brit is fejlődésnek indult.

A Williams mindkét versenyzőjével hátul végzett. Ez a 14. és 17. pozíció nem sok jót vetít előre, de láttunk már nagyobb felzárkózást tőlük, különösen Massától. A Haas szintén ide sorolható, akik a Renault-val és a Toro Rossóval vannak nagy harcban a konstruktőri bajnokságban.

A legjobb idő Ricciardo nevéhez fűződik, aki rögtön egy körrekorddal köszönt be a Red Bullal. Az ausztrál és a holland is nagyon ficánkolt, akiket kisebb különbség választott el. Ez mindenképpen biztató lehet a „bikák” számára, akiknek ez a hétvége lehet az egyik legerősebb a naptárban. Még a győzelemre is lehet esélyük.

A Ferrarinál Vettel diktálta a tempót, akinek a két Red Bull közé sikerült megérkeznie. Räikkönen a másik SF70-H-val csak a 7. helyen fejezte be az edzést.

Egy BŐDÜLETESEN DURVA szörnyeteg a Brabustól: 666 ezer euró, 900 lóerő...