Hamilton Monacóban is megdöntött egy Schumacher-rekordot

A 77. sikerét ünneplő brit a Mercedes volánjánál újabb Schumacher által felállított mérföldkövet hagyott el.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, on the grid

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

Lewis Hamilton remek versenyzéssel tartotta meg az első helyet a mónacói futamon, és ezzel pályafutása 77. diadalát aratta. A sikerre még Niki Lauda is csettintett volna, az osztrák legenda halála az egész hétvégét tekintve meghatározó volt, a Mercedes brit versenyzője számára különösen. Lauda volt, aki 56 futamgyőzelemmel és négy világbajnoki címmel ezelőtt rábeszélte Hamiltont, hogy váltson a Mercedesre.

A brit hétvégi győzelmével már csak 14 sikerre van Michael Schumacher rekordjától, és már 25 futamgyőzelemmel többel büszkélkedhet, mint a harmadik Sebastian Vettel, aki legutóbbi, tavaly Spában aratott sikere óta Hamilton már tíz győzelemmel gazdagította rekordját.

Ugyan a futamgyőzelmeket tekintve Schumacher rekordja még távoli, de Hamilton így is megelőzte a németet a hétvégén egy statisztikai mutatóban. Hamilton 59. alkalommal indulhatott a pole-ból a Mercedes versenyzőjeként, korábban Schumacher volt a csúcstartó, aki a legtöbb első rajthellyel büszkélkedhetett egy csapatnál, a Ferrari pilótájaként 58 pole-ja volt.

Monacóban Hamilton harmadik sikerét aratta, ezzel éppen Laudát előzte meg, aki pályafutása során kétszer győzött a hercegségben, de brit Ayrton Senna hat futamgyőzelmétől még messze van. Hamilton pályafutása során a 17. rajt-cél győzelmét aratta, és figyelmeztető lehet a társaknak, hogy idén zsinórban másodszor nyer úgy, hogy minden körben ő állt az élen. Legutóbb ilyen sorozatra Vettel volt képes, aki a szingapúri után a koreai versenyt is így nyerte.

Max Verstappen szinte végig versenyben volt az élen álló Lewis Hamiltonnal, de egy időbüntetés miatt végül hiába intették le másodikként, csak a negyedik helyen végzett. A holland nem először járt így, 2016-ban a Mexikói, míg 2017-ben az Amerikai Nagydíjon hasonlóképpen bukta a dobogót.

Gasly ötödik lett, míg Sainz mögött pontszerző helyen végzett mindkét Toro Rosso, vagyis mind a négy Honda-motorral hajtott autó pontot szerzett, ilyesmire pedig több mint harminc éve nem volt példa: legutóbb az 1987-es Brit Nagydíjon volt hasonló a helyzet, igaz, akkor az első négyben kizárólag Honda-motorral szerelt autók végeztek.

Előző cikk Óriási: Hülkenberg reakciója a futamára - „thbbbbbbbbb”