Ferrari: az új motorral már mindenképpen legyőznénk a McLarent

Bár a Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto többször is úgy fogalmazott a szezon közepén, hogy akkor sem dől össze a világ, ha nem szerzik meg a konstruktőri bajnokság 3. helyét, az új fejlesztésük kipróbálása után kiadta a parancsot a McLaren levadászására.

Carlos Sainz Jr., Ferrari SF21, Daniel Ricciardo, McLaren MCL35M

Fotót készítette: Charles Coates / Motorsport Images

A katasztrofális 2020-as szezonjuk után a lehetőségeikhez mérten nagyon jól kapta magát össze a Ferrari, azonban a McLaren monzai kettős győzelme után úgy tűnt, végleg elúszott előlük a konstruktőri bajnokság 3. helye.

Szocsiban azonban Charles Leclerc kísérleti jelleggel megkapta a Ferrari 2022-es hibrid rendszerének prototípusát, amely a Motorsport.com értesülései szerint extra 5-15 lóerővel növelte az erőforrásuk összteljesítményét.

Bár ettől még nem lett hirtelen a Red Bull és a Mercedes szintjén a Ferrari, a csapat nagyon pozitívan értékelte a kísérletet, Törökországban pedig, kihasználva a McLaren kisebb megingását, 10 ponttal csökkenteni is tudták a lemaradásukat a wokingiakhoz képest.

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto elismerte, hogy „több kockázatot is vállaltak” azzal, hogy „sietve” beszereljék a 2022-re tervezett elemet az autójukba, de ha már jól sikerült a teszt, növelte is a csapattal kapcsolatos elvárásait.

„A célunk elsősorban az, hogy minél több adatot gyűjtsünk 2022 előtt, hiszen fontos, hogy minél hasznosabb tapasztalatot gyűjtsünk a pályán, még mielőtt befagyasztják az erőforrásokat jövőre” – mondta Binotto a Ferrari vasárnapi sajtótájékoztatóján.

„Az egyértelmű, hogy extra teljesítményt ad az eddigihez képest. Ha megnézzük Charles esetét: negyedik lett az időmérőn, míg mögötte nagyon szoros volt a mezőny. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem végzett volna itt, ha nincs az autójában ez a fejlesztés.”

Reagálva arra a kérdésre, hogy megváltoztak-e az idei célkitűzések a Ferrarinál a konstruktőri bajnoksággal kapcsolatban, Binotto úgy fogalmazott, hogy „a célt már megüzentük a versenycsapatnak, és szerintem mindenki egyetért azzal”.

„Remek lenne, ha megszereznénk a 3. helyet. Fontos, hogy világos célokat tűzzünk ki magunk elé a szezon végére, mert így tudunk hozzászokni ahhoz, milyen nyomás alatt dolgozni. Igen, a célunk most már az, hogy a 3. helyen végezzünk.”

Häkkinen: a Mercedes visszatért a Red Bull elé az erősorrendben

Előző cikk Häkkinen: a Mercedes visszatért a Red Bull elé az erősorrendben
Következő cikk Norris szerint még Spánál is rosszabbak voltak a látási viszonyok Törökországban