ÉLŐ F1-ES KÖZVETÍTÉS: Japán Nagydíj - Időmérő (LIVE)

A hu.motorsport.com élő, szöveges közvetítése a Japán Nagydíj időmérő edzéséről.

Kövessétek velünk élőben a Japán Nagydíj időmérő edzését!

Szerző: Köles István Ákos

Összefoglaló

Státusz: Megállítva
Köszönjük, hogy ma is velünk tartottatok, holnap reggel 7-kor újra jelentkezünk a futam élő közvetítésével!

Max Verstappen pole a két Ferrari előtt, Perez odafért a 4. helyre
Ocon és az Alpine lett a best of the rest: Hamilton előtt az 5. helyet szerezte meg
Verstappen nem is javít az utolsó körén, de az első körével megszerezte a pole-pozíciót!
Sainz 57 ezredre Verstappentől!
Nem lesz Ferrari-pole! 10 ezredre Verstappentől!

10. Ocon, Alpine
Hajmeresztő pillanat Verstappen és Norris között a kivezető körön: a holland gumimelegítés közben egy pillanatig elvesztette az uralmát az autó fölött a 130R-ben, Norris pedig a szokásosnál gyorsabban érkezett mögötte. Majdnem óriási ütközés lett belőle
Verstappen óriási kört rakott össze: 0,253 másodpercet adott Leclerc-nek, 4 tizedet Sainznak, 7-et Pereznek!
Egyedül Vettel nincs kint a pályán, egy alternatív menetrend szerint üres pályán futhatja majd meg a mért körét a német
Elindult a Q3, 12 perc múlva kiderül, ki rajtolhat holnap a pole-pozícióból
Bottas a 12. helyen szintén fél tizedre volt a Q3-tól
A visszajátszás szerint Ricciardo elfékezte a legutolsó mért körét
0,731 másodperc volt a top 10 között, Ricciardo 0,734-re volt Pereztől, így érthetően csalódott

15. Schumacher, Haas
Elképesztően szoros lett a Q2 vége: Ricciardo mindössze 3 ezreddel kapott ki a 10. Vetteltől
Daniel Ricciardo ismét kiesik a Q2-ben!
Mindét Alfa Romeo kiesik! Bottas csak a 11., Csou a 13.
Vettel fejezte be elsőként a mért körét - a 6. helyre ugrik fel, Ocon a 3.-ra!
Hiába szoros a mezőny - a 12. Vettel is csak 6 tizedre Verstappentől, a holland és a két Ferrari a garázsban maradt!
3 és fél perc a Q2-ből, megindult a mezőny az utolsó mért körökre
Ismét elképesztően szoros a mezőny: az 5. Ricciardo és a 9. Russell között mindössze fél tized van!
6 perc a Q2-ből, a kieső helyeken:

11. Norris, McLaren
12. Vettel, Aston Martin
13. Csou, Alfa Romeo
14. Schumacher, Haas
15. Cunoda, AlphaTauri
Perez egészen a 8. helyig csúszott vissza: Ocon, Ricciardo, Hamilton is bejött elé, Alonso is a 7. helyre csúszott vissza
Verstappen állt az élre, 0,098 másodpercet adott Verstappen Sainznak, Perez ismét csak az 5., miután Alonso megint beférkőzött elé!
Benépesült a pálya, érkeznek az első igazi mért körök
Használt lágyakon fut biztonsági köröket a két Ferrari, továbbra is csak ők vannak a pályán
Elindult a Q2, a két Ferrari hajtott ki elsőként a pályára
Ne felejtsük el, hogy Nicholas Latifi magával hozott egy 5 rajthelyes büntetést is.... najó, gyenge vicc volt, a rajtsorrenden nem változtat ez
Schumacher kereken 2 tizedet adott Magnussennek, ez volt a különbség a 13. és a 18. hely között
Elképesztően szoros lett a verseny a Q1-ben: mindössze 1 másodperc választotta el egymástól a top 15-öt, de természetesen Verstappen egyetlen mért kört teljesített
Az utolsó, 15. helyen Sebastian vettel csúszott tovább a Q2-be, de bejutott Schumacher, Cunoda és Csou is
A kiesők a Q1 végén:

16. Albon, Williams
17. Gasly, AlphaTauri
18. Magnussen, Haas
19. Stroll, Aston Martin
20. Latifi, Williams
Pierre Gasly elképesztően dühös a rádión a fékhiba miatt: a 17. helyen búcsúzott a Q1-ben