A Ferrari soha ezelőtt nem nyert nagydíjat Abu Dhabiban: megtörik az átok?

Egy kis statisztika a 2018-as Abu Dhabi Nagydíj előtt, mely az utolsó versenyhétvégéje lesz a Forma-1 idei kiírásának.

Kimi Raikkonen, Ferrari SF71H

Fotót készítette: Steven Tee / Motorsport Images

A Forma-1 történetének 10. Abu Dhabi Nagydíja következik a Forma-1-ben. A győzelmeket illetően Vettel és Hamilton osztozik meg egymással az első helyen. A négyszeres és az ötszörös világbajnok rekorder is három alkalommal tudott nyerni a sivatagi helyszínen, mely 2009 óta látja vendégül az F1 mezőnyét. A Ferrari és a Mercedes versenyzőjén kívül még Räikkönen, Rosberg és Bottas tudott nyerni Abu Dhabiban.

A konstruktőrök párharcát ezzel a Mercedes 4 győzelemmel a neve mellett vezeti a Red Bull (3) előtt, addig a McLarennek, valamint a már nem aktív Lotus istállónak egy sikere van. Ha pedig a motorgyártókat nézzük, akkor a Mercedes 5 győzelmet, míg a Renault 4 ilyen sikert szerzett a nagydíjon .

A rajtelsőségek versenye szintén szoros, de ott Hamilton a 3 pole-lal egyedüliként áll az élen. A címvédőt Vettel és Rosberg követi 2 időmérős sikerrel. Mellettük még Webbernek és Bottasnak van pole-ja. A konstruktőri listára tekintve a Mercedes a legeredményesebb a 4 rajtelsőségével a Red Bull (3) és a McLaren előtt. A motorgyártóknál is a Mercedes felé billen a mérleg 6 győzelemmel, megelőzve a Renault-t (3).

A leggyorsabb körök listája már Vettel nevével kezdődik. A német eddig összesen 3 alkalommal futotta meg a hétvége leggyorsabb körét Abu Dhabiban, szemben Hamiltonnal (2), Webberrel (1), Alonsóval (1), Ricciardóval (1), és Botttasszal (1). Érdekesség, hogy a dobogós helyezéseket vizsgálván újra holtverseny alakult ki Vettel és Hamilton között. Mindketten hatszor ünnepeltek a pódiumon. Utánuk jön Button (3) és Rosberg (3). Webbernek, Alonsónak, Räikkönennek és Bottasnak is 2 pódiuma van, addig Massának csak 1.

Végül, de nem utolsó sorban azt is érdemes megnéznünk, hogy ki az a versenyző, aki eddig a legtöbb kilométert töltötte az élen a versenyhétvégén. Hamilton már 1022 kilométert abszolvált vezető versenyzőként. Vettelnél ez a szám 789 kilométer, míg a harmadik Bottasnál csak 289. A legjobb ötben van még Rosberg (261 km) és Räikkönen (200).

A legnagyobb érdekesség pedig talán az, hogy a Ferrarinak egyetlen egy győzelme sincs Abu Dhabiban, de erre most jó esélyük lehet az SF71H-val, különösen úgy, hogy Hamilton motorbüntetést kaphat.