Egy újabb klasszikus az M4 Sporton vasárnap: Schumacher első győzelme a Ferrarival

Az M4 Sport folytatja a remek sorozatát, és egy újabb klasszikust vetít le a nézőknek, ami nem más, mint az 1996-os Spanyol Nagydíj. Ez volt az a bizonyos futam, aminek az ideje alatt Michael Schumacher megszerezte az első győzelmét a Ferrarival.

Podium: Race winner Winner Michael Schumacher, Ferrari F310

Fotót készítette: Sutton Images

Ferrari nem volt túlzottan a helyzet magaslatán a 90-es évek közepén. Egyéni világbajnoki győzelmet azelőtt 1979-ben, konstruktőrit 1983-ban gyűjtöttek a Forma-1-ben. Noha szórványos futamgyőzelmek összejöttek számukra, igen sokáig ez volt az alakulat messze legjobb összetett eredménye.

A 90-es évek legsötétebb időszaka az 1991-től '93-ig tartó volt: 3 éves periódus során a Ferrari még futamot sem tudott nyerni. Ilyen szériára rég volt példa a maranellóiak karrierjében, ami elég fájdalmasan érintette őket, ideértve a rajongókat is.

1994-ben és 1995-ben egy-egy futamgyőzelmet összehoztak Gerhard Berger, valamint Jean Alesi révén, de a Ferrari még mindig nagyon messze volt a régmúlt dicsőségétől. 1996-ban azonban egy totális megújulás vette kezdetét az istálló háza táján.

Az egyik legfontosabb elem a kétszeres vb-címvédő, a Benettonnal a sport csúcsán trónoló Michael Schumacher szerződtetése volt. A némettel együtt olyan zseniális szakemberek érkeztek a Ferrarihoz a Benettontól, mint a technikai vezető Ross Brawn, vagy a főtervező Rory Byrne, akik ugyancsak legendákká váltak.

Schumacher döntését követően nagyon sokan meglepődtek, és kissé értetlenkedtek a kétszeres világbajnok címvédő tervét illetően. Az első 5 nagydíjon a kritikusoknak volt igazuk. Ezeken egytől egyig a Williams versenyzői, Damon Hill és Jacques Villeneuve gyűjtötték be a futamgyőzelmeket, akik az F1-es pályafutásuk alatt világbajnokok lettek a Williamsszel.

Fotó készítője: Sutton Images

A 7. verseny, a Barcelona melletti nyugodt Montmelóban megrendezett Spanyol Nagydíj sem feltétlenül azt jósolta előre, hogy Schumacher ezen a pályán fogja megszerezni élete első ferraris futamgyőzelmét. Az időmérő után azt láthattuk, hogy a Williams Hill-Villeneuve felállásban megszerezte az első sort, így minden adott volt számukra.

A vasárnapi futamon leszakadt az ég, és nagyon rossz idő fogadta a mezőnyt, de egyvalaki nagyon örült ennek. Az első hat versenyből négyet megnyerő Hill 12 kör alatt háromszor is megforgott az eső áztatta katalán aszfaltcsíkon. A harmadik piruett már a futama végét jelentette, és összetörte az autóját.

Schumacher egy rossz rajtot követően a 13. körben az élre állt, megelőzve a későbbi nagy riválisát, Villeneuve-öt. Ettől a ponttól kezdve senkinek nem volt esélye. Olyan körök is voltak, amikor 3 másodperccel volt gyorsabb a társainál.

Mögötte sokáig Rubens Barrichello autózott, aki a Jordan versenyzőjeként kiváló teljesítményt nyújtott kuplunghibájáig.  A 45. körben fel kellett adnia. A közel 2 óráig tartó nagydíjon Schumacher  megszerezte első győzelmét a Ferrari színeiben. A leintéskor óriási, 45 másodperces előnye volt a másodikként beérő Alesi előtt.

Az M4 Sport hivatalos weboldala, az m4.sport.hu, valamint a Boxszutca Facebook oldala jelentette be, hogy vasárnap délután 14 órától levetítik ezt a bizonyos felejthetetlen F1-es versenyt, ami örök klasszikussá vált.

Előző cikk Grosjean nézetéből Sainz látványos becsapódása: kiakadt a francia (videó)
Következő cikk Az F1 főnökeinek utolsó ajánlata: 130 millió dolláros limit, plusz megérkeztek a részletek