A második tesztnapot is a BMW nyerte a Formula E-ben

Eddig minden remekül alakul a BMW számára, miután Antonio Felix da Costa az élen tartotta a bajor márka FE versenygépét Valenciában.

Antonio Felix da Costa, BMW I Andretti Motorsports, BMW iFE.18

Fotót készítette: Malcolm Griffiths / Motorsport Images

A Formula E mezőnye egy újabb aktív napot tudhat maga mögött a spanyolországi aszfaltcsíkon Valenciában. Ez a téli tesztsorozat második napja volt.

Kedden a BMW futotta meg a legjobb időt, és ez ma sem volt másképp. A leggyorsabb kört da Costa rakta össze a Gen 2-es Formula E versenygép volánja mögött, készülvén a 2018-2019-es szezonra. Egyúttal ez volt az első olyan teszt is, amikor az új versenyformátumot először próbálták ki. Ne feledjük, az ötödik szezontól már nem lesz szükség autócserékre a teljes táv teljesítéséhez.

A tapasztalt versenyző volt az első, aki be tudott menni 1:17 alá. A délelőtti körözgetés alkalmával 1:16.977 volt a legjobb idő. Jean-Eric Vergne, a negyedik idény bajnoka a második helyen végzett délelőtt, de a hátránya így is több, mint 0.4 másodperc volt. A franciát követte Jerome d'Ambrosio a Mahindra Racing színeiben. Közvetlen a TOP-3 mögött Lucas di Grassi volt a negyedik az Audival, majd jött Felipe Massa és Edoardo Mortara a Venturi autójával.

Tom Dillmann, NIO Formula E Team, NIO Sport 004

Fotó készítője: Alastair Staley / LAT Images

Massához hasonlóan a szintén ex-F1-es Pascal Wehrlein is növelni tudta a tempót a Mahindránál, aki ezzel José María Lópezt, Andre Lotterert és Daniel Abtot előzte meg. Ők végeztek a legjobb tízben a Dragon Racing, a DS Techeetah és az Audi csomagjával.

Stoffel Vandoorne délelőtt 33 kört tett meg, miután kedd délután egy akkumulátorral kapcsolatos probléma miatt nem tudott tesztelni. Végül a 13. leggyorsabb idő volt az övé a HWA-val. A Nissan csak egy versenyzővel képviseltette magát Sébastien Buemi személyében. Alexander Albon a tegnapi tesztnaphoz hasonlóan ma sem gurult pályára, aki a hírek szerint komoly tárgyalásokat folytat a Toro Rossóval. A fiatal tehetség Daniil Kvyat csapattársa lehet jövőre az F1-ben.

Buemi délelőtt az utolsó időt autózta. A 21. helyen majdnem 7 másodperc volt a hátránya. Délután 10 kört ment, és sokat javított az idején. Ekkor azonban rajta kívül mindössze kilenc pilóta ment mért kört. A többség a versenyszimulációkra koncentrált, ami az időkből is jól látszott.

A szimuláció lebonyolítása nem volt problémamentes, és csak három autó haladt át a célvonalon a leintéskor. A legtöbb versenyző a bokszba hajtott.