Meglepetés győztes a Formula E időmérőjén – a Mercedesek sehol

Meglepetésre az újonc Jake Dennis hatalmas előnnyel, több mint nyolc tizeddel nyerte meg a Formula E időmérő edzését Valenciában, a BMW Andretti tehát domináns kvalifikációs teljesítményt tudhat a háta mögött. A 2. helyen Lotterer végzett, a Mercedesek a mezőny végén.

Jake Dennis, BMW I Andretti Motorsport

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

A Formula E-ben idén bemutatkozó Jake Dennis 1m28,548s idővel húzta be a pole-t, amely a 2015-ös F3-as hockenheimi kvalifikációs elsősége után az első időmérős sikere volt az újoncnak. Dennis ráadásul valamennyi szektorban a legjobb időt tudhatta a neve mellett, így majdnem kilenc tizedes előnyt épített ki a 2. helyezett André Lotterer előtt.

Alex Lynn szerezte meg a 3. helyet a Mahindra Racingnek, így az eredményének köszönhetően a második sorból kezdheti meg a mai versenyt. A felépülő NIO 333 csapat, amely tavaly egyetlen pontot sem tudott szerezni, a 4. és az 5. helyről várhatja a startot.

Tom Blomqvist beállította az eddigi legjobb rajthelyét a sorozatban, őt követte a csapattársa, Oliver Turvey, aki az 5. pozícióban végzett, majd Norman Nato zárta a leggyorsabb hat pilóta sorrendjét, ám neki a hátránya már közel 2 másodperc volt a pole-t érő időhöz képest.

A pálya állapota rendkívül gyorsan változott a harmadik és a negyedik kvalifikációs csoport között, az aszfalt folyamatosan száradt, tehát ezek a trükkös körülmények megnehezítették a pilóták dolgát.

A sokáig az ideiglenes pole-t magáénak tudható Jean-Eric Vergne volt az első pilóta, aki kicsúszott a leggyorsabb hat versenyző csoportjából, a francia végül a 7. helyen végzett, tehát a korábbi Formula E világbajnoknak reális esélye nyílhat arra, hogy harcba szálljon a győzelemért.

A Nissan e.dams duója, Oliver Rowland és Sebastien Buemi kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva odaért a felszáradó pályán a 8. és 9. helyre, míg a Dragon Penske Autosport pilótája, Sergio Sette Camara zárt a 10. pozícióban.

A 13. helyen végző Pascal Wehrlein remekül kezdte az időmérőt az első csoportban, hiszen ő volt az, aki felállította a referenciaidőt, és sokáig ott is tartotta a Porschét az élmezőnyben, ám a felszáradó pálya miatt végül kiszorult a jobb helyekről.

A Mercedeseknek azonban nem sikerült jól az időmérő edzés, hiszen Vandoorne-de Vries sorrendben csupán a 19. és a 20. helyre kvalifikálták magukat, minek után Nico Muller furcsa hibájának áldozatai lettek.

Hamilton: A Mercedes pengeélen táncol a W12 egyensúlyával…

Az Ed Carpenter Racing-Chevrolet versenyzője, Rinus VeeKay komolyat bukott az indianapolisi pályán az Indy 500-as teszten, amit sajnos nem úszott meg sérülés nélkül: eltört az ujja.

Előző cikk Bizarr módon zárult a Formula E 4 biztonsági autóval is megszakított valenciai futama
Következő cikk Az újonc Dennis megszerezte a BMW idei első győzelmét, nem szerzett pontot a Mercedes