F2: Egy kör maradt a safety car után, Armstrong győzött!

Tatiana Calderon kicsúszása után a safety car mögött intették le Zandvoortban a Forma-2-es mezőnyt, a sprintet pedig Marcus Armstrong nyerte Clement Novalak és Dennis Hauger előtt.

Marcus Armstrong,  Hitech Grand Prix

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

A Forma-2 hollandiai sprintversenyén Clement Novalak indulhatott az első helyről, mellőle Armstrong, mögülük Vips és Hauger indult. A bajnoki éllovas Drugovich a tizedik pozícióból kezdte meg a futamot, és jó esélye volt arra, hogy tovább növelje előnyét.

Tatiana Calderon csak a bokszutcából rajtolhatott el technikai probléma miatt, Armstrong pedig egy remek rajttal átvette a vezetést. Novalak a második helyre csúszott vissza, majd Hauger, a kemény manővert végrehajtó Lawson, mögöttük Vips és Verschoor következett az első kör után.

A bajnoki második Pourchaire a 16. helyről próbált felzárkózni, de az egyes kanyarnál hibázott, és a 21. pozícióba csúszott vissza. A pályán a harmadik helyen álló Hauger volt a leggyorsabb, Caldwell pedig a falba csúszott egy elfékezés után, de csak a szárnya sérült meg, folytatni tudta a versenyt.

Később aztán mégis kiesett Caldwell, az élmezőnyben pedig megdermedtek a pozíciók, senki nem tudott előzni, a futam utolsó részébe érve továbbra is Armstrong, Novalak, Hauger, Lawson, Vips, Verschoor volt a top 6 sorrendje, Sargeant a 8., Drugovich a 10., Pourchaire a 20. helyen állt.

Vips 5. helye még veszélyben volt, ugyanis Verschoor és Ivasza is közel volt hozzá, Drugovichot pedig Vesti támadta a 10. helyért. A mezőny végén Daruvala pördült meg, majd folytatta a futamot.

Drugovich rákapcsolt, megfutotta a leggyorsabb kört, miközben Calderon az utolsó helyen állva csúszott ki, az autója a kavicságyban ragadt, ezért 4 körrel a leintés előtt bejött a safety car.

Végül a biztonsági autó bejövetele után még 1 kör maradt a versenyből, a sprint utolsó körös sprintjén Ivasza tudta még megelőzni Verschoort, más változás nem történt a top 10-ben, így Armstrong győzött Novalak, Hauger, Lawson, Vips, Ivasza, Verschoor, Sargeant, Doohan és Drugovich előtt.

A következő Forma-2-es futam holnap 10:20-tól rajtol, ahol Drugovich indul az első helyről, őt Doohan, Sargeant és hazai pilóta Richard Verschoor követi.

Hamilton: Tévedtem a Red Bull-lal kapcsolatban...

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 New Zealand Marcus Armstrong United Kingdom Hitech Racing 29
2 France Clement Novalak Netherlands MP Motorsport 29 0.8
3 Norway Dennis Hauger Italy Prema Powerteam 29 1.9

Előző cikk Collet nyert, Montoya fia az első tízben végzett az F3-asok sprintfutamán!
Következő cikk Drugovich győzött a zandvoorti főfutamon, a bajnoki cím kapujában brazil!