Hamilton megnyerte a Szingapúri Nagydíjat és már ő vezeti a világbajnokságot! Rosberg nullázása és drámája az éjszakai versenyen

Hamilton megnyerte a Szingapúri Nagydíjat és már ő vezeti a világbajnokságot! Rosberg nullázása és drámája az éjszakai versenyen

Lewis Hamilton, 2008 Forma-1 világbajnoka rajt-cél győzelmet aratott a Mercedesszel, kihasználván német csapattársa technikai gondjait és ezzel átvette a vezetést a bajnokságban. Ez volt pályafutása 29. győzelme a kategóriában. Nico Rosberg egy...

Sebastian Vettel a második helyen ért célba, közvetlen a red bullos csapattársa előtt. Fernando Alonso 4. lett a Ferrarival.

Pálya

Szingapúr

Verseny dátuma: 2014. szeptember 21.

Pálya neve: Marina Bay Street Circuit

Első nagydíj: 2008

Körök száma: 61

Pálya hossza: 5.065 km

Versenytáv: 308.828 km

Körrekord: 1:48.574 - S. Vettel (Red Bull) (2013)

Legutóbbi nagydíj Szingapúrban - 2013

Első szabadedzés: Lewis Hamilton, Mercedes: 1:47.055 (20 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:44.249 (34 kör)

Harmadik szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:44.173 (15 kör)

Időmérő: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:42.841 (11 kör)

Verseny: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault / Rajthely: 1.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 12:00 - 13:30

Második szabadedzés: 15:30 - 17:00

Szombat

Harmadik szabadedzés: 12:00 - 13:00

Időmérő: 15:00

Vasárnap

Verseny: 14:00

Gumik

//

2014: Lágy, szuper-lágy

2013: Lágy, szuper-lágy

//

Bejegyzéswww.f1-live.hu által

//

VÉGEREDMÉNY

1Lewis HamiltonMercedes60Winner125 kör
2Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault60+13.5418
3Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault60+14.2315
4Fernando AlonsoFerrari60+15.3512
5Felipe MassaWilliams-Mercedes60+42.1610
6Jean-Eric VergneSTR-Renault60+56.8128
7Sergio PerezForce India-Mercedes60+59.0156
8Kimi RäikkönenFerrari60+60.674
9Nico HulkenbergForce India-Mercedes60+61.6132
10Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes60+62.291
11Valtteri BottasWilliams-Mercedes+65.08
12Pastor MaldonadoLotus-Renault+66.918
13Romain GrosjeanLotus-Renault+68.016
14Daniil KvyatSTR-Renault+72.010
15Marcus EricssonCaterham-Renault+94.122
16Jules BianchiMarussia-Ferrari+94.519
17Max ChiltonMarussia-Ferrari+1 kör21
KiesettJenson ButtonMcLaren-Mercedes+8 kör11
KiesettAdrian SutilSauber-Ferrari+20 kör17
KiesettEsteban GutierrezSauber-Ferrari+43 kör14
KiesettNico RosbergMercedes+47 kör2
KiesettKamui KobayashiCaterham-Renault-20

Versenyzők

1Lewis Hamilton241 pont
2Nico Rosberg238
3Daniel Ricciardo181
4Fernando Alonso133
5Sebastian Vettel124
6Valtteri Bottas122
7Jenson Button72
8Nico Hulkenberg72
9Felipe Massa65
10Sergio Perez45
11Kimi Raikkonen45
12Kevin Magnussen39
13Jean-Eric Vergne19
14Daniil Kvyat8
15Romain Grosjean8
16Jules Bianchi2
17Adrian Sutil0
18Max Chilton0
19Pastor Maldonado0
20Marcus Ericsson0
21Esteban Gutierrez0
22Kamui Kobayashi0

Csapatok

1Mercedes479 pont
2Red Bull305
3Williams187
4Ferrari178
5McLaren111
6Force India117
7Toro Rosso27
8Lotus8
9Marussia2
10Caterham0
11Sauber0

 

A TELJES ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

[live_event id="217"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Daniel Ricciardo , Fernando Alonso , Kimi Raikkonen , Lewis Hamilton , Nico Rosberg , Sebastian Vettel
Cikk típusa BRÉKING