Jelentés a szabadedzésről

Sainz volt a leggyorsabb a brit FP2-n, Hamilton a második!

Jóval eseménydúsabb volt a Brit Nagydíj második szabadedzése, mint az FP1, az edzésen pedig Carlos Sainz volt a leggyorsabb két brit pilóta, Lewis Hamilton és Lando Norris előtt, az erős szél pedig igencsak megnehezítette a versenyzők dolgát.

Carlos Sainz, Ferrari F1-75

Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az első szabadedzéssel ellentétben a Brit Nagydíj második szabadedzése már napsütésben, száraz pályán vette kezdetét, és mivel az FP1-en nem sok adatot gyűjtöttek a versenyzők, ezért mind a 20 pilóta rögtön kiment a pályára.

Max Verstappen az első percekben „valami furcsát” hallott, de a csapat biztosította arról, hogy minden rendben van, kint maradhat a pályán. Norris egy széllökés miatt futott le a pályáról, miközben az első körök után Leclerc, Sainz, Verstappen, Perez volt az állás.

Russellen többször is a forgalom fogott ki, 20 perc elteltével pedig továbbra is Leclerc, Sainz, Verstappen, Perez volt az állás, Hamilton pedig feljött az ötödik helyre a közepes keveréken, a lágy gumikon futók közül pedig Alonso volt a leggyorsabb.

Az edzés feléhez érve Norris vette át a vezetést a piros oldalfalú gumikon, míg egy széllökés Latifin is kifogott, de a bizonytalan jövőjű kanadai versenyző is gyorsan vissza tudott jönni a pályára.

Sainz egy tizeddel gyorsabb kört futott Norrisnál, egy 1:29.0-s idővel állt az élre a lágy abroncsokon, majd Leclerc is futott egy gyors kört a lágy keverékkel, ami a harmadik helyre volt elég, bő 4 tizedre a csapattársától.

Amikor már csak 20 perc volt hátra az FP2-ből, Ricciardo ment rá keményen a kerékvetőkre a 9-es kanyarnál, és szólt is a csapatának, hogy nézzék meg, minden stimmel-e a padlólemezzel. Hamiltonnak a hátsó felfüggesztésével volt gondja, de pár perc szünet után felugrott a második helyre, Sainz és Norris közé a hétszeres világbajnok.

Az élmezőny állása már nem változott az utolsó percekben, tehát Sainz "nyerte" a második szabadedzést Hamilton, Norris, Verstappen, Leclerc, Alonso, Perez és Russell előtt, az első 10 helyezett pedig 1 másodpercen belül volt egymáshoz képest.

A Forma-1-es program magyar idő szerint szombaton 13 órától fog folytatódni a harmadik szabadedzéssel, az időmérő edzés pedig 16 órakor fog elindulni, az FP3-at és a kvalifikációt is élőben közvetíti az M4 Sport.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Spain Carlos Sainz Jr. 28 1'28.942     238.443
2 United Kingdom Lewis Hamilton 21 1'29.105 0.163 0.163 238.006
3 United Kingdom Lando Norris 29 1'29.118 0.176 0.013 237.972
4 Netherlands Max Verstappen 18 1'29.149 0.207 0.031 237.889
5 Monaco Charles Leclerc 25 1'29.404 0.462 0.255 237.210

Wolff: Hamilton meg fogja nyerni a Brit Nagydíjat!

Nézzük meg, hogyan fest egy virtuális kör a silverstone-i pályán a Mercedesszel!

Előző cikk Érdekes kameraállás mutatkozott be: ilyen az F1-es pedálkamera! (videó)
Következő cikk A Ferrari versenyzői új motorkomponenseket kapnak a Brit Nagydíjra