Motorsport.com hírek

Alonso elhagyja a Forma-1-et? Így szavaztatok ti

A kétszeres spanyol világbajnok hivatalosan továbbra sem döntött a jövőjéről, de egyre nagyobb az esély a távozására.

Fernando Alonso, Toyota Gazoo Racing

Fotót készítette: JEP / Motorsport Images

Fernando Alonso karrierje már biztosan nem lesz teljes a Forma-1-ben. Azzal gyakorlatilag minden szakértő, volt és aktív versenyző, valamint a világbajnokok is egyetértenek, hogy a spanyolnak legalább négyszeres győztesnek kellene lennie. A tudása alapján biztosan!

Ehelyett még mindig az a két cím áll a neve mellett, amit 2005-ben és 2006-ban szerzett a Renault-val. A pályafutása során többször is megkapta a lehetőséget az újabb bajnoki győzelemre, de valami, vagy valaki mindig közbeszól.

A mclarenes visszatérése egyelőre csak anyagilag kifizetődő számára, mivel a hondás évek alatt rendkívül gyenge volt a csomag, és úgy tűnik, a Renault motorral sem mostanában lesznek ott az élmezőnyben.

Fernando közben „fárad”, és sokat pletykálnak arról, hogy 2019 év végén távozhat az F1-ből. Az egyik legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy ugyan marad a McLarennel, az IndyCar-ban folytatná tovább, ahol egy teljes szezont húzna le.

A hármas korona a fő célja, ami még meg is lehet neki, hiszen Monacóban nyert már, míg Le Mans-ban óriási esélye van a végső sikerre a Toyota egyetlen gyári LMP1-es szerepvállalása miatt. Ehhez gyakorlatilag csak a másik Toyotát kell majd legyőznie, de ez is egy technikai sport, ráadásul egy 24 órás futamról van szó…

A legutóbbi szavazásunk során azt a kérdést tettük fel számotokra, hogy Alonso elhagyja a Forma-1-et, vagy sem.