BRÉKING

1988. augusztus 7. – Senna győzelme a Magyar Nagydíjon!

1988-ban ezen a napon Ayrton Senna nyerte meg a Magyar Nagydíjat, az akkor még relatíve újnak számító hungaroringi versenypályán.

Ez a bizonyos versenyhétvége is száraz és forró volt a mogyoródi helyszínen, mely azóta valódi legendává nőtte ki magát, ami egyértelműen a mezőny egyik nagy kedvence, különösen a csodálatos budapesti város közelsége miatt.

Az időmérő edzésen Senna jelezte, hogy komolyan gondolja a dolgot, és a Magyar Nagydíjon is nyerni akar a McLaren-Honda volánja mögött. A kvalifikációt végül kicsivel több mint 1 tizedmásodperccel nyerte meg a Williams-Juddal versenyző Nigel Mansell előtt.

A harmadik rajthelyet pedig Thierry Boutsen kaparintotta meg a Benetton-Forddal, míg a brazil legenda csapattársa a másik McLaren-Hondával csak a 7. rajtkockát tudhatta magáénak.

A 76 körös verseny rajtját Mansell jobban kapta el, de Senna kihasználta a Honda motorerejét és elsőként fordult el az első kanyarban. A brit próbált tapadni a brazilra, de idővel eluralkodott rajta a rosszullét a bárányhimlője miatt, és feladta a viadalt.

Prost mindeközben egyre előrébb került, és a 32. körben már a harmadik helyen állt. A 47. körben Boutsen mellett is elment, és hirtelen a csapattársa mögött találta magát. Dalmas és Tarquini lekörözésénél Sennát is megelőzte, de kicsúszott az első kanyarban, így Ayrton visszavette a vezetést.

A francia ezt követően vibrációval küszködött az autójában, így már nem volt lehetősége arra, hogy legyőzze a társát, aki 0,5 másodperccel ért be a célba Alain előtt. Ez volt Senna 6. győzelme a szezonban.