Ricciardo nyerte meg a kaotikus Magyar Nagydíjat Alonso és Hamilton előtt! Vettel az év mentését mutatta be a Hungaroringen

Ricciardo nyerte meg a kaotikus Magyar Nagydíjat Alonso és Hamilton előtt! Vettel az év mentését mutatta be a Hungaroringen

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál ásza egy nagyon kaotikus Magyar Nagydíjat nyert meg, melyen két pilóta is komolyan összetörte a gépét, miközben Sebastian Vettel a szezon legszebb mentését mutatta be a célegyenesben a betonfalnál a másik RB10...

Lewis Hamilton a bokszutcából rajtolván kis híján kiesett a rajtnál, de a biztonsági autós fázisoknak köszönhetően is felállhatott a dobogóra, és faragott a hátrányán az élről indult Nico Rosberghez képest. Fernando Alonso az utolsó pillanatokban bukta el a győzelmet a Ferrarival egy öldöklő hármas csata végén.

Pálya

Hungaroring

Verseny dátuma: 2014. július 27.

Pálya neve: Hungaroring

Első nagydíj: 1986

Körök száma: 70

Pálya hossza: 4.381 km

Versenytáv: 306.630 km

Körrekord: 1:19.071 - M. Schumacher (2004)

Legutóbbi nagydíj a Hungaroringen - 2013

Első szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:22.723 (19 kör)

Második szabadedzés: Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault: 1:21.264 (34 kör)

Harmadik szabadedzés: Romain Grosjean: Lotus-Renault: 1:20.730 (20 kör)

Időmérő: Lewis Hamilton, Mercedes: 1:19.388 (15 kör)

Verseny: Lewis Hamilton, Mercedes / Rajthely: 1.

Időrend (magyar idő szerint)

Péntek

Első szabadedzés: 10:00 - 11:30

Második szabadedzés: 14:00 - 15:30

Szombat

Harmadik szabadedzés: 11:00 - 12:00

Időmérő: 14:00

Vasárnap

Verseny: 14:00

Gumik

//

Bejegyzéswww.f1-live.hu által

2014: Lágy, közepes

2013: Lágy, közepes

VÉGEREDMÉNY

1Daniel RicciardoRed Bull Racing-Renault70Győztes425 kör
2Fernando AlonsoFerrari70+5.2518
3Lewis HamiltonMercedes70+5.82215
4Nico RosbergMercedes70+6.3112
5Felipe MassaWilliams-Mercedes70+29.8610
6Kimi RäikkönenFerrari70+31.4168
7Sebastian VettelRed Bull Racing-Renault70+40.926
8Valtteri BottasWilliams-Mercedes70+41.334
9Jean-Eric VergneSTR-Renault70+58.582
10Jenson ButtonMcLaren-Mercedes70+67.271
11Adrian SutilSauber-Ferrari70+68.111
12Kevin MagnussenMcLaren-Mercedes70+78.421
13Pastor MaldonadoLotus-Renault70+84.020
14Daniil KvyatSTR-Renault69+1 Lap10
15Jules BianchiMarussia-Ferrari69+1 Lap15
16Max ChiltonMarussia-Ferrari69+1 Lap18
KiesettEsteban GutierrezSauber-Ferrari32+38 kör13
KiesettKamui KobayashiCaterham-Renault+46 kör17
KiesettSergio PerezForce India-Mercedes+48 kör12
KiesettNico HulkenbergForce India-Mercedes+56 kör9
KiesettRomain GrosjeanLotus-Renault+60 kör14
KiesettMarcus EricssonCaterham-Renault+63 kör19

Versenyzők

1Nico Rosberg202 kör
2Lewis Hamilton191
3Daniel Ricciardo131
4Fernando Alonso115
5Valtteri Bottas95
6Sebastian Vettel88
7Nico Hulkenberg69
8Jenson Button60
9Felipe Massa40
10Kevin Magnussen37
11Sergio Perez29
12Kimi Raikkonen27
13Jean-Eric Vergne11
14Romain Grosjean8
15Daniil Kvyat6
16Jules Bianchi2
17Adrian Sutil0
18Max Chilton0
19Pastor Maldonado0
20Marcus Ericsson0
21Esteban Gutierrez0
22Kamui Kobayashi0

Csapatok

1Mercedes393 kör
2Red Bull219
3Ferrari142
4Williams135
5Force India98
6McLaren97
7Toro Rosso17
8Lotus8
9Marussia2
10Caterham0
11Sauber0

A TELJES ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

[live_event id="202"]

Légy részese valami nagy dolognak

Hozzászólás írása
Hozzászólás mutatása
Bővebben erről a cikkről
Sorozat Forma-1
Versenyzők Daniel Ricciardo , Felipe Massa , Fernando Alonso , Kimi Raikkonen , Lewis Hamilton , Nico Rosberg , Sebastian Vettel , Valtteri Bottas
Cikk típusa BRÉKING