Atlantában ért véget az eNASCAR Heat Pro League 2. bajnoksága

A 2. bajnokság futamát a virtuális Atlanta Motor Speedwayen tartották, és megkoronázták a bajnokokat is, akik még továbbjutottak egy bajnoki szétlövésbe.

Circuit view

PS4

Brendon Hanna indult pole-ból az 55 körös versenyen, és mivel a bajnoki címre nem volt már esélye, egyetlen célja a futamgyőzelem volt. Josh Harbin, és az éllovas Cody Giles voltak mögötte, de csak 8 pont különbség volt a bajnokság első 7 helyezettje között.

Harbin és Giles hamar megelőzték Hanna-t. A 19. körben az 1. bajnokság győztese, Maxwell Castro megforgott a bokszutca bejáratánál, és nekiütközött az addigra az élen haladó Josh Parkerbe.

Parker azonban meg tudta őrizni a vezetését, de az újraindítás után Brandyn Gritton és Kyle Arnold elszakadtak a mezőnytől. A verseny végéig egymással csatáztak, azonban egy újabb újraindítást követően egy 2 körös sprintversenyen kellett eldönteniük a győzelmet.

Az újraindítást követően Arnold és Harbin is fanak ütköztek, és Gritton megszerezte az utolsó körben a győzelmet, ezzel együtt pedig a bajnoki címet is. A verseny előtt a 6. helyen állt a bajnokságban Gritton, a Stewart-Haas eSports versenyzője, de az elképesztően szoros mezőny miatt a győzelem biztosította a bajnoki címét, és továbbjutását a bajnokok szétlövésébe.

Xbox One

Luis Zaiter indulhatott az élről az Xboxosok versenyén, aki a második helyen állt a bajnokságban Daniel Buttafuoco mögött.

Slade Gravitt és Sam Morris gyorsan átvették a vezetést, azonban az 1. bajnokság győztese, Justin Brooks kétszer is hatalmasat balesetezett, egyszer pedig magával rántotta az éllovas Buttafuocot is.

Nick Walker vezette a versenyt, amikor szintén két körrel a verseny vége előtt egy utolsó újraindítás után ismét egy sprintfutam alakult ki, káprázatos befutóval. Brian Tedeschi alávágott Walernek, míg a mezőnyön magát átdolgozó Buttafuoco ismét az élmezőnyben volt, és a külső ívet választotta.

A 3-mas befutón célfotóval kellett szinte dönteni, Walker megszerezte a győzelmet, de a bajnoki címet a harmadik helyen célba érő Buttafuoco, a Germain Gaming versenyzője szerezte meg.

Az összesített csapatbajnokságban a Germain továbbra is vezeti a bajnokságot 400 ponttal, a 351 pontos Chip Ganassi, és a 338 pontos JTG Daugherty Throttlers előtt.