WTCR: Michelisz nagyot ment, a top 3-ban végzett az időmérőn!

Kiválóan sikerült Michelisz Norbert időmérője Vallelungában, ugyanis a harmadik helyen végzett, így innen indulhat majd a holnapi főfutamon. Tassi Attila is jó teljesítményt nyújtott, a hatodik lett.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

Fotót készítette: WTCR

Nagy Dani ujjtörése miatt a WTCR vallelungai fordulójában „csak” két magyar versenyző állt rajthoz, a Zengő Motorsport pedig egy autóval, Rob Huff-fal a soraiban indult az olasz hétvégén, amelyen Michelisz zárta az élen a második szabadedzést.

Szokás szerint szombat délután már az időmérő edzés jött, ahol a Q1-ben Girolami kezdett a legjobban, Tassi a harmadik, Michelisz a nyolcadik helyen állt az első körök után, Rob Huff viszont csak a 15. volt.

Végül Guerrieri végzett az élen a Q1-ben, Tassi mindössze 70 ezredes lemaradással 2. lett, míg Michelisz a nyolcadik helyen ment tovább. Huff időmérője nem sikerült jól, a 14. helyről rajtolhat holnap mindkét futamon.

A Q2-ben is erősen teljesített a két magyar pilóta, Michelisz a negyedik helyen jutott be a kvalifikáció utolsó szakaszába, míg Tassi a hatodik helyen búcsúzott. Micheliszen kívül Girolami, Guerrieri, Azcona és Berthon jutott még be a Q3-ba.

A Q3-ban Girolami futotta meg a leggyorsabb időt, így övé lesz a pole a holnapi főfutamon, míg Azcona a második, Michelisz Norbi a harmadik lett. Berthon a negyedik, Guerrieri az ötödik pozícióban végzett.